Zavrieť

Porady

Výpoveď

Prosím poraďte! Manžel chce dať výpoveď. Má na dobu neurčitú a zamestnávateľ ho s veľkou pravdpodobnosťou nebude chcieť pustiť, iba s 2-mesačnou výpovednou lehotou. On ale chce dať výpoveď a bude chcieť odísť hneď. Dá sa to nejako? Napríklad: potvrdenie od doktora neprichádza do úvahy, lebo Tá druhá práca bude veľmi podobná, tak aby nemal problémy so zamestnaním v tom druhom podniku. A ako je to so zamestnaním s okresu do okresu? V jednom robil a do druhého robiť ide? Môže to byť dôvod na to, aby ho zamestnávateľ pustil hneď alebo napríklad po týždni?
Usporiadat
dada 1 dada 1

dada 1 je offline (nepripojený) dada 1

Zamestnanec dal výpoveď formuloval ju ako výpoveď podla par.67 s dvojmesačnou výpovednou lehotou, je potrebné zamestnancovi pisomne dať odpoveď a potvrdiť výpoveď že berieme na vedomie, alebo stačí po uplynutí dvojmesačnej výpovednej lehoty vydat potvrdenie o zamestnaní.dakujem
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

dada 1 Pozri príspevok
Zamestnanec dal výpoveď formuloval ju ako výpoveď podla par.67 s dvojmesačnou výpovednou lehotou, je potrebné zamestnancovi pisomne dať odpoveď a potvrdiť výpoveď že berieme na vedomie, alebo stačí po uplynutí dvojmesačnej výpovednej lehoty vydat potvrdenie o zamestnaní.dakujem
Ak dostane zamestnávateľ výpoveď od zamestnanca, minimálne slušnosť káže na ňu odpovedať. Ale ak neodpovie, výpoveď platí nezávisle od toho.
0 0
tinulli tinulli

tinulli je offline (nepripojený) tinulli

Tweety Pozri príspevok
Áno, môže.
a nemusi mať náhodou ZĽ takúto formulu - myslela som tým krátiť dovolenku ZC pri jeho absencii, zabudovanú do prac.zmluvy? podľa mňa si nemôže len tak samovoľne kratiť ZC dovolenku. aj keď tento má absenciu.
Naposledy upravil tinulli : 16.07.08 at 14:56 Dôvod: konkretizovala som text
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
tinulli Pozri príspevok
a nemusi mať náhodou ZĽ takúto formulu - myslela som tým krátiť dovolenku ZC pri jeho absencii, zabudovanú do prac.zmluvy? podľa mňa si nemôže len tak samovoľne kratiť ZC dovolenku. aj keď tento má absenciu.
Prečo samovoľne? Umožňuje mu to Zákonník práce:

§ 109
Krátenie dovolenky

.....
.....
.....

(2) Za každú neospravedlnene zameškanú zmenu (pracovný deň) môže zamestnávateľ krátiť zamestnancovi dovolenku o jeden až dva dni. Neospravedlnené zameškania kratších častí jednotlivých zmien sa sčítajú.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tinulli Pozri príspevok
a nemusi mať náhodou ZĽ takúto formulu - myslela som tým krátiť dovolenku ZC pri jeho absencii, zabudovanú do prac.zmluvy? podľa mňa si nemôže len tak samovoľne kratiť ZC dovolenku. aj keď tento má absenciu.
Nie, nemusí, ZP mu krátenie dovolenky v § 109 umožňuje.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Aj ja som si myslela, že sa vždy dá dohodnúť , pretože držať zamestnanca nasilu nemá žiadny efekt. Som však na rozpakoch pri realizácii § 62 ods. 3. Ak zamestnanec dá výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. pritom viem, že mu neprešiel návrh dohody a chystá sa odísť už po mesiaci plynutia výpovednej doby. Konkrétne výpovedná doba začne platiť od 01.08.2008 a skončí 30.09.2008. Zamestnanec prestane chodiť do práce, dáme mu absenciu a okamžitú výpoveď. Ukončíme pracovný pomer dňom doručenia výpovede a v zmysle § 62 mu vezmeme aj priemerný zárobok za 1 mesiac?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Viera Klimentová Pozri príspevok
Aj ja som si myslela, že sa vždy dá dohodnúť , pretože držať zamestnanca nasilu nemá žiadny efekt. Som však na rozpakoch pri realizácii § 62 ods. 3. Ak zamestnanec dá výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. pritom viem, že mu neprešiel návrh dohody a chystá sa odísť už po mesiaci plynutia výpovednej doby. Konkrétne výpovedná doba začne platiť od 01.08.2008 a skončí 30.09.2008. Zamestnanec prestane chodiť do práce, dáme mu absenciu a okamžitú výpoveď.
Dohodnúť sa dá, len na to treba vôľu oboch strán. Pokiaľ zamestnávateľ je tvrdohlavý a bezdôvodne nepustí zamestnanca na dohodu len z princípu, pritom by ho obratom ruky mohol nahradiť iným, tak môže čakať, že mu spôsobí problémy s papierovačkami - odhlasovanie, absencia, okamžité skončenie PP,...

Viera Klimentová Pozri príspevok
Ukončíme pracovný pomer dňom doručenia výpovede a v zmysle § 62 mu vezmeme aj priemerný zárobok za 1 mesiac?
Ten plat za 1 mesiac môžete zobrať len vtedy, ak to máte písomne v pracovnej zmluve dohodnuté. Ak to nebolo dohodnuté ,tak to nemôžeš urobiť.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Áno ďakujem. Nové PZ už máme doplnené o § 62.
0 0
buga buga

buga je offline (nepripojený) buga

Prosím Vás poradte mi,ako má ukončiť zamestnávateľ pracovný pomer so zamestnancom ,ktorý je vo väzbe v nemecku, šoféroval pod vplyvom alkoholu,aký je postup ?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
buga Pozri príspevok
Prosím Vás poradte mi,ako má ukončiť zamestnávateľ pracovný pomer so zamestnancom ,ktorý je vo väzbe v nemecku, šoféroval pod vplyvom alkoholu,aký je postup ?
Dala by som mu Okamžité skončenie pracovného pomeru podľa § 68,ods.1, písm.a/ ZP. Teda predpokladám, že už bol odsúdený, keď sedí vo väzbe.

§ 68
(1) Zamestnávateľ môže okamžite skončiť pracovný pomer výnimočne a to iba vtedy, ak zamestnanec
a) bol právoplatne odsúdený pre úmyselný trestný čin
2 0
buga buga

buga je offline (nepripojený) buga

lenže on nie je odsúdený ,ale držia ho kvoli tomu ,že nemá peniaze na kauciu, tak dostal dva roky ak to nevyplatí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať