Zavrieť

Porady

Cinske prasiatko v byte

Prosim viete niekto ako to je s danami ked clovek chce mat doma v byte cinske prasiatko???
Usporiadat
Téma je uzavretá.
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
V zmluve môžu mať uvedené hocičo. Ale to neznamená, že je to právne OK, a že pri nedodržaní tohto môžu prísť nejaké sankcie - aj keď vlastník takúto zmluvu podpísal.
A "zákonom slušnosti" sa môžeš oháňať vtedy, ak UŽ niečo vlastník poruší a nie je ochotný zjednať nápravu.

Pri takomto vyklade zmluvy a slusnosti sa bude stale viac darit nasim advokatom a sudcom Zo srdca ti prajem co najviac spoluvlastnikov v tvojom dome s rovnakym nazorom
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

felix1 Pozri príspevok
Pri takomto vyklade zmluvy a slusnosti sa bude stale viac darit nasim advokatom a sudcom Zo srdca ti prajem co najviac spoluvlastnikov v tvojom dome s rovnakym nazorom
To nie je "takýto výklad zmluvy" - jednoducho nemôžeš ani zmluvou o SVB upraviť, čo môžu mať vlastníci v byte, resp. či a na čo si musia pýtať od teba súhlas.

Opakujem, o slušnosti sa môžeme baviť vtedy, keď si Ufinka zaobstará prasiatko, ktoré bude robiť niečo, čo bude obťažovať susedov - myslím tým, že skutočne obťažovať, napr. zápachom, kvíkaním, nie obťažovať vlastnou existenciou, pretože niektorým ľuďom z princípu vadí všetko a závidia aj nos medzi očami - a Ufinka to odmietne riešiť. Vtedy sa môžeme baviť o tom, čo je slušnosť.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
,,To nie je "takýto výklad zmluvy" - jednoducho nemôžeš ani zmluvou o SVB upraviť, čo môžu mať vlastníci v byte, resp. či a na čo si musia pýtať od teba súhlas...

Pisal so o pripade kde sa na tom dojednali vsetci vlastnici bez natlaku a dobrovolne!!! Nie mna ani ziadneho dalsieho jednotlivca sa naozaj zo zakona pytat nemusi ale... Ak bude mat Ufinka v byte zviera ktore bude len v byte ako kanarik a akvarijne rybicky je zbytocne sa pytat na dane a nazor spoluvlastnikov. Ak sa bude v dome a pred domom kde chcem kupit byt prechadzat niekto s prasiatkom alebo inym nestandardnym zvieratom asi nebudem jediny ktory by isiel hladat byt o dom dalej

VID INZERCIA UZITKOVYCH ZVIERAT
http://www.sukromnainzercia.sk/inzer...nske-prasiatka
Naposledy upravil felix1 : 18.04.11 at 16:04
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Je úplne jedno, že sa na tom všetci dohodli. Keď si jeden vlastník postaví hlavu a začne v byte chovať psa, akvarijné rybičky, hada, pavúka, prasiatko atď., bez toho, aby si pýtal súhlas ostatných, tí ostatní mu chov nemôžu zakázať, nemôžu voči tomuto jednému vlastníkovi uplatniť nejaké sankcie, jednoducho mu do toho nemôžu kecať, aj keď tento vlastník sám podpísal zmluvu.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
LIívia
Tam kde konci slusnost zacina zakon. Obcas, ale predsa len stava ze ten kto sa ohana na zaciatku zakonmi na konci sa doprosuje slusnosti .

Ak tvojmu susedovi utecie z teraria Mamba a cez stupacku sa dostane do tvojho bytu mozeme si dopisovat dalej ci si nahodou nezmenila nazor

Este doplnim par prikladov aj ked to prasiatko je o inom ale ked si uz tak obhajovala aj hady:

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/kri...e-o-zivot.html
alebo
http://hobby.idnes.cz/video-jak-si-z...y-mazlicci_bma
Naposledy upravil felix1 : 19.04.11 at 13:41
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Felix1, uisťujem ťa, že čínske prasiatko po stúpačkách do tvojho bytu nevylezie, takže sa ho nemusíš báť.

O dopisovanie s tebou nemám záujem - nemáš pravdu a nemáš mi čo užitočné napísať.
0 0
dana9 dana9

dana9 je offline (nepripojený) dana9

právnik
mne sa tie prasiatka pacia , ale viac sa mi hodia do rodinneho domu , ani nie tak kvoli susedom, ale kvoli samotnym prasiatkam :-)
je to ako velky psik
0 0
Ufinka Ufinka

Ufinka je offline (nepripojený) Ufinka

no dobre dobre, obcas ma chyti osial mat doma zverinec....a snivam o velkom dome s velkym pozemkom a velkym zverincom a manzelom vetosom

ale je to mile nie?

http://spevacka17.rajce.idnes.cz/Peg.../#MVI_6969.jpg
Naposledy upravil Ufinka : 25.04.11 at 16:16
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Milunké.. Vážne ale.. čo záchodík??
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

2009, s chodením domáceho miláčika (myslím teraz na zvieracieho, nie na ľudského ) je to asi tak - kým nevyskúšaš, nevieš, či bude WC-ko používať, alebo nie.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
By letela aj s prasaťom.Ani by nestihla odzdraviť.
0 1
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870, odkiaľ berieš tú istotu, že zrovna ty môžeš niekomu nakazovať a zakazovať, čo môže a čo nemôže mať v byte?
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Llíva: s chodením domácich miláčikov na mačací záchodím má skúsenosti až moc veľké. Mala som naraz mačku a dve fretky.



Dokonca aj dcérkin yokšír tam pvého 1/2 roka chodieval napriek tomu, že mal vychádzky 4-5x denne. Ale naučiť to prasiatko bude problém. A ak bude čo s ním potom? Do útulku??
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
To si potom môže robiť každý čo chce?Už len chudáci susedia.Neviem ako by sa vám páčilo keby si vaši susedia vydržiavli potkany alebo 200 kg brava.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Nie tak dávno bola v zahraničí móda mať doma prasiatko (zviera) ako domáceho miláčika. Každý, kto ho mal, musel riešiť tento problém, takže asi to také neriešiteľné nie je . A skutočne teraz nikto, ani ty, nevieš, či by sa to prasiatko naučilo, alebo nie.

(MT: Tvoja mačka a fretky sa spolu v pohode zniesli?)
Aha, vidím, zniesli sa. (Napísala som toto skôr, ako sa zobrazila fotka.)
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

220870 Pozri príspevok
To si potom môže robiť každý čo chce?Už len chudáci susedia.Neviem ako by sa vám páčilo keby si vaši susedia vydržiavli potkany alebo 200 kg brava.
Áno, každý si môže robiť, čo chce, pokiaľ je to v medziach zákona. Zakazuje zákon chovať doma čínske prasiatko? Ani susedia ti to nemôžu zakázať, práve tak, ako ti nemôžu zakázať chovať psa, mačku, rybičky...
Potkany - laboratórne - sa bežne v domácnostiach chovajú ako domáce zvieratá.
Nezdá sa mi, že by prasiatko, ktoré myslela Ufinka, dorastalo až do hmotnosti 200 kg. Čo som videla tieto prasiatka, tak boli také "zakrpatené".
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Llívia: aj psík tam je.. kuk do alba . Ale pozor neboli v rovnakom veku a mali milé povahy. Ja som kľuďas ale aj to to chvíľku trvalo.
http://www.porada.sk/album.php?albumid=106
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Llívia Pozri príspevok
Áno, každý si môže robiť, čo chce, pokiaľ je to v medziach zákona. Zakazuje zákon chovať doma čínske prasiatko? Ani susedia ti to nemôžu zakázať, práve tak, ako ti nemôžu zakázať chovať psa, mačku, rybičky...
Potkany - laboratórne - sa bežne v domácnostiach chovajú ako domáce zvieratá.
Nezdá sa mi, že by prasiatko, ktoré myslela Ufinka, dorastalo až do hmotnosti 200 kg. Čo som videla tieto prasiatka, tak boli také "zakrpatené".
Skoda ze sa snazis sirit takzvanu pravdu ktora skor posobi ako dokazovanie si zakomplexovaneho vlastnika bytu co si moze dovolit vo svojom byte bez respektovania nazoru susedov a obvyklej slusnosti.
Ked som si pozrel Ufinkine video napadlo ma ze aj v tomto pripade plati kto v v jej veku ma iny nazor ako ona nema srdce. V strasrom veku sa da skonstatovat ze nema rozum
http://www.bz-berlin.de/ratgeber/tie...cle530049.html
http://www.vox.de/medien/c86a-5b92d-...schweinen.html
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

felix1 Pozri príspevok
Skoda ze sa snazis sirit takzvanu pravdu ktora skor posobi ako dokazovanie si zakomplexovaneho vlastnika bytu co si moze dovolit vo svojom byte bez respektovania nazoru susedov a obvyklej slusnosti.
Ked som si pozrel Ufinkine video napadlo ma ze aj v tomto pripade plati kto v v jej veku ma iny nazor ako ona nema srdce. V strasrom veku sa da skonstatovat ze nema rozum
http://www.bz-berlin.de/ratgeber/tie...cle530049.html
http://www.vox.de/medien/c86a-5b92d-...schweinen.html
Škoda, že sa snažíš šíriť takzvanú pravdu, ktorá skôr pôsobí ako dokazovanie si zakomplexovaného vlastníka bytu, čo môže rozkazovať a nakazovať ostatným bývajúcim bez ohľadu na to, aký je zákon.
V staršom veku sa dá skonštatovať aj to, že si tvrdohlavý.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Llívia Pozri príspevok
Škoda, že sa snažíš šíriť takzvanú pravdu, ktorá skôr pôsobí ako dokazovanie si zakomplexovaného vlastníka bytu, čo môže rozkazovať a nakazovať ostatným bývajúcim bez ohľadu na to, aký je zákon.
V staršom veku sa dá skonštatovať aj to, že si tvrdohlavý.
Tvrdohlavi sme asi obaja ( a nemyslim si ze je to zla vlastnost pokial ide o dobru vec), ale ja od zaciatku pisem o nutnosti dohodnut sa a brat ohlad aj na ostatních vlastnikov. To je ten zaklady pristup ktorim sa da predchadzat neprijemnostiam. Precitaj si aj texty pod tou strankou zo SRN a pochopis ze aj inde sa neda tak lahko naist podnajom ak vlastnis svinu
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať