Zavrieť

Porady

Juhoamericka kuchyna

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Pozdravujem Vas vsetkych,

Som tu novy, prihlasil som sa na toto forum iba minuly tyzden. Chcel by som tolko povedat, ze ak niekto ma zaujem o juhoamericku kuchynu, ze mozem zabezpecit nielen recepty, ale aj originalne potravinove vyrobky, ktore su dovazane z Juznej ameriky v limitovanych mnozstvach. V zozname sa da vybrat z okolo 80 vyrobkov, vratane sladkosti, napoje, korenie, cerealie, atd.

Pochadzam z Venezuely, ale som studoval na Slovens

ku, takze viem po slovensky, ale aj anglicky a spanielsky
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Evus, aj ja som cakala.

Ale mozno zadavatel chcel radsej obchodovat,nie nam tu vypisovat receptury, ci prikladat pesnicky, ...no... a receptiky mali byt len bokovka,alebo gratis pre tych, co si od neho kupia ingrediencie ...
Nic sme nekupili, tak ani receptiky nemame

No, sorry, mozno len ja trpim profesionalnou deformaciou...
1 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

arizona Pozri príspevok
Evus, aj ja som cakala.

Ale mozno zadavatel chcel radsej obchodovat,nie nam tu vypisovat receptury, ci prikladat pesnicky, ...no... a receptiky mali byt len bokovka,alebo gratis pre tych, co si od neho kupia ingrediencie ...
Nic sme nekupili, tak ani receptiky nemame

No, sorry, mozno len ja trpim profesionalnou deformaciou...
Arizona, asi nie si sama.... nem zarobené €, nem recepty a my môžeme len hútať čo to mohlo byť za dobroty ...
0 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

projekt2000 Pozri príspevok
hoj Danushka, pravdaze netreba nic kupovat, len mi to napadlo, v pripade keby ste chceli mat na stole 100% originalnu specialitu.

Posielam ti nejaku muziku, mozes ju podat dalsim, ak budu mat zaujem. Ak sa ti budu pacit a budes chciet tak ti poslem dalsie piesnicky. Recepty ti poslem zajtra, povedz mi ake by si chcela,

S pozdravom

Projekt2000
Zdravím Ťa Prospekt 2000,
určite by sme sa potešili, keby si gazdinam nejaký receptuš poslal. Ja osobne nie som žienka domáca, ale variť treba a jesť duplom. Tak pošli kámoš, čo môžeš. Máj sa.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nechcem robiť reklamu, v reťazci L*I*D*L od 2.5. - mexická kuchyňa
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Rozalka Pozri príspevok
Nechcem robiť reklamu, v reťazci L*I*D*L od 2.5. - mexická kuchyňa
Rozalka, len im urob, veď BUDÚ MAŤ samé fajnové veci a tie sa aj samé chvália. Ja si od nich dávam na mail posielať leták, tak som stále v obraze.
3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

no tedasa máš a bol by v tom problém keby si tu niekde vždy prilepila?
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
veď aj ty sa ľahko môžeš stať odberateľom
nový leták tu http://www.lidl-pageflip.com/sk.html?kid=l7s8ni
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Lujzi, mohla by som, lenže určite budem zabúdať na to, letáky vychádzajú často, cca každý týždeň. Môžeš sa zaregistrovať tu http://www.lidl.sk/cps/rde/xchg/lidl_sk/hs.xsl/5698.htm a tiež ti budú posielať. Môže takto byť?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

No, a máš to dupľom.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Prečo sa Topoľčiancom hovorí "žochári" a tiež niečo z bohatej histórie Topoľčian, si pozrite tu; je to vysvetlené hneď v úvode článku a jeden z nich tam sedí na zemi

http://hnonline.sk/2-22347045-k00000_detail-c5
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Vy ste moje pusinečky, ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A ty zas naša.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
vydrzteeee prosim mam vela prace teraz, okrem toho nikto vam neda take dobre juhoamericke recepty ako ja...vydrzte aj zajtra budete musiet varit
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

moj oco hovorieva:
ked nevydrzis,pusti.

na tie recepty samozrejme cakame.
1 0
Ekonomka-SR Ekonomka-SR

Ekonomka-SR je offline (nepripojený) Ekonomka-SR

projekt2000 Pozri príspevok
vydrzteeee prosim mam vela prace teraz, okrem toho nikto vam neda take dobre juhoamericke recepty ako ja...vydrzte aj zajtra budete musiet varit
len aby sme sa dočkali, až by sme sa dočkali
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Ahojte, posielam tým, ktorý ešte nezomreli od hladu jeden z mojich najlepších receptov

Ryža „a la Monti“

Ingrediencie:
Zemiaky - 7 veľkých zemiakov
Ryža - ½ kila
Kura – jedno veľké kura
Červená Fazuľa (sterilizovaná) - dve krabice
Kukurica (sterilizovaná) – 1 krabica
Hrášok (sterilizovaná) – 1 krabica
Slíže
Olivy - 4 malé balenia
Kapary 1 pohár
Cibuľa – 5 veľkých cibúľ
Sójová omáčka (len sladka)
Slepačí bujón - kocky koncentrované
Cesnak – 15 strukov
Comino
Mletá červená paprika
.................................................. .................................................. .................................................. ......

Príprava

Ryžu premyjem, pridáme dve kocky slepačieho koncentrovaného bujónu, jednu cibuľu, tri struky cesnaku posmažíme a pridáme vodu a uvaríme.

Kura uvaríme uvaríme vo vode s vegetou a soľou do mäkka. Keď je uvarené necháme vychladnúť. Vychladnuté kura potrháme na tenké vlákna. Potrhané kura poriadne pokropíme sójovou omáčkou a poriadne okoreníme červenou mletou paprikou (alebo kari korenie). Toto korenie poriadne votrieme do mäsa. Pretlačíme asi 10 strukov cesnaku a 2 veľké cibule a tiež votrieme do mäsa. Mäso potrieme tiež cominom. Obalené mäso necháme postať asi hodinu potom na panvici rozpálime olej a mäso vypražíme do chrumkava. (veľmi chrumkavé).
Aby sa mäso dobré vypražilo do chrumkava, doporučujem ho vypražať po častiach. Nakrájame kolieska cibule a kocky cesnaku a tiež vypražíme do sklovitá.
Zemiaky ošúpeme, nakrájame na drobné kocky a necháme postať vo vode asi 5 minút a potom ich opražíme na olej tiež do chrumkava. Slíže opražíme na teflonovej panvici (bez oleja) do zlatista.
Toto všetko spojíme v jednom pekáči, pridáme kukuricu, fazuľu, hrašok, olivy a kapary, zamiešame pridáme olivový olej. A podľa chuti pridáme vegetu a soľ.

Dúfam že mi dáte 10 bodov.
6 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

to comino je rasca?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Vypada to dobre!!!! urcite vyskusam :-)

Mam jednu otazocku : ked som bola vo vasich "koncinach",podavalo sa tam ako dezert nieco sladke,chutilo to ako nejaky ryzovy puding. Bolo to straaasne dobre.
Vies mi poradit, co to je,ako sa to vola, prip. napisat recept?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať