Zavrieť

Porady

Tesco zvysilo ceny

Aj vam sa zda, ze tesco - konkretne zlate piesky BA zvysilo nejak brutalne ceny hore na niektorych vyrobkoch. Tiez ste to postrehli. To uz je neunosne co stvaraju
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Len na margo: chudák pokladníčka ani nie je zodpovedná za to, aké ceny sú v regáloch. Ona len blokuje ("Dobrý deň", pip, pip, pip, ........ pip, 23,60 €, chŕŕŕ, "Nech sa páči, bloček," "Ďakujem") a ceny sú v systéme. Ona ich neovplyvní.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

durisovad Pozri príspevok
Tesco nielen zvysuje ceny, ale aj klame zakaznikov. V regali je cenovka napr 2,20 Eura, ale pri pokladni nablokuju 4 Eura. Ked to clovek ide reklamovat, dozvie sa, ze cenovka je nespravna. Tovar sice vezmu spat, aj peniaze vratia, ale podla mojho nazoru sa spoliehaju, ze ludia sa budu hanbit sa ozvat, cenu zaplatia a tovar si vezmu.
tak,tak...na toto sú špecialne školení , stačí sa pozrieť po regáloch a všímať si uloženie tovarov rovnakého názvu s rozdielnymi cenami a dodavateľmi, uloženie cenoviek pod a nad tovarom zámerne opačne, chybne natipované ceny- že zľava...a pri pokladni stará suma....Už som reklamovala takéto veci strašne veľa krát a to sa mi stalo, že ma obtiahli aj o 7 €...fuj je mi z toho nanič. Zámerne robia malé plochy na odloženie tovaru na pulte po pípnutí, aby nebol čas kontrolovať, "šup do tašky a bežte blbkovia, len si nič nekontrolujte"...
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

durisovad Pozri príspevok
Tesco nielen zvysuje ceny, ale aj klame zakaznikov. V regali je cenovka napr 2,20 Eura, ale pri pokladni nablokuju 4 Eura. Ked to clovek ide reklamovat, dozvie sa, ze cenovka je nespravna. Tovar sice vezmu spat, aj peniaze vratia, ale podla mojho nazoru sa spoliehaju, ze ludia sa budu hanbit sa ozvat, cenu zaplatia a tovar si vezmu.
Halli Pozri príspevok
tak,tak...na toto sú špecialne školení , stačí sa pozrieť po regáloch a všímať si uloženie tovarov rovnakého názvu s rozdielnymi cenami a dodavateľmi, uloženie cenoviek pod a nad tovarom zámerne opačne, chybne natipované ceny- že zľava...a pri pokladni stará suma....Už som reklamovala takéto veci strašne veľa krát a to sa mi stalo, že ma obtiahli aj o 7 €...fuj je mi z toho nanič. Zámerne robia malé plochy na odloženie tovaru na pulte po pípnutí, aby nebol čas kontrolovať, "šup do tašky a bežte blbkovia, len si nič nekontrolujte"...
Vsetci vieme, ze je to zamer,klamat takto zakaznika. Od kedy tieto kolosy funguju, od vtedy ten "problem" existuje a nic sa s tym nerobi...
Je len male percento ludi,ktori si to pri vacsom nakupe vsimnu,alebo si to vsimnu doma a neoplati sa im /alebo nechce/ ist, ci cestovat naspat.

Ja to riesim tak, ze po druhom raze,ked mi nauctovali inu sumu / pri reklamovani pri pokladni ma poslali velkodusne na rekl. oddeleni, ci kde.../ som prestala v tychto obchodoch nakupovat.
Preco by som mala mojimi nakupmi podporovat obchody, kde umyslene klamu? Radsej pojdem niekde, kde si mozem nakupit v pohode a nemusim sledovat a striehnut,aby ma neoklamali.
Keby tak spravili vsetci oklamani, tak by sa s tym nieco zacalo robit...
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88 Pozri príspevok
Tým si chcel poukázať na skutočnosť, že tesco nám tu zvyšuje cený?
Myslím, že sa dosť brutálne mýliš.
Tesco má na našom trhu najväčšiu zásluhu na znižovaní cien. Podľa môjho názoru, má tesko najúčinejšiu obchodnú politiku na trhu a veľmi úspešne ňou drží ostatné obchodné reťazce pri zemi.
----------------------------------------
Ak máš pocit, že ta tvoja tesco čokoláda je v tescu predražená, máš možnosť poobzerať sa po trhu a ak nájdeš rovnako dobrú čokoládu inde, zahraj sa na neviditeľnú ruku trhu.
------------------------------------------
Neboj sa, tesko ťa nebude sledovať, či si náhodou niečo lepšie nenašiel v Bile, Lídli či kdekoľvek inde.
To od teba ako sedí, žiadny obchodník sa nezníži tak nízko aby len tak mirnx-tirnix znižoval ceny, ony dostali podporu ešte za prvej dzurindovej vlády a za to mali ako kompenzáciu znížiť určitý sortiment tovarov, teraz im záväzky skončili, tak budú tvoriť tak ceny ako budú chcieť a mať možnosť vzhľadom na vybudované postavenie na trhu z našich daní.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Mne osobne sa stalo že na regáli bola nižšia cena, ako na pokladni zaplatil som, za to pokladňa nemôže, ale hneď som reklamoval cenu, vraj mám vrátiť tovar a ja nato" trvám na cene tovaru za ktorú to ponúkate", musel som ich odviesť k regálu že mám pravdu, a pekne mi rozdiel vyrovnali, ale cenovku na regáli ihneď strhli.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

mňa pri Tescu šokuje napr. to že od dodávateľa tovaru si 1/4 ročne účtujú "pokutu pre prípad nedodanie tovaru" pre mňa choré, ale pre nich istá keška od každého dodávateľa, pretože ak za 1/4 roka nedošlo k použitiu pokuty, teda tovar bol riadne dodaný, keška ostáva ďalej v Tesco, pre ďalší 1/4 rok.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

misoft Pozri príspevok
Neviem, ako Vy, ale ja to riešim v takom prípade s rozumom. NEROZČUĽOVAŤ SA!
Ak je cenovka v regáli X a naučtujú mi Y, tak buď odmietnem ten tovar rovno pri pokladni (musí ho potom stornovať), alebo sa vyberiem k personálu (na "informáciach"), kde im to oznámim. Doteraz som sa nestretol s tým, aby mi odmietli takúto "reklamáciu". Zároveň ich ale upozorním, že takýmto "nepresným a zavádzajúcim" označovaním cien porušujú zákon.
Som stálym zákazníkom T...., poznajú ma tam ako nepísaného (a niekedy aj drzého) kontrolóra. Dokonca i riaditeľ T.... ma pozná a len čaká, kedy mu nájdem nejakú chybu.
To by ste mali vidieť personál, ako začne kmitať - dokonca i riaditeľ je z toho na "vetve", ak mu oznámim, kde som niečo našiel. .
Čo sa týka ostatných: L.... nerád tam chodím, mnoho tovaru neoznačeného cenovkami, cenovky často nezodpovedajú, nie je možnosť si to overiť, personál ako keby ani neexistoval.
K..... Cenovky sú síce OK, ale nie je možnosť si samostatne overiť cenu na skeneroch. Personál sa sem-tam mihne.
B.... tak tá sa v tomto polepšila, cenovky sú OK a je aj možnosť overenia (oproti minulej, ktorú sme mali asi pred 4 rokmi). Dokonca aj personál je tam

O ponuke tovarov sa vyjadrovať nebudem.

Toto sú však len moje zistenia a dojmy, založené na mojich "výletoch" po obchodných reťazcoch.
Plne súhlasím. Tiež mám skúsenosti (Tesc.), že pri cca 60% účtov ktoré som dostal bola nesprávne nahodená cena. Od pár centov až po 23€ na jednom nákupe. Jednoducho je to obchod, ktorý nás permanentne okráda. Bohužiaľ takéto praktiky sú aj v iných obchodoch. Bez skontrolovania účtu a pravidelnej reklamácie z obchodu neodídem. Je to hanba predajcov. Fuj,fuj, fuj...
PS: Posledne v Tesc.. dostali na akciovú cenu čokolády Milka 100g (klasické originálne balenia). No chuťovo aj varová čokoláda asi chutí lepšie. Podotýkam výrobca nebol uvedený, ale text na zadnej stane bol v prvom rade v poľštine. Zrejme ide o poľský šmejd v podradnej kvalite v obale osvedčenej kvality.
Naposledy upravil doktor01 : 18.04.11 at 21:39
1 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Dobrá rada
Chcete znížiť rodinné náklady? Začnite kontrolovať účty z ERP aj pri bežných nákupoch v obchodoch a reklamujte nedostatky. Úspora je zaručená.
PS: Neplaťme viac za „chyby" (zámernosť) obchodníkov!!!
Naposledy upravil doktor01 : 19.04.11 at 07:18
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

doktor01 Pozri príspevok
PS: Posledne v Tesc.. dostali na akciovú cenu čokolády Milka 100g (klasické originálne balenia). No chuťovo aj varová čokoláda asi chutí lepšie. Podotýkam výrobca nebol uvedený, ale text na zadnej stane bol v prvom rade v poľštine. Zrejme ide o poľský šmejd v podradnej kvalite v obale osvedčenej kvality.
Nevieš o čom vlastne píšeš.
Čo je podľa teba osvedčená kvalita? Obal Milka?
Na obale je vždy uvedený výrobca a v prípade Milky je to KRAFT (Kraft Foods) a pritom je jedno či to bolo vyrobené na Slovensku, vo Švajčiarsku, či v Poľsku. Stále je to Milka.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54 Pozri príspevok
To od teba ako sedí, žiadny obchodník sa nezníži tak nízko aby len tak mirnx-tirnix znižoval ceny, ony dostali podporu ešte za prvej dzurindovej vlády a za to mali ako kompenzáciu znížiť určitý sortiment tovarov, teraz im záväzky skončili, tak budú tvoriť tak ceny ako budú chcieť a mať možnosť vzhľadom na vybudované postavenie na trhu z našich daní.
Určite budú tvoriť ceny ako budú chcieť
a sami si zrušia postavenie na trhu len tak mirnix-tirnix.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

arizona Pozri príspevok
Vsetci vieme, ze je to zamer,klamat takto zakaznika. Od kedy tieto kolosy funguju, od vtedy ten "problem" existuje a nic sa s tym nerobi...
Je len male percento ludi,ktori si to pri vacsom nakupe vsimnu,alebo si to vsimnu doma a neoplati sa im /alebo nechce/ ist, ci cestovat naspat.

Ja to riesim tak, ze po druhom raze,ked mi nauctovali inu sumu / pri reklamovani pri pokladni ma poslali velkodusne na rekl. oddeleni, ci kde.../ som prestala v tychto obchodoch nakupovat.
Preco by som mala mojimi nakupmi podporovat obchody, kde umyslene klamu? Radsej pojdem niekde, kde si mozem nakupit v pohode a nemusim sledovat a striehnut,aby ma neoklamali.
Keby tak spravili vsetci oklamani, tak by sa s tym nieco zacalo robit...
Arizonka, ešte poraď, kde je to "niekde" inde...
Možno kdesi na dedine v nejakom "Rozličnom tovare" či "Potravinách" rodinného typu, kde na obchod vyčlenili jednu miestnosť v dome + sklad alebo bývalú garáž... Ale v meste to máš prašť ako uhoď - všetky zahraničné obchodné reťazce sú na tom, čo sa cenovej politiky týka, rovnako... A akcie? Od toho sú obchodní riaditelia, marketingoví manažéri a dodávatelia - jeden mesiac spravia akciu pre Tesco, druhý pre Kaufland, Billu či Lidl... A to, že cenovky na lištách regálov často nekorešpondujú s cenou nablokovanou pri pokladni závisí od súhry a šikovnosti/nešikovnosti tých ostatných - nechcem povedať posledných - článkov v reťazci... IT technikov, ktorí majú na starosti nahodenie cien do počítačovej siete a "vedúcich" regálov na predajni, ktoré často nestíhajú tie cenovky súbežne a priebežne s nimi aktualizovať, pretože - nejsou lidi... Do obchodu sa totiž nikto pracovať nehrnie... a ani tých pár brigádnikov, ktorým úderom poslednej hodiny ich smeny "padla", to z biedy nevytrhne...

Sledovať a striehnuť už treba všade ... Ale to aby bol človek rys-ostrovid. A neviem ako Vás, ale mňa to veľmi unavuje, byť stále v strehu a vlastne sa to ani nedá... Mňa minule pani magistra v lekárni úmyselne/neúmyselne takmer obtiahla o pekných pár eur navyše. A to som prosím pekne brala okrem 3 položiek sterilnú gázu o rozmeroch 10x10cm - to tá bola taká drahá... Človek zamyslený, nebodaj ešte chorý, zaplatí a uteká... Podotýkam, že v lekárni som bola sama a chodím tam často, lebo to mám "pod nosom". No aj tak sa mi nejakého extra "prepáčte" ledva dostalo...
Naposledy upravil Oliwa : 19.04.11 at 10:09
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Nakupovacie zvyklosti Slovákov, sú asi také,že nakupia v NAJBLIŽŠOM obchode,
potom sleduju akcie a vychytávky a do supermerketov chodia v sobotu
a raz do mesiaca vyrážajú do zahraničia na trhy, samozrejme, týka se len tých, čo mjú aký-taký prijem.
Tí čo majú hlboko do vrecka,tí kupuju len v NAJBLIŽSOM obchode.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Oliwa Pozri príspevok
Arizonka, ešte poraď, kde je to "niekde" inde...
Možno kdesi na dedine v nejakom "Rozličnom tovare" či "Potravinách" rodinného typu, kde na obchod vyčlenili jednu miestnosť v dome + sklad alebo bývalú garáž... Ale v mesto to máš prašť ako uhoď - všetky zahraničné obchodné reťazce sú na tom, čo sa cenovej politiky týka, rovnako... A akcie? Od toho sú obchodní riaditelia, marketingoví manažéri a dodávatelia - jeden mesiac spravia akciu pre Tesco, druhý pre Kaufland, Billu či Lidl... A to, že cenovky na lištách regálov často nekorešpondujú s cenou nablokovanou pri pokladni závisí od súhry a šikovnosti/nešikovnosti tých ostatných - nechcem povedať posledných - článkov v reťazci... IT technikov, ktorí majú na starosti nahodenie cien do počítačovej siete a "vedúcich" regálov na predajni, ktoré často nestíhajú tie cenovky súbežne a priebežne s nimi aktualizovať, pretože - nejsou lidi... Do obchodu sa totiž nikto pracovať nehrnie... a ani tých pár brigádnikov, ktorým úderom poslednej hodiny ich smeny "padla", to z biedy nevytrhne...

Sledovať a striehnuť už treba všade ... Ale to aby bol človek rys-ostrovid. A neviem ako Vás, ale mňa to veľmi unavuje, byť stále v strehu a vlastne sa to ani nedá... Mňa minule pani magistra v lekárni úmyselne/neúmyselne takmer obtiahla o pekných pár eur navyše. A to som prosím pekne brala okrem 3 položiek sterilnú gázu o rozmeroch 10x10cm - to tá bola taká drahá... Človek zamyslený, nebodaj ešte chorý, zaplatí a uteká... Podotýkam, že v lekárni som bola sama a chodím tam často, lebo to mám "pod nosom". No aj tak sa mi nejakého extra "prepáčte" ledva dostalo...
Tak, tak, samí zahraniční kapitalisti.
-----------------------------------
V Bratislave na Zlatých Pieskoch už špekulujú, ako naplatiť ľudí v pokladiach a skúšajú samoobslužné pokladne.
--------------------------------------------
Určite budú tak lakomí, že vám to blokovanie ani nezaplatia.
Ale čo by ste od nich iné mohli čakať. Časom vyšpekulujú aj automatické skladovanie a dopĺňanie regálov a prestanú platiť aj brigádnikov.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Oliw, ja chapem, ze vsetci sme omylni. V obchodoch su tiez len ludia...chapem, ze obcas sa moze pomylit hocikto.
Ale s cenovkami s hypermarketov a akciami-neakciami je to nieco ine, som presvedcena, ze ide o zamer...

Na kieho certa maju vseliakych manazerov ak nie su schopni spravne oznacit tovar v regaloch,aby nedochadzalo k omylom?
Snad sa nenajde clovek, co sa mu tem omyl so zle oznacenym tovarom v hypermarketoch nestal.
Tiez sa mi stalo, ze som sla kupit par krabic vianocnych ozdob,nalakali na ceny v letaku.
Pri pokladni mi nahodili ceny skoro o 40% vyssie. Pri asi 10 krabiciach to bolo dost penazi...
Ked som sa pri pokladni ozvala, ze v letakoch a na regaloch je ina, nizsia suma, tak zacala krutit, ze asi som sa zle pozrela atd. Nestalo sa mi to raz a poznam dost ludi s rovnakou,zlou skusenostou.
Vyzera to tak, ze zakaznici su blbi, slepi a neviem aki, len hypermarkety maju vsetko bezchybne...
Ale, skoda reci...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Indeed Pozri príspevok
Nakupovacie zvyklosti Slovákov, sú asi také,že nakupia v NAJBLIŽŠOM obchode,
potom sleduju akcie a vychytávky a do supermerketov chodia v sobotu
a raz do mesiaca vyrážajú do zahraničia na trhy, samozrejme, týka se len tých, čo mjú aký-taký prijem.
Tí čo majú hlboko do vrecka,tí kupuju len v NAJBLIŽSOM obchode.
... a týka sa to tých, ktorí majú blízko hranice - ak sa im má ten mesačný nákup oplatiť... Ak tam nejdú z dôvodu, aby čo-to ušetrili z rodinného rozpočtu, resp. na vzdialenosti nezáleží, znamená to, že šetriť nemusia a kľudne môžu nakupovať aj doma bez ohľadu na cenu - nehovorím že na kvalitu...
Lebo aj toť nedávno ste mohli v telke na tlačovke počuť, čo už slovenský spotrebiteľ dávno vie, že nie je Milka ako Milka, ani Jacobs ako Jacobs, ani Ariel ako Ariel... Závisí to od toho, či je tovar určený pre fajnového nemeckého či rakúskeho zákazníka, alebo "len" Slováčiska či Poliaka...
Vtip je v tom, že výrobcom nikto nič nemôže - pokiaľ oni rozdielne zloženie výrobku na obale uvádzajú - a to si píšte, že uvádzajú... A že to pôjde do Bruselu - no jéjdanenky, tak pôjde - a karavána pôjde ďalej...
A na záver tej správy bolo konštatovanie, že tieto "pochybenia" v kvalite výrobkov nikdy neboli v neprospech "západného" spotrebiteľa... No to už len bolo objavné zistenie! Si predstavte, že by si Rakúšáci kupovali v Blave Milku či Jacobsku, lebo u nás by bola kvalitnejšia! Nonsens...
0 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

Máš pravdu,len pri tej Milke si vedla,práve pri Milka Alpine bola zistená zhodná kvalita ako pri jedinom výrobku,ale ne je cola ako cola preto pijme radšej Slatinu, Korytnicu, Salvator, Fatru a iné naše minerálky-neviem ešte dostat Vincentku, Cígelku a Šaraticu?/v našich obchodoch som ich nevidel/ Nielen máme všetko drahé,ešte aj šmejdy.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jar88 Pozri príspevok
Tak, tak, samí zahraniční kapitalisti.
-----------------------------------
V Bratislave na Zlatých Pieskoch už špekulujú, ako naplatiť ľudí v pokladiach a skúšajú samoobslužné pokladne.
--------------------------------------------
Určite budú tak lakomí, že vám to blokovanie ani nezaplatia.
Ale čo by ste od nich iné mohli čakať. Časom vyšpekulujú aj automatické skladovanie a dopĺňanie regálov a prestanú platiť aj brigádnikov.
Tie samoobsluzne pokladne maju napr. aj v Anglicku,nie je to ziadna novinka. Mne sa to celkom paci, vyuzivaju to najviac ludia s malym nakupom, aby nemuseli cakat v rade...S velkym nakupom je pohodlnejsie platit pri pokladni,lebo tam je viac miesta...
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Indeed Pozri príspevok
Nakupovacie zvyklosti Slovákov, sú asi také,že nakupia v NAJBLIŽŠOM obchode,
potom sleduju akcie a vychytávky a do supermerketov chodia v sobotu
a raz do mesiaca vyrážajú do zahraničia na trhy, samozrejme, týka se len tých, čo mjú aký-taký prijem.
Tí čo majú hlboko do vrecka,tí kupuju len v NAJBLIŽSOM obchode.
Presne tak,
všetci nakupujú v najbližších obchodoch a preto nám malé obchody postupne zatvárajú.
---------------------
Asi majú také veľké tržby a zisky, že už majú vystarané a viac sa im podnikať nechce, tak sa balia a idú si užívať na Riviéru.
0 0
JAZA JAZA

JAZA je offline (nepripojený) JAZA

A čo ste si mysleli? Prerobili celý obchod. Niekto to musí zaplatiť.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

trisestri Pozri príspevok
Máš pravdu,len pri tej Milke si vedla,práve pri Milka Alpine bola zistená zhodná kvalita ako pri jedinom výrobku,ale ne je cola ako cola preto pijme radšej Slatinu, Korytnicu, Salvator, Fatru a iné naše minerálky-neviem ešte dostat Vincentku, Cígelku a Šaraticu?/v našich obchodoch som ich nevidel/ Nielen máme všetko drahé,ešte aj šmejdy.
Testovali tuším cca 5 výrobkov, neviem presne, ktoré to boli /išla som len okolo televízora, keď to dávali /, uviedla som ich len tak - nie ako bernú mincu, že presne toto odznelo na tlačovke... Ale Milka a Cola tam bola určite spomenutá, odhliadnuc od konkrétnych súvislostí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať