Zavrieť

Porady

Stvrtrocny platca DPH od 7.2. Kedy podat DP?

Ahojte, od 7.2.2011 som stvrtrocny platca DPH. Dokedy mam podat a zaplatit DPHcku? Ako sa to rata? Cely februar, marec, april a v maji podavam?
Usporiadat
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

rivall Pozri príspevok
dátum dodania = datum vystavenia

cize si to zhrnme. Platim dan stvrt rocne od 1.1. do 31.3. s tym ze prvy mesiac som nebol platca DPH, tym som sa stal az od 7.2.

cize pred 7.2 si mozem dat do nakladov veci v plnej vyske, od 7.2 len DPH
V predchádzajúcich príspevkoch ti to vysvetlili, ale uvediem ti ešte príklad.
Bločik za nákup máš 240 €, do nákladov si dáš 200 € a odpočet DPH 40 €.
Vystavíš faktúru vo výške 300 €, z toho máš príjem ovplyvňujúci základ dane 250 €, DPH 50 €.
Daňové priznanie DPH:
povinnosť 50
odpočet 40
DÚ odvedieš 10
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rivall Pozri príspevok
ja myslim napr blocky za nakup povedzme veci do kancelarie. ci mam pozerat datum od 7.2 alebo od zaciatku roka
čo rozumieš veci do kancelárie ?

Ak ide o drobný hmotný majetok (s OC do 1700€), môžeš si uplatniť odpočet DPH z majetku nakpeného v roku registrácie (teda aj od 1.1.-7.2.2011).

V akej oblasti podnikáš ? Máš zásoby materiálu alebo tovaru ?
2 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

ano mam aj tovar ktory predavam = mam eshop ale podnikam aj v sluzbach. kupoval som napr LCD monitor 8.1 a pod...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rivall Pozri príspevok
ano mam aj tovar ktory predavam = mam eshop ale podnikam aj v sluzbach. kupoval som napr LCD monitor 8.1 a pod...
Ku dňu registrácie si si mal urobiť inventúru zásob tovaru. V prvom zdaňovacom období si môžeš uplatniť odpočet DPH zo zásob, aj DrHM nakúpeného v roku registrácie
1 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

co predavam tovar tak nemam sklad, proste ked pride objednavka zoberiem od velkoobchodnika a hned ho predam. dake zasoby tovarove nevytvaram
Naposledy upravil rivall : 14.04.11 at 09:37 Dôvod: oprava textu
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rivall Pozri príspevok
co predavam tovar tak nemam sklad, proste ked pride objednavka zoberiem od velkoobchodnika a hned ho predam. dake zasoby tovarove nevytvaram
Keď nemáš zásoby, nemáš čo odpočítavať pri registrácii.
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

takto ten tovar fyzicky kupim a aj predam len ho tu drzim kratko. mysli sa aj pod tym sklad?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rivall Pozri príspevok
takto ten tovar fyzicky kupim a aj predam len ho tu drzim kratko. mysli sa aj pod tym sklad?
ak si niečo mal doma deň pred vznikom registrácie, bola to tvoja zásoba. Ak si neuplatníš vrátenie DPH, budeš stratový. Lebo pri predaji už musíš fakturovať s DPH, ktorú odvedieš DU.
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

jj mal som aj pred vznikom registracie... to budem pozerat podla datumu vystavenia faktury co mi vystavoval dodavatel. tovar do 6.2 a potom vsetko od 7.2 nie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

rivall Pozri príspevok
jj mal som aj pred vznikom registracie... to budem pozerat podla datumu vystavenia faktury co mi vystavoval dodavatel. tovar do 6.2 a potom vsetko od 7.2 nie?
iba tovar,ktorý si do 7.2. nepredal - mal si ho "na sklade"
0 0
rivall rivall

rivall je offline (nepripojený) rivall

aha chapem. no budem si musiet sadnut s uctovnickou...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať