Zavrieť

Porady

polystyrén alebo mineralna vata (tehlova bytovka)

Pekný deň, poraďáci,
prosím o radu pri zateplení štítových stien 4-poschodovej tehlovej bytovky (36bytových jednotiek, hrúbka steny 45cm) z r.1960, na výber sú polystyrén, alebo minerálna vlna. Nárast v cene pre minerálnu vlnu je +12,3%.
Aké sú klady/zápory týchto materiálov, máte praktické skúsenosti, čo by ste odporúčali?
Naposledy upravil callyisto : 28.04.11 at 22:01 Dôvod: namiesto minerálnej vaty má byť vlna
Usporiadat
Téma je uzavretá.
stavmag.cz stavmag.cz

stavmag.cz je offline (nepripojený) stavmag.cz

Nějaké informace o zateplení najdeš na Stavmag.cz
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

S dotáciami je problém. Podľa mňa je najlepšie ak máte peniaze, bez pôžičiek, ale to má málokto. Treba začať šporiť (ale viacej) a potom si vziať úver na nízky úrok. Naše baráky sú dosť staré a bude sa musieť niečo s nimi robiť, či sa nám to páči alebo nie. Ak si niečo nenašporíme tak budeme mať problém. Jeden známy mi povedal, že majú nôž na krku kôli plynu. Ak do 2 rokov nevymenia potrubie (plynové) tak ich od plynu odstavia a bude. Rozhodli sa, že budú šetriť pokiaľ sa dá a na poslednú chvílu si dohodnú výmenu plynového potrubia. To preto aby nemali tak vysoký úrok.
Ak zateplíte po roku už budete môcť splátky platiť z ušetreného tepla. Viem o čom hovorím.
Naposledy upravil Orim : 15.05.11 at 23:47
1 0
Alena Šurinčíková Alena Šurinčíková
dorby den ja by som radšej klenu vatu
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Neviete, ako je to s úvermi zo ŠFRB? Chceli by sme podať žiadosť a zateplovať na budúci rok.

Aj u nás sa o celkovom zateplení v dome rozhoduje už zopár rokov. No ešte sme si to zatial neodsúhlasili. Ale aspoň sme zateplili strechu, lebo bola v hroznom stave. No tento rok by som chcela odsúhlasit komplet obnovu - celkové zateplenie, balkóny, brány, vstupné schodištia ohladom statiky, ventiláciu... Podpora u vlastnikov aj je, no účasť na schôdzach je nedostatočná. Dosť mám obavy aj z vyberu firmy, lebo väčšina vlastníkov bude rozhodovať iba podľa ceny.
2 0
Xeon Xeon

Xeon je offline (nepripojený) Xeon

Nikto z nas Vasu uvedenu stavbu nevidel ani "neskumal" a tak nikto nemoze takto povedat a odporucit jeden alebo druhy druh izolacneho materialu. Totizto zavisi to od viacerych faktorov, co je kedy a kde vhodne/nevhodne (napr. od priemernej vlhkosti muru, ak nemate urobenu hydroizolaciu a vravite ze je to velmi stara bytovka). Ak sa rozhodnete zateplit, bude Vam automaticky treba kompletny projekt, ktory si date spracovat AUTORIOVANEMU projektantovi. Ten navrhne po obhliadke spravne riesenie a vysvetli Vam aj preco je dany sposob vhodny/nevhodny pre Vas konkretny bytvy dom. Zaroven za navrhnuty sposob je v zmysle zakona zodpovedny.

Pripadne, este lepsie, prekonzultujte si s nim taketo veci predom, este pred projektom. Zoznam autorizovanych stavebnych inzinierov najdete na stranke Slovenskej komory stavebnych inzinierov (SKSI).

Totizto nic sa neda povedat zovseobecnene. Na Vas dom bude lepsie jedno, na dom o blok dalej bude lepsie druhe.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Jozef Štora Pozri príspevok
Nechcem ta sklamat ale dotacie su uz asi pase ak sa nieco mimoriadne neudeje. Minuly rok z priznanych 12 dotácií bolo vyplatenych len 5 (bavime sa o nasich objektoch) a potom dosiel pripis ze bohuzial nie su peniaze. SLOVSEFF je vycerpany, este by bola sanca 20 % z vysky uveru cez banku ale aj to len niektore banky robia a ci vobec budu zdroje na tento rok... okrem ineho o tomto case uz by ste davno vedeli ci mate dotaciu ak by vam ju priznali takze ja radim necakat a prefinancovat z uveru. A co sa tyka firiem, je ich na trhu naozaj dobrych a nie vzdy drahych viacej aj ked tych zlych je uplne zbytocne vela Ak by si chcela, napis mi sukr. spravu poslem ti kontakty na nejake naozaj dobre firmy s referenciami co su cenovo pristupne a nerobia material aky najdu ale znackove kontaktne systemy....
co sa tyka dotacie, ja som vedela uz od zaciatku ze je podavat o nu zbytocne, ale ak by som bola proti, vycitali by mi to. Uz viem, ze sme ju nedostali, len sa caka na oficialny list a potom musim ludi na schodzi presvedcit na komercny uver. Co sa tyka zateplenia mame cenove ponuky od viacerych firiem. Ale budeme potrebovat riesit ovela viac veci. Len najprv musia vlastnici suhlasit ze na to berieme uver, ak nebudu chciet uver, tak neurobime takmer nic. Vsetko je na ludoch.
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

Mám menší problém, pri lepení minerálnej vlny asi 1/4 z celkovej plochy na jednej štítovej strane došlo k jej premočeniu - búrka, ako postupovať ďalej?
0 0
callyisto callyisto

callyisto je offline (nepripojený) callyisto

riešením je počkať na jej vysušenie, tak sme aj urobili ...
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať