Zavrieť

Porady

Ochranná známka R a TM

Dobrý deň. Píšem semestrálny projekt, do ktorého mám napísať výstupy technickej tvorivosti. Jedným z toho je aj ochranná známka. Napísal som že sa označuje (R). Učiteľ mi povedal aj, že sa používa označenie TM. Aký je medzi týmito označeniami rozdiel, nemôžem nájsť nijaké vysvetlenie k tomu a ešte aké označenie v súvislosti s ochrannou známkou môžeme používať? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    MartinSivy Pozri príspevok
    (R) a TM. Aký je medzi týmito označeniami rozdiel, nemôžem nájsť nijaké vysvetlenie k tomu...

    • ™ — neregistrovaná obchodní značka, tj., značka používaná k propagaci nebo pro značkové zboží
    • ℠ — neregistrovaná značka služby, tj. značka používaná k propagaci nebo pro značkové služby
    • ® — registrovaná obchodní značka


    je to odtiaľto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Trademark

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    TM =TRADE MARK

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Ochranná známka je zapísaná v registri ochranných známok, ktorý sa nachádza na Úrade priemyselného vlastníctva.
    TM= Trade Mark = ochranná známka, toto je medzinárodné označenie.
    Na Slovensku sa používa pre ochrannú známku značka ®, pozri zákon o ochranných známkach 506/2009:
    § 8
    "(1) Majiteľ ochrannej známky má výlučné právo používať ochrannú známku v spojení s tovarmi alebo so službami, pre ktoré je zapísaná. Majiteľ ochrannej známky je oprávnený používať spolu s ochrannou
    známkou značku ®."

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    Stefan2005 Pozri príspevok
    • ™ — neregistrovaná obchodní značka, tj., značka používaná k propagaci nebo pro značkové zboží
    • ℠ — neregistrovaná značka služby, tj. značka používaná k propagaci nebo pro značkové služby
    • ® — registrovaná obchodní značka


    je to odtiaľto: http://cs.wikipedia.org/wiki/Trademark
    Dovolím si poopraviť - nie "značka" ale "známka" a nie "obchodná" ale "ochranná".

    Teda obchodná značka je nesprávne, správne má byť "ochranná známka".
    takže ja to mám brať, že R je keď som ten danú OZ zaregistroval na UPV a TM je označenie známky,ktorá nie je registrovaná, ale chcem tým poukázať, že tento napr. výrobok je od tej danej firmy a je špecifický...

    Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

    Nella_2
    MartinSivy Pozri príspevok
    takže ja to mám brať, že R je keď som ten danú OZ zaregistroval na UPV a TM je označenie známky,ktorá nie je registrovaná, ale chcem tým poukázať, že tento napr. výrobok je od tej danej firmy a je špecifický...
    asi tak nejako
    R znamená, že bola ochranná známka registrovaná - napr. na národnom Úrade priemyselného vlastníctva alebo v danej krajine, príp. ak to má byť v rámci EÚ, tak na OHIM a potom to bude ochranná známka Spoločenstva.
    TM slúži vlastne na odlíšenie nejakého výrobku od ostatných. Ale nemusí ísť automaticky o registrovanú ochrannú známku.
    ljukino Ja mam dilemu. Jedna americka spolocnost sa vola tak isto ako chcem aby sa volala moja a maju za nazvom TM. To znamena ze mozem mat aj ja ten istý nazov alebo nie?
    Dakujem za odpoved

    Ochranná známka R a TM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.