Zavrieť

Porady

odvody - verejná diskusia

ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Je možné podávať podnety k návrhu zmien v daňovo odvodovom systéme.

Niečo k tomu tu: http://www.finance.gov.sk/Documents/...iskusia%29.pdf

Bližšie informácie: http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=38&id=475

Je tu uvedená mailová adresa na poisielanie podnetov........
Či to bude naozaj niekto čítať je otázne.
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

trisestri Pozri príspevok
už toho roku im vyšla táto inflácia vo výške 1,9%,lebo tam zahrnuli také veci ktoré možno nakupujú dochodci z maximalným dochodkom,slubili aj že v tomto volebnom období nebudú otvarat tému predlžovanie veku odchodu do dochodku, oni si vždy vypichnú iba tie údaje ktoré im vyhovujú-ak by brali do úvahy realnú dochodcovskú infláciu,tak by miera valorizacie nemohla byt až tak nižšia ako predtým-ale treba redukciu dochodkov, zdravotníctva, nemocenských dávok-lebo dali si za úlohu znížit odvody pre velkých podnikatelov -to majú zas a znova ako už po niekolký krát zaplatit dochodci, invalidi, zdravotne postihnutý a drobný živnostnici a to premiérka ohlasila koniec utahovania opaskov-klamstvo,podvody a populizmus zo všetkých strán,dokonca aj pani Tomanová sa nám vyfarbila,ked v parlamente mala vo vystupení kritizovat nastavenie väčšej solidarity pri dochodkoch,však ona je solidarná ako tie jej slávne socialné podniky,alebo biznis z bývalou štátnou tajomníčkou.
Ale mali by nám pán minister predstavit celú štrukturu ktorú použijú na výpočet dochodcovskej inflácie,tento rok ešte ani nevieme ako sa bude od 1.1.2012 valorizovat,ale už vieme čo bude v roku 2016.
Prečo tak zle hovoríš o našej pani premierke ona neklame je koniec uťahovania opaskov (milionárska daň bola zrušená) tým neuťahovaním opaskov nemyslela teba alebo mňa ale svojich
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

durisovad Pozri príspevok
Kacica to nie je, pocula som to v TV povedat pana ministra. Ale ma to byt asi tak o 20 rokov, ked bude dochodcov tolko ako pracujucich. Cela dochodkova reforma je uboha, ti, ktori to presadili hladeli na zisky sukromnych dochodkovych spolocnosti a nie na ludi, ktori do tych spolocnosti odvadzaju peniaze. Ja by som tam nedala ani deravy gros, ale 1,5 miliona ludi uverilo, ze budu mat svajciarske dochodky a dalo sa zlakat. Mam podozrenie, ze ak budu spolocnosti mat vyplacat dochodky z druheho piliera, vyhlasia bankrot a nedaju nikomu nic.
no tak sa to tyka mojho dochodku. Jedina sanca je si na svoj dochodok setrit pomimo, lebo inak budem asi na ulici alebo ak budem mat stastie a detom sa bude darit, tak mi budu musiet vracat treti groš. Ale vlastne o 20 rokov sa pojde na dochodok v 70-tke prinajlepsom a toho sa pri takomto tempe zivota dozije velmi malo ludi a o toto im ide....
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Pri systeme, aky sa chysta, deti budu ten treti gros potrebovat pre seba. Jedine riesenie do buducna vidim v tom, ze do statneho systemu treba odvadzat minimum, do sukromnych spolocnosti nic a co najviac si usetrit v banke alebo do vankusa. Ak sa podari, treba kupit pozemky, tie asi nebudu podliehat znehodnoteniu, pretoze ich plocha sa nezvacsuje.
2 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pekne po 13 rokoch načo prišli,to akože ma štát garantovat výšku dochodku v 2 pilieri?-ved sa vedelo približne podla tabuliek že mnohým sa neoplatí sporit v 2 pilieri,lebo im vyjde menej ako keby ostali iba v 1 pilieri,to potom je diskriminacia ludí v 1 pilieri že nemajú svoje peniaze na osobných účtoch,je to síce pritiahnuté za vlasy-ale taká slava s tou reformou a teraz zistujú že nemajú kopec veci okolo toho doriešených http://ekonomika.sme.sk/c/5983285/sp...iminovani.html
0 0
slimak slimak

slimak je offline (nepripojený) slimak

Marek Lendacký, gen. riaditeľ Centra MPSVaR na TA3,
vcera tvrdil ,ze od noveho roku sa rusi danovy bonus.
Opat nejaka novinka?, lebo ked si pozeram ten material §33 sa tam ani nespomina.
http://www.ta3.com/sk/relacie/5_tema...upermzda-platy

cas 26:40
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Ak sa niekto dostane do vlády, často sa zmení...obyčajne na .......Je to ako pravidlo.A ministerská stolička často prirastá k zadku...To sa stáva ako pravidlo.
0 0
Jennys Jennys

Jennys je offline (nepripojený) Jennys

Prosím môže mi niekto poradiť, aký môžem mať maximálny mesačný/ročný obrat alebo aký si zachovať aby som nemusela v ďalšom roku potom platiť tie minimálne odvody do sociálnej poisťovne? Ja mám teraz pozastavenú živnosť ale od nového roka ju budem mať obnovenú. Odvody platiť nebudem ale potom sa vypočítavajú z predošlého roku. V budúcom roku by som tiež nechcela platiť preto potrebujem vedieť sumu, akú maximálnu môžem fakturovať mesačne. Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať