Zavrieť

Porady

Aj toto je slovenská kultúra

erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Len pre silné žalúdky. Fuj, toto som si nemyslel, že je verejne možné toľkých pourážať, pán porotca

Naposledy upravil Dav : 10.05.11 at 09:23
Usporiadat
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

Pre Petra Nová:Je to vec pohľadu. Ty v piesni Verejný nepriateľ riešiš Rytmusovu pozíciu, ja s čím v texte súhlasím. Ako píšeš, každého osloví niečo iné. Rozchádzame sa v názore, kde citujem:závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. a ty hovoríš citujem nikdy nebudem obhajovať sprostotu len preto, že sa v nej objaví aj kus pravdy. Pochopila som to tak, že pripúšťaš kus pravdy v texte (bavíme sa len o Verejnom nepriateľovi), tak (aj keď nešlo o obhajobu, ale konštatovanie) citujem Keď už obhajovať, potom ten kus pravdy - tá je vyššie ako "výrazové prostriedky". . Opäť vec pohľadu. Ale to sa už na pravdu pozeráme ako na filozofickú kategóriu. P.S."Pravda bolí" je myslené v kontexte, že sa ťažko počúva tým, ktorých sa dotýka, o ktorých je reč. Na záver: Pre Rytmusa je podstané byť riešený a to sa mu výborne darí aj na tomto fóre. Bodka.
Naposledy upravil gilda : 19.04.11 at 06:57
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

gilda Pozri príspevok
Pre Petra Nová:Je to vec pohľadu. Ty v piesni Verejný nepriateľ riešiš Rytmusovu pozíciu, ja s čím v texte súhlasím. Ako píšeš, každého osloví niečo iné. Rozchádzame sa v názore, kde citujem:závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. a ty hovoríš citujem nikdy nebudem obhajovať sprostotu len preto, že sa v nej objaví aj kus pravdy. Pochopila som to tak, že pripúšťaš kus pravdy v texte (bavíme sa len o Verejnom nepriateľovi), tak (aj keď nešlo o obhajobu, ale konštatovanie) citujem Keď už obhajovať, potom ten kus pravdy - tá je vyššie ako "výrazové prostriedky". . Opäť vec pohľadu. Ale to sa už na pravdu pozeráme ako na filozofickú kategóriu. P.S."Pravda bolí" je myslené v kontexte, že sa ťažko počúva tým, ktorých sa dotýka, o ktorých je reč. Na záver: Pre Rytmusa je podstané byť riešený a to sa mu výborne darí aj na tomto fóre. Bodka.
No však to, erzet ako zakladateľ témy to myslel tak, že skritizuje Rytmusa a ako ho zhodí, ale nakoniec to vypálilo tak, presne ako to Rytmus a podobní ľudia chcú a ako získavajú popularitu- erzet mu vlastne spravil dobrú reklamu a Rytmus získal na Porade ďalších fanúšikov a keď nie fanúšikov, tak aspoň ho spoznali ďalší ľudia a o to Rytmusovi ide...
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

ja sa tiež lúčim jedným songom-

Ružomberok je mestom intríg , nevidím skutočného , iba fiktívnych gangstrov...

0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

trisestri Pozri príspevok
Určovanie braku je dost subjektívne v oblasti populárnej hudby,tam je to skor o vlastnom vkuse,nejaké umelecké kriteria sú vedlajšie.
Scasti suhlasim. Zda sa vsak, ze sa na vec pozerame z inych uhlov.

Aj ked z tvojho vyroku to nevyplyva, predpokladam, ze to myslis tak, ze popularna hudba sa niecim lisi od nejakej inej hudby, v ktorej to nie je az take subjektivne a nie je to iba vecou vkusu, ale nejake objektivne umelecke kriteria su tam podstatne dolezitejsie. Na to sa da pozerat rozne.

Je hudba, ktorej cielovou skupinou su nejaki ludia a ti maju nejake poziadavky. Ludia, ktori pocuvaju Stravinskeho, maju ine poziadavky ako ti, ktori pocuvaju Rytmusa. Ti prvi idu skor po obsahu, o formu im nejde. A preto urcite nepocuvaju len Stravinskeho, ale aj inych skladatelov od baroka az po polovicu 20. storocia a urcite aj starsich. Urcite pocuvaju aj jazz a takmer urcite aj mnohe veci z popularnej hudby a mnoho inej hudby. Tych druhych obsah vobec nezaujima, ide im len o formu. Chcu, aby ich hudba nejako znela (niektory maju radi rap, ini zvuk skreslenych gitar atd.). U nich ide o ten ''vkus''. Samozrejme, toto je zjednoduseny pohlad a nikto nepatri ani do jedneho z dvoch extremov, ale je niekde medzi nimi.

Druhy pohlad je, ze hudba ma nejaku objektivnu hodnotu (nevieme dokazat, ci ju ma), teda ze napr. Brahmsova 4. symfonia je objektivne lepsia ako Rytmusove Zlatokopky. Toto je posudit velmi tazke, ale neverim, ze ak si aj clovek, ktory sa hudbou nijak zvlast nezaobera, vypocuje dve diela, medzi ktorymi je ten rozdiel obrovsky, tak to nebude sam pocut. A nezavisi to od toho, ako malo ludi bude poznat to kvalitnejsie dielo a kolko milionov to menej kvalitne. Inymi slovami, Rembrandtova Nocna hliadka by mala rovnaku objektivnu hodnotu, aj keby bola zavesena niekde v amazonskom pralese a nikto by ju nikdy nevidel. Alebo by ju videl iba jeden Indian, ale opat by nezalezalo na tom, ci si jej hodnotu uvedomil.

trisestri Pozri príspevok
Mali dost silné reči na margo iných pop idolov,treba pozorne počúvat,každý ma právo na svoj názor to je samozrejme,ale dá sa to aj kultivovanejšie a taká Superstar asi nebude ta pravá pre nejaké okiadzane komerčne úspešných produktov,nakolko samotný princíp tejto sútaže je komerčný
Je pravda, ze v hlavnej ulohe su tam iba peniaze a vlastne moderatori, porotcovia a ti sutaziaci su len obycajny komparz. Na druhej strane, malo by sa viac zacat hovorit aj o tej objektivnej hodnote a aj ked ich pokusy ju odhalit mozu byt velmi nepresne ci dokonca uplne mimo, aspon sa moze nastartovat debata.

trisestri Pozri príspevok
a niektorým hviezdičkám to može uškodit,lebo perspektívy ich kariery zdaleka nesiahajú k métam chvály poroty
To je ako s tym Rembrandtom. Hlavny problem je, ze ich nikto nepozna atd. To, aku karieru bude niekto mat, nezavisi skoro vobec na tom, ako spieva alebo aku kvalitnu hudbu robi. Jednak, ako som spominal, nie kazdy dokaze posudit kvalitu rovnako (rozne hudobne nadanie, rozne skusenosti, rozne mnozstvo a druh hudby, s ktorou vedia porovnavat, rozna sustredenost) a hlavne nie kazdemu na tom zalezi. Myslis, ze tie zeny, ktore na koncertoch Beatles cely cas iba pistali tak hlasno, ze aj samotna kapela mala problem sa pocut, zaujimala ich hudba? Ja si myslim, ze im bola uplne ukradnuta a mysleli si to aj Beatles a to bol aj dovod, preco prestali koncertovat.

trisestri Pozri príspevok
však aj Tom Jones sa mohol schovat oproti Chodúrovi,teraz sa o tom ktorý mal schovat Toma Jonesa do vrecka vyjadria,
Pamatam si, ze ho prirovnavali k Jonesovi, co je pochopitelne, pretoze iste dost vyrazne podobnosti v prejave tam su. Ale nepamatam si, ze by padlo take vyjadrenie, ze by ho mal strcit do vrecka.

trisestri Pozri príspevok
že oproti Ševčíkovi by nemál šancu a takých vyjadrení je x,len pokial tie aj hoci nejaké putové odrhavačky sa predavajú,ich vychvalené hviezdičky rýchle hasnú jedná za druhou.
Haberove slova si nahodou pamatam celkom presne. Povedal: Chodur moze byt rad, ze si minuly rok nepostupil. No opat si vobec nespominam na to, ze by ''nemal sancu''. Neprifarbujes trochu?
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

nič som síce z týchto sračiek nečítal, lebo ma to nezaujíma, ani tento raperský cigán, ale keď začal ísť ten klip, zase sa mi potvrdila jedna moja odsledovaná vec:
"Čím väčší SATAN, tým väčší kríž na krku..."
V 90.-tich rokoch bol ruženec v aute poznávací znak mafiánov.
Aby bol svet lepší, treba zobrať plameňomet, a každého kto má na krku polmetrový kríž od*ebať - hrešiť sa tu môže nie?
To isté urobiť v prvých troch radách v kostoloch...
Hneď bude menej satanov chodiť pomedzi nás...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

gilda Pozri príspevok
Pre Petra Nová:Je to vec pohľadu. Ty v piesni Verejný nepriateľ riešiš Rytmusovu pozíciu, ja s čím v texte súhlasím. Ako píšeš, každého osloví niečo iné. Rozchádzame sa v názore, kde citujem:závistlivcov, zákerákov, pokrytcov, neprajníkov a falošníkov je na mieste urážať, obviňovať a pranierovať aj keď to robí Rytmus a po svojom. a ty hovoríš citujem nikdy nebudem obhajovať sprostotu len preto, že sa v nej objaví aj kus pravdy. Pochopila som to tak, že pripúšťaš [B]kus pravdy v texte (bavíme sa len o Verejnom nepriateľovi), tak (aj keď nešlo o obhajobu, ale konštatovanie) citujem Keď už obhajovať, potom ten kus pravdy - tá je vyššie ako "výrazové prostriedky". Opäť vec pohľadu. Ale to sa už na pravdu pozeráme ako na filozofickú kategóriu. P.S."Pravda bolí" je myslené v kontexte, že sa ťažko počúva tým, ktorých sa dotýka, o ktorých je reč. Na záver: Pre Rytmusa je podstané byť riešený a to sa mu výborne darí aj na tomto fóre.Bodka.
Je viac ako zrejmé, že v názoroch sa rozchádzame. Aj v tom, že ja skôr zovšeobecňujem, Ty sa zaoberáš jednotlivosťami. V príspevku č.46 som vôbec nereagovala na Tvoj názor na pieseň Verejný nepriateľ . Napísala som, ako ju ja vnímam v kontexte Rytmusovej produkcie. Myslela som, že som sa dostatočne jasne vyjadrila. Ak nie, tak to zopakujem.

V piesni "Verejný nepriateľ", ktorá bola v téme pripojená, sa pasuje do pozície obete zlých, zákerných, závistlivých, neprajných ľudí, čo stratili vieru v Boha. Zato on je "svedomím doby" a sťa liečiteľ rozdáva "rany do srdca, keré im boli treba". Urážať, obviňovať, pranierovať – samozrejme tých druhých. V celej piesni počúvam len "VY, ONI, STE", a ani náhodou "JA, MY, SME". Príznačné! Vždy len tí druhí sú zákerní, falošní, neprajní, nie my! Rytmus je zrejme anjel!
Lajtmotív toho , čo som napísala je: Zlodej kričí - chyťte zlodeja!

Ak som správne pochopila, Ty dávaš prednosť obsahu-pravde, pred formou-výrazovými prostriedkami. Tým napísaným tvrdím, že pre mňa je dôležitá jednota obsahu, formy, lebo určuje obsah, aj to, aby autorom nebol zlodej, ktorý kričí "chyťte zlodeja!".

To je moje vysvetlenie toho, čo som odcitovala, ak to nebolo jasné.

P.S. Či pre Rytmusa je podstatné byť riešený na fórach, je mi skoro jedno. Skôr je pre mňa dôležité, aby nebol riešený ako tvorca noriem spoločenského správania, ako vzor, pravdovravnosti hodný obdivu, ako niekto, kto je niečím viac, než vulgárnym krikľúňom, ktorý zarába na naivite (aj inak by sa to dalo pomenovať) druhých.
0 0
gypsynka gypsynka

gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac
Včera to už Rytmus poriadne zaklincoval, keď povedal súťažiacim v priamom prenose, že im je.e. Myslím, že Markíza výberom tohto porotcu tento rok šliapla poriadne vedľa. On to zobral len kvôli zviditeľneniu, lebo sám sa prezentoval tak, že má celú popmusic v paži. Pamätám sa, ako odmietal chodiť na slávika a keď raz prišiel, tresol cenu o zem. Ó, aké gesto! Uráža všetkých dookola, len on je najsamlepší, má najlepšie a najdrahšie klipy, všetko si môže dovoliť, lebo na to má. To nezabúda nikdy pripomenúť. Už aj Habera ho včera krotil, aj na zvyšku poroty bolo vidieť, že im je to trápne.
0 0
Aankaa Aankaa

Aankaa je offline (nepripojený) Aankaa

Už by ho mali konečne vyhodiť z poroty a napariť mu poriadnu pokutu frajerikovi!
Resp. Markíza by si to mala zlíznuť.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Aankaa Pozri príspevok
Už by ho mali konečne vyhodiť z poroty a napariť mu poriadnu pokutu frajerikovi!
Resp. Markíza by si to mala zlíznuť.
pokiaľ viem, jeho výrok zaznel po 22 hod.,takže pokuta nieje namieste...-vyjadril názor...

Aj keď s ním nesúhlasím a rytmus ešte doplatí na to, že vyskakuje do Šepsa- ten má na to, aby ho poriadne zdissoval...-ja by som mu radil nevyskakovať do toho chalana...robí chybu rytmus, našiel si nesprávnu obet, šeps ho dá dolu hneď...
0 0
Hazard77 Hazard77

Hazard77 je offline (nepripojený) Hazard77

Treba si vypočuť všetko a urobiť si vlastný názor.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať