Zavrieť

Porady

Najoblubenejsia znacka kavy?

Ahojte,chcem sa Vas spytat aka je pre Vas najkvalitnejsia a najchutnejsia znacka kavy v kaviarni?
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gump Pozri príspevok
Nesuhlasim. Ked sa pozries na ponuku znacky Lavazza, najdes medzi nimi mnohe produkty v roznych cenovych a kvalitativnych hladinach. Aj v kaviarni mozes pit lepsiu a horsiu Lavazzu. Nie je vinou firmy, ze slovenske kaviarne odoberaju tie najlacnejsie. Pozri sa napriklad na pressicko.sk/lavazza-zrnkova/[/url] a uvidis, ze druhov je naozaj vela. Skusal si vsetky, ze si dovolis odsudit tuto znacku tak jednoznacne?
tak si pozri ako vyzerajú zrná Lavazzy /aj najdrahšej/ a zrná 5 hviezdičkovej kávy Mollinari!! a vôbec 100ľudí 100 chutí.

lavazza je iba u nás najznámejšia, ale nie najlepšia, to len dovozca ju napchal všade!!
2 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Presne tak, chuť kávy je veľmi subjektívny pojem, čo chutí jednému nemusí chutiť druhému. Aj mne bola darovaná káva Blue Mountain Jamaika, vraj jedna z najlepších, ale mňa neočarila.
U mňa možno veľmi záleží aj na tom ako je káva servírovaná, s kým ju pijem (asi nie som ten správny kávičkársky typ, pretože samej mi káva nechutí). Určite každý má tú svoju vychytávku.


0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Slayer666 Pozri príspevok
Ten pan je dost drahy, ale pozri www.casadelcaffe.sk.
Ja viem, ale raz za čas aj v pekle bývajú hody. Chcela by som vyskúšať tie jeho minikávičky 2cl, tak, ako ich pripravoval v Lampe. Neviem síce kedy to bude, ale raz celkom určite.
Inak, v začiatkoch, keď uvádzali Lavazzu na Slovensku, dala sa celkom piť.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Slayer666 Pozri príspevok
No vacsina tych ozajstnych kavickarov, zda sa, kupuje zelenu kavu vo vacsich mnozstvach, doma si ju uprazi (oblubene su secondhandove popcornovace, ktore vraj sluzia velmi dobre, dokonca aj tie, ktore ako popcornovace stoja za prd), a tak dvakrat tyzdenne si ju uprazia (co je vraj zalezitost minut). Asi to tiez vyskusam, kedze je to minimalne ekonomickejsie, ked vezmeme do uvahy, ze zelena kava vydrzi aj rok, zatialco prazena tak dva tyzdne a potom zacina chutit ako Lavazza, a cena za kilogram gurmanskej kavy (neprazenej) sa pohybuje zvacsa mezi 8€ - 15€, su aj drahsie ako havajska Kona ci jamajska Blue Mountain, alebo spominana Kopi Luwak z Indonezie.
Je to zaujímavý nápad s tým pražením zelenej kávy. Ak vyskúšaš, potom sa podeľ so skúsenosťami.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Petra Nová Pozri príspevok
Ja viem, ale raz za čas aj v pekle bývajú hody. Chcela by som vyskúšať tie jeho minikávičky 2cl, tak, ako ich pripravoval v Lampe. Neviem síce kedy to bude, ale raz celkom určite.
Inak, v začiatkoch, keď uvádzali Lavazzu na Slovensku, dala sa celkom piť.
ristretto?
http://banua.cz/svet-kavy-banua/recepty/ristretto
alebo aj:
http://www.mojesladkosti.sk/componen...-hobby/45-kava
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ludmilla Pozri príspevok
Presne tak, chuť kávy je veľmi subjektívny pojem, čo chutí jednému nemusí chutiť druhému. Aj mne bola darovaná káva Blue Mountain Jamaika, vraj jedna z najlepších, ale mňa neočarila.
U mňa možno veľmi záleží aj na tom ako je káva servírovaná, s kým ju pijem (asi nie som ten správny kávičkársky typ, pretože samej mi káva nechutí). Určite každý má tú svoju vychytávku.


Ludka,presne tuto kavu kupila mama na Naschmarku a tiez vravela ze je super.vraj su z nej z casti odstranene tie kyseliny ci co tak nezatazi zaludok.
250g stalo 8 eur a po otvoreni nadherne vonala.uplne inak ako tie klasicke z obchodu.bola som tou aromou nadsena.
a na pocudovanie som tiez ostala sklamana ,ze nechutila bohvieako.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

[QUOTE=lujza.j;1810536]ristretto?
http://banua.cz/svet-kavy-banua/recepty/ristretto
alebo aj:
http://www.mojesladkosti.sk/componen...-hobby/45-kava[/QUOT

perfektna stranka-konecne poznam vsetky sposoby a rozdiely pripravy kavy.
zaujimave.
0 0
MikiHalasko MikiHalasko

MikiHalasko je offline (nepripojený) MikiHalasko

Moje meno je Halász, Mikuláš Halász. Som kreatívny a milujem online marketing. Rád pomáham ľuďom predávať svoje služby pomocou internetu. ...viac
u mna zatial vyhráva zicafe na slovensku, cena, chut, vona, pekna krema.
Jamaika je Jamika šalka malej kavy 4€ raz za zivot staci
kilo kavy 150 €
a spokojny som bol aj s illy
ale ked dolahne kapor na cloveka, staci aj Popradska
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Nie som ten správny kávičkár, ani nemám obľúbenú značku, dávam prednosť kombinácii arabiky s robustou. Niečo ľahšie, žiaden ozembuch. Kávu obľubujem viac pre jej vôňu a vychutnávam si aj ten pocit pohody a pohodlia /hodiť do seba kávu na stojaka by mi ani nenapadlo/. Ale raz som pila kávu na ktorú spomínam dodnes. V Brne na veľtrhu tesne pred záverečnou /uťahaní ako malé mačatá/ sme vliezli do nejakého orientálneho pavilónu. Ponúkli nás kávou ktorá voňala škoricou a klinčekmi. Kávy bolo len v takom malom hlinenom štamperlíku, ale ako ma tááá postavila na nohy, normálne som nemohla uveriť.
0 0
Zelkaem Zelkaem

Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

My sme si doma zvykli na Jihlavanku, je dobrá a nie je ani drahá.
Môj manžel vypije veľa kávy ale ja mám vysoký tlak, tak len ráno takú maličkú a v priebehu dňa si dám raňajkovú kávu.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Kazu Pozri príspevok
Nie som ten správny kávičkár, ani nemám obľúbenú značku, dávam prednosť kombinácii arabiky s robustou. Niečo ľahšie, žiaden ozembuch. Kávu obľubujem viac pre jej vôňu a vychutnávam si aj ten pocit pohody a pohodlia /hodiť do seba kávu na stojaka by mi ani nenapadlo/ . Ale raz som pila kávu na ktorú spomínam dodnes. V Brne na veľtrhu tesne pred záverečnou /uťahaní ako malé mačatá/ sme vliezli do nejakého orientálneho pavilónu. Ponúkli nás kávou ktorá voňala škoricou a klinčekmi. Kávy bolo len v takom malom hlinenom štamperlíku, ale ako ma tááá postavila na nohy, normálne som nemohla uveriť.
- o tom to je, plne súhlasím...
0 0
Gump Gump

Gump je offline (nepripojený) Gump

ja som netvrdil ze lavazza je najlepsia, len si nedovolim ju kritizovat celkovo ako taku. Kavu Molinari si cenim, hlavne rada Cinque Stelle je velmi dobra.
0 0
anilah anilah

anilah je offline (nepripojený) anilah

Veľmi chutna je kava z Lidla BELLAROM GOLD.Odporučam.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

anilah Pozri príspevok
Veľmi chutna je kava z Lidla BELLAROM GOLD.Odporučam.

pravda pravduca.tuto sme tiez casto kupovali doma, a je vazne dobra.v rakusku nemam vsak po ruke Lidl,tak tam nechodim.
0 0
Gump Gump

Gump je offline (nepripojený) Gump

niet nic lahsie, v kazdej dobrej kaviani ti spravia ristretto. len nebud sklamana ze za tu sumu dostanes jeden hlt
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gump Pozri príspevok
niet nic lahsie, v kazdej dobrej kaviani ti spravia ristretto. len nebud sklamana ze za tu sumu dostanes jeden hlt
ja si aj doma spravím a nie som sklamaná
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kazu Pozri príspevok
Nie som ten správny kávičkár, ani nemám obľúbenú značku, dávam prednosť kombinácii arabiky s robustou. Niečo ľahšie, žiaden ozembuch. Kávu obľubujem viac pre jej vôňu a vychutnávam si aj ten pocit pohody a pohodlia /hodiť do seba kávu na stojaka by mi ani nenapadlo/. Ale raz som pila kávu na ktorú spomínam dodnes. V Brne na veľtrhu tesne pred záverečnou /uťahaní ako malé mačatá/ sme vliezli do nejakého orientálneho pavilónu. Ponúkli nás kávou ktorá voňala škoricou a klinčekmi. Kávy bolo len v takom malom hlinenom štamperlíku, ale ako ma tááá postavila na nohy, normálne som nemohla uveriť.
takej káve ja hovorím, že "vystrelovacia" ale musela byť výborná
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
takej káve ja hovorím, že "vystrelovacia" ale musela byť výborná
Robím si kávu cez tzv. koťogó, kedže mám to malé,( na dve dávky) je v ňom málo vody, takže je silnejšia, ale káva má byť taká, nemôžem pozerať ,ako si niekto dá kávu do hrnčeka na čaj a k tomu 3 lyž. cukru. Brr.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
Robím si kávu cez tzv. koťogó, kedže mám to malé,( na dve dávky) je v ňom málo vody, takže je silnejšia, ale káva má byť taká, nemôžem pozerať ,ako si niekto dá kávu do hrnčeka na čaj a k tomu 3 lyž. cukru. Brr.
tiež si ho chcem kúpiť, tiež je z toho fajnová kávičkanaša domáca v HR vždy keď prídeme tak nám urobí zase kávu v džezve tá je tiež dobrá a postaví na nohy.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
tiež si ho chcem kúpiť, tiež je z toho fajnová kávičkanaša domáca v HR vždy keď prídeme tak nám urobí zase kávu v džezve tá je tiež dobrá a postaví na nohy.
Tak neváhaj a šup do obchodu, takú si robím už dlhé roky, naučili ma na ňu voľakedy v hungárii, ale nerobím si až takú silnú, ako oni tam robia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať