Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti

Som SZCO a chcem zamestnať čašníčku na DoPC ,ktorá by ma zastupovala počas mojej neprítomnosti max 10 hodín týždenne.Ona je vedená na UP ako nezamestnaná.Kde sa to musí nahlásiť,aké odvody musím platiť a aké nahlasovacie povinnosti bude mať ona.Ďakuje za odpoveď !!
Usporiadat
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

takže na daňový úrad, kde bol doteraz a treba aj na nový daňový úrad niečo? dík
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
takže na daňový úrad, kde bol doteraz a treba aj na nový daňový úrad niečo? dík
Zákon o správe daní a poplatkov
§ 3
Miestna príslušnosť



(12) Ak dôjde u daňového subjektu k zmene miestnej príslušnosti, dovtedy príslušný správca dane vykoná len neodkladné úkony a odstúpi spisový materiál daňového subjektu za dobu, za ktorú dosiaľ nezaniklo právo vyrubiť daň alebo rozdiel dane alebo právo vybrať a vymáhať daňový nedoplatok tomu správcovi dane, ktorý sa stal miestne príslušným. Za rovnaké obdobie sa pripojí k spisovému materiálu i výpis z osobného účtu daňového subjektu. Ak sa u daňového subjektu vykonáva daňová kontrola alebo opakovaná daňová kontrola, dokončí daňovú kontrolu alebo opakovanú daňovú kontrolu ten správca dane, ktorý ju začal. Tento správca dane je miestne príslušným správcom dane až do doručenia rozhodnutia vydaného vo vyrubovacom konaní. Správca dane odstúpi spisový materiál podľa prvej a druhej vety po doručení rozhodnutia vydaného vo vyrubovacom konaní. Ak sa vykonáva proti daňovému subjektu daňová exekúcia, doterajší správca dane oznámi osobám, u ktorých je vykonávaná, zmenu správcu dane s uvedením príslušného čísla účtu správcu dane v banke. Už zaplatená daň, zaplatené preddavky na daň a zaplatené splátky dane sa novému správcovi dane neprevádzajú.

Takže na nový daňový úrad sa neposiela nič. Všetky materiály zašle novému daňovému úradu dovtedy príslušný daňový úrad.
5 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

a ako je to u sociálky tam sa mi tiež menilo mesto? ďakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

POšLEM do SP kde bol doteraz a dám zmena a v č.4 vyplním už novú adresu ??? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

alebo aj do novej SP treba niečo zaslať? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

môžete mi poradiť ako postupovať v SP?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

stačí poslať zmenu adresy do SP v pôvodnom sídle zamestnávateľa? Alebo aj treba do SP v novom sídle? dík
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
sybila3 Pozri príspevok
POšLEM do SP kde bol doteraz a dám zmena a v č.4 vyplním už novú adresu ??? dík
urobila by som to takto. Do novej pobočky SP by som už zmenu na RLFO neposielala.
1 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

pošlem len do starej zmenu adresy a stačí a do novej už budem zasielať len mesačné výkazy?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čo treba tlačiť dohodárovi pri ukončení?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dám mu potvrdenie o príjme, zápočtový tlačím len pri PP a pre seba tlačím mzdový list-kartu zamestnanca.
0 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Môžem poprosiť o pomoc, ak posielam na DU nulový prehlad z dôvodu, že dohodári majú podpísané vyhlásenie, vypĺňam v tom prípade dátumy v r. 1 - kedy boli mzdy v skutočnosti vyplatené?
Viem, že v tom riadku je síce uvedené, že kedy boli zrazené preddavky a v tomto prípade preddavky zrazené neboli, ale zas vysvetlivkách je uvedené, že sa tam uvádza dátum výplaty miezd... Vďaka.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Kika69 Pozri príspevok
Môžem poprosiť o pomoc, ak posielam na DU nulový prehlad z dôvodu, že dohodári majú podpísané vyhlásenie, vypĺňam v tom prípade dátumy v r. 1 - kedy boli mzdy v skutočnosti vyplatené?
Viem, že v tom riadku je síce uvedené, že kedy boli zrazené preddavky a v tomto prípade preddavky zrazené neboli, ale zas vysvetlivkách je uvedené, že sa tam uvádza dátum výplaty miezd... Vďaka.


Dátum vyplatenia mzdy / odmeny.
1 0
Kika69 Kika69

Kika69 je offline (nepripojený) Kika69

Paula Pozri príspevok
Dátum vyplatenia mzdy / odmeny.
ĎAKUJEM za rýchlu odpoveď.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať