Zavrieť

Porady

Ako sa naučiť hovoriť anglicky?

Učím sa angličtinu už strašne dlho ... mal som ju na strednej aj na výške dokonca som si doma prekladal články, pozeral anglické filmy s anglickými titulkami, počúval nahrávky v angličtine a drvil sa slovíčka no jednoducho aj napriek všetkej mojej snahe keď mám niečo povedať tak som v koncoch úplne ako začiatočník ... drvenie slovnej zásoby je už kontraproduktívne bo ju rýchlejšie zabúdam ako sa ju stíham učiť ... už som z toho vážne zúfalý pretože toľko zbytočného času čo som tomu venoval a výsledky žiadne ... jediné čo viem je čítať a trochu písať. Ak mám ale rozprávať alebo rozumieť tomu keď niekto hovorí tak ako keby som sa anglinu nikdy neučil.

môže mi prosím niekto poradiť ako sa naučiť hovoriť bez toho aby som šiel do zahraničia ?

tu sú moje otázky na vás:

1. je lepšie zaplatiť si kurz alebo nejakého domáceho učiteľa angličtiny - v mojom prípade by pravdepodobne do úvahy z finančného hľadiska pripadal len nejaký študent výšky čo doučuje anglinu bo ostatní sú moc drahí.

2. nevie niekto poradiť nejaký lacný a dobrý kurz angličtiny kde by som sa konečne naučil hovoriť?

3. ak máte akýkoľvek spôsob ako sa naučiť hovoriť čo by som mohol praktizovať doma tak prosím napíšte
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dagupan
ja som sa učil angličtinu na výberovom gymnáziu 8 rokov a keď som prišiel do anglicky hovoriacej krajiny, tak som nerozumel nič. A to som nemal problém čítať knihy v angličtine.

Osobne si myslím, že pri cudzích jazykoch je najdôležitejšie rozpraváť, rozprávať a rozprávať. Ono to však nie je také jednoduché. V bežnej triede, na bežnom jazykovom kurze k tomu veľa príležitostí nedostaneš.

Ideálne je stráviť v zahraničí jeden či dva roky. A žiť výlučne v anglicky hovoriacom prostredí. Mimo slovenských či poľských komunít. Toto však nie je dostupné pre každého. Je to drahé, alebo na to nie je čas.

Cenovo najefektívnejšie vzdelávanie je dnes jednoznačne angličtina cez skype. Tu získaš individuálny kurz, one on one, face to face, za najnižšiu cenu. Je však pravda, že nie každému to vyhovuje. Za vyskúšanie však nič nedáš. Väčšina jazykových škôl totiž ponúka ukážkové hodiny zdarma.
Kurňa, ešte jednu reklamu sem pridáš, tak ťa nechám vyraziť že ťa ani Google nenájde. Škoda, že to nemôžem spraviť ja, ako moderátor, lebo si registrovaný viac, ako 300 dní.
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

dagupan
ja som sa učil angličtinu na výberovom gymnáziu 8 rokov a keď som prišiel do anglicky hovoriacej krajiny, tak som nerozumel nič. A to som nemal problém čítať knihy v angličtine.
Samozrejme, ze si nic nerozumel. To je celkom iny skill.

dagupan
Osobne si myslím, že pri cudzích jazykoch je najdôležitejšie rozpraváť, rozprávať a rozprávať.
Ja si to napr. vobec nemyslim a to zopar jazykov ovladam. Nevravim, ze to nie je dolezite, aj ked pre niekoho to vobec nemusi byt dolezite. Kazdy ma ine ciele s danym jazykom.
0 0
Stanley01 Stanley01

Stanley01 je offline (nepripojený) Stanley01

Možno to bude aj príliš zjednodušená odpoveď, ale ak sa chceš naučiť hovoriť anglicky, potrebuješ pravidelne hovoriť anglicky. Ani malé dieťa sa nenaučí hovoriť tým, že iba pozerá na hovoriacich ľudí naokolo. Naučí sa to tým, že rozpráva. Takže potrebuješ nájsť spôsob, ako pravidelne hovoriť v cudzom jazyku. Možnosti sú napr. ísť do zahraničia, lebo tam budeš nútený hovoriť bez prestania v cudzom jazyku. Alebo ísť na kurz, kde je prvoradá komunikácia v cudzom jazyku a nie učiť sa nové slovíčka, gramatiku a pod., vďaka čomu sa naučíš hovoriť anglicky rýchlejšie ako pri bežnej forme výučby. Alebo je tu aj tretia možnosť. Dohodni sa napr. s nejakým kamarátom, ktorý sa tiež chce naučiť anglicky, že sa stretnete pravidelne a budete hovoriť len anglicky.
Naposledy upravil ivka70 : 31.07.15 at 11:56
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

Stanley01
Možno to bude aj príliš zjednodušená odpoveď, ale ak sa chceš naučiť hovoriť anglicky, potrebuješ pravidelne hovoriť anglicky. Ani malé dieťa sa nenaučí hovoriť tým, že iba pozerá na hovoriacich ľudí naokolo. Naučí sa to tým, že rozpráva. Takže potrebuješ nájsť spôsob, ako pravidelne hovoriť v cudzom jazyku. Možnosti sú napr. ísť do zahraničia, lebo tam budeš nútený hovoriť bez prestania v cudzom jazyku. Alebo ísť na kurz, kde je prvoradá komunikácia v cudzom jazyku a nie učiť sa nové slovíčka, gramatiku a pod., vďaka čomu sa naučíš hovoriť anglicky rýchlejšie ako pri bežnej forme výučby. Alebo je tu aj tretia možnosť. Dohodni sa napr. s nejakým kamarátom, ktorý sa tiež chce naučiť anglicky, že sa stretnete pravidelne a budete hovoriť len anglicky.
Pozor, hovoril si a ja som reagoval na trosku ine tvrdenie.

Pokial ide o hovorenie, v zasade suhlasim, ale aj tam je dolezite citat a pocuvat nieco, bez toho to proste nepojde. Zit v cudzej krajine proste nestaci - vsetci ti imigranti vo vsetkych zapadnych krajinach, ktori po 10 rokoch neovladaju jazyk, su toho dokazom. Okrem mozneho nedostatku vole sa ten jazyk naucit to suvisi aj s niecim, comu sa v tychto kruhoch hovori comprehensible input - skratka mozes byt v Anglicku a pocut iba anglictinu cele dni, ale ked nerozumies nicomu, tak sa ten jazyk proste nenaucis.

Kurzy zamerane od zaciatku na komunikaciu nie su ale podla mna stastna volba. Rozumnejsie je citat a pocuvat knihy hned, ako sa to da. Naucit sa co najviac rozumiet a ziskat velku slovnu zasobu co najrychlejsie. Potom najst sposob ako hovorit, hovorit a hovorit. Zazil som kurz priamej metody, kde som sa za viac ako pat mesiacov a za 365€ toho vela nenaucil a kebyze nerobim Listening-Reading popri tom, tak za ten cas by bol poprok slaby. A zazil som tiez samoucenie sa, kde za dva mesiace a prakticky za ziadne vydavky (do 50€, ale ani tolko) som sa v pasivnej znalosti zlepsil zo slabej A2 na slusnu B2, cize velky skok. A robil som takmer vylucne L-R, nejaku gramatiku.

Jedna vec je naucit sa jazyk - dostat nove slovicka a konstrukcie do hlavy, aby si im rozumel. Pokusat sa o toto nejakou ''komunikativnou'' metodou je tak trochu sizyfovsky komicke. Proste to trva neskutocne dlho.

Druha vec je naucit sa rozpravat to, co uz v duchu ovladas - cize produkovat jazyk. Tu s tebou suhlasim, tu treba produkovat a produkovat. Ale ide to ovela rychlejsie, ked uz ten jazyk ''vies''.

Chapes, co chcem povedat?
0 0
davidatto davidatto

davidatto je offline (nepripojený) davidatto

Jazyk sa najma treba venovat pravidelne, nic neziskas kd chodis na kurz raz za tyzden a inak nerobis nic, to si mozes nahovarat ze sa ucis ale v skutocnosti to nemusi mat vyznam. Ako samouk zasa mozes prist do urcitej urovne ale tiez to ma limity, ale suhlasim ze najlepsie si zlepsis jazyk v zahranici ked ho stale pouzivas, musis v nom zacat aj mysliet. ale ani tak to nejde bez snahy. inak ja odporucam speakingfriends.com lebo to ma efektivnu spatnu vazbu. A vela vela citat, ale naozaj ze vela co moze byt desiatky knih po anglicky a vobec netreba poznat vsetky slova, lebo podstatne tam je a uz doucit sa slovicka nie je tak tazke ako prist k podstate jazyka.
0 0
lenka2589 lenka2589

lenka2589 je offline (nepripojený) lenka2589

som, kto som.
Ano najlepsi sposob je ako tu uz niektori pisali, najst si americana, anglicana kamrata alebo manzela, ale asi je kazdemu jasne, ze takuto moznosti vsetci nemame a tiez nemozeme vsetci vycestovat. mne anglicitna tiez robila dlho problem, snazila som sa najst nejaky te spravny sposob, ktory bude na mna fungovat.
Naposledy upravil ivka70 : 20.06.16 at 20:26 Dôvod: odstranenie reklamy
0 0
botka3000 botka3000

botka3000 je offline (nepripojený) botka3000

Každý sa potrebuje hlavne ROZROZPRÁVAŤ. K tomu je ideálny intenzívny kurz one-to-one s native speakrom (tak som sa naučila aj ja). Chodila som do .............. a to od pondelka do soboty na 60 minút ráno. Bola som nútená stále hovoriť a olalá po 2 mesiacoch som už hovorila celkom pekne plynulo. Moja sestra sa učila polointenzívne 20 rokov a stále ovládala len pasívnu angličtinu. Zmenilo sa to, keď sa do toho pustila intenzívne.
Tj je lepšie 2 mesiace intenzívne (každý deň) ako 20 rokov polointenzívne (1x za týždeň).
A slovíčka, tie na tie je dobré použiť nejaký dobrý automatický program. Tých je viacero. Moje deti používajú smartbooks učebnice, ktoré preskakujú tie, ktoré už vedia a učia ich tie čo nevedia.
Naposledy upravil terezamaria : 05.07.16 at 10:18 Dôvod: reklama
0 0
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

S native speakerom sa da rozpravat aj online, napr. cez skype staci si najst... ja som tak roky rokuce fungovala aby som ostala "anglictino-schopna", ked uz som nemala tolko casu na cestovanie a jazykove skoly (inak aj tie maju native speakerov ALE je to aj financne narocnejsie). Teraz ked je tolko online moznosti, nevidim dovod sa vyhovarat na cestovanie

Inak aj ti anglicania robia chyby Resp. nie vzdy rozrpavaju tak ako nas v skole naucili.. no kto by to riesil, hlavne ze si rozumieme DDD Na to treba mysliet, ked uz "musime rozpravat
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať