Zavrieť

Porady

Tlacivo DPH r.2011

Dobry den ja len malu otazocku .... ked mam doslu fakturu z roku 2010 zaplatenu v 1Q2011 (som stvrtrocny platca DPH) s 19% DPH... vpisujem to do tlaciva na r.21 (priratam si to ku 20% DPH z tohto roku)... dufam ze ma chapete.... a nevadi vam takato otazka... dakujem velmi pekne za radu
Usporiadat
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Ja som mala podobný prípad, pri inventarizácii záväzkov sa zistilo, že nám chýba faktúra za október 2010, dodatočne nám ju poslali vo februári 2011, takže som ju dala s 19 % DPH do februárového daňového priznania. Potom volala pani z DU, že to mám prísť opraviť, lebo nesedí základ dane s DPH. Presviedčala som ju, že je to dobre, lebo aj DRSR vydalo usmernenie k takýmto prípadom, ale ona trvala na svojom, že sa jej to inak nedá nahodiť do programu, tak som to bola opraviť. No a po týždni volala zase, že sa informovala na vyšších miestach a že som to mala dobre, tak nech prídem zase opraviť to tak, ako to bolo pôvodne. No bola nová, ale ja tiež nie som na špagátiku, takže toľko o informovanosti pracovníčok DU.
5 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno, ved to. Pracovníčky na DU si tvrdia svoje, dezinformujú daňovníkov.
Ja som mala tiež nepríjemnú skúsenosť týkajúcu sa DMV, ked mi klientka vytkla, ironicky mi podakovala za moje "profesionálne " rady, lebo jej správkyňa tvrdila úplný opak toho, čo ja.
Čo na tom, že mám pravdu, .......... ked zo strany DU sa to u neznalých berie ako písmo sväté.
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

JarkaL Pozri príspevok
Mne je to tiež od začiatku jasné. Snáď si zadávateľka vyberie dobre.
Zadávateľka si vybrala dobre už pred zadaním témy, otázka znela či to uviesť na riadok 21.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať