Zavrieť

Porady

Juhoamericka kuchyna

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Pozdravujem Vas vsetkych,

Som tu novy, prihlasil som sa na toto forum iba minuly tyzden. Chcel by som tolko povedat, ze ak niekto ma zaujem o juhoamericku kuchynu, ze mozem zabezpecit nielen recepty, ale aj originalne potravinove vyrobky, ktore su dovazane z Juznej ameriky v limitovanych mnozstvach. V zozname sa da vybrat z okolo 80 vyrobkov, vratane sladkosti, napoje, korenie, cerealie, atd.

Pochadzam z Venezuely, ale som studoval na Slovens

ku, takze viem po slovensky, ale aj anglicky a spanielsky
Usporiadat
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
nie comino nie je rasca, a neviem ci sa da ho zohnat na Slovensku, mozno v Metre, je to velmi vzacna korenina a velmi aromaticka.
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
mozno to bolo "Quesillo" poznam dve varianty na Quesillo, poslem Vam obe.

Ta ryža mal vždy velky uspech, ked som ju uvaril, a som ju uvaril kamaratovi na svadbe..
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dakujem!
No podla obrazku z googla by to asi mohlo byt ono.
1 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
ano je to quesilo. "Ja viem robit najlepsie quesillo v Topolcanoch".
Za chvilu vam poslem tie recepty
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Ja comino mam ak mi date nejaku adresu vam poslem špeciálny "sponzorsky balik" ... na pripravu tej ryze
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

projekt2000 Pozri príspevok
ano je to quesilo. "Ja viem robit najlepsie quesillo v Topolcanoch".
Za chvilu vam poslem tie recepty
Neprovokuj! Kvoli takej dobrote pridem aj do Zocharoviec okostovat
Daj vediet,kedy budes mat napecene
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

projekt2000 Pozri príspevok
nie comino nie je rasca, a neviem ci sa da ho zohnat na Slovensku, mozno v Metre, je to velmi vzacna korenina a velmi aromaticka.
Comino je rascovec rimsky, niekedy nazyvany rimska rasca alebo indicka rasca (jeera v indickej kuchyni). Dostat ho urcite v lepsich potravinach, napr. tu v KE ho maju v Optime a urcite aj v Metre. Mlety ho maju v Orient potravinach na Hlavnej a myslim, ze ho zvyknu mat aj v BIO potravinach na Hlavnej. Ako u vas hovorite rasci, comino de prado?

Nepovedal by som, ze je to vzacne korenie, kedze sa hojne pouziva hlavne v indickej, perskej, tureckej a arabskej kuchyni, odkial sa dostal do Spanielska a odtial zas do Latinskej Ameriky a az do USA - cize skoro cely svet. Akurat u nas kuchyne ani jedla tychto krajin nie su velmi zname (co treba napravit), tak sa bezne v potravinach nepredava. Ludia u nas nevedia, na co sluzi a ako ho pouzit, tak by ho nekupili.

Ma taku zvlastnu nahorklu chut, pouziva sa v indickych kari, do orientalnych chlebov, do masitych jedal na strednom vychode, je to dolezita prisada texaskeho chile con carne.
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
arizona Pozri príspevok
Neprovokuj! Kvoli takej dobrote pridem aj do Zocharoviec okostovat
Daj vediet,kedy budes mat napecene


Suroviny
1 a pol šálka mlieka
¾ šálky cukor
4 vajčká
1 lyžica rumu (podľa niektorých „UMu“)
5 lyžice práškového mlieka
1 šálka obyčajného mlieka
1 lyžička vanilky
1lyžica masla
Na výrobu karamelu:
1 3alka cukru
1/2 3álka vody
.................................................. .................................................. ............................................
Príprava:
Príprava karamelu:
Do jednej formy dáte vodu a cukor. Dajte si pozor, aby karamel nebol tmavý, uvarte pri spomalenom ohni), a otočte na všetky strany formu, aby karamel zostal na všetkých stenách.

Príprava Quesilla
Všetky suroviny (okrem vajec) dáme do mixéru. Vajce vyšľaháme zvlášť potom ich pridáme do mixéru. Potom celý obsah sa vyleje do formy kde sme pripravili karamel a varíme 30 minúť v trúbe vo vodnom kúpeli pri 350 stup.
Vieme kedy je hotový, keď do neho strčíme špáratko vytiahne ho je čisté alebo suché (vyberte si). Quesillo necháme vychladnúť a potom ho vyklopíme na tanier.

3 užitočné rady:
Quesilla treba vyklopiť až keď je úplne vychladnuté.
Quesillo mali by sme skladovať v chladničke.
Quesillo je veľmi chutné ale je to kalorická bomba!!!
3 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

dakujem,dam vediet,ako sa podarilo :-)))
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
arizona Pozri príspevok
dakujem,dam vediet,ako sa podarilo :-)))
ako že dakujem...,? ja pridem vas vychodnotiť
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
Comino je rascovec rimsky, niekedy nazyvany rimska rasca alebo indicka rasca (jeera v indickej kuchyni). Dostat ho urcite v lepsich potravinach, napr. tu v KE ho maju v Optime a urcite aj v Metre. Mlety ho maju v Orient potravinach na Hlavnej a myslim, ze ho zvyknu mat aj v BIO potravinach na Hlavnej. Ako u vas hovorite rasci, comino de prado?

Nepovedal by som, ze je to vzacne korenie, kedze sa hojne pouziva hlavne v indickej, perskej, tureckej a arabskej kuchyni, odkial sa dostal do Spanielska a odtial zas do Latinskej Ameriky a az do USA - cize skoro cely svet. Akurat u nas kuchyne ani jedla tychto krajin nie su velmi zname (co treba napravit), tak sa bezne v potravinach nepredava. Ludia u nas nevedia, na co sluzi a ako ho pouzit, tak by ho nekupili.

Ma taku zvlastnu nahorklu chut, pouziva sa v indickych kari, do orientalnych chlebov, do masitych jedal na strednom vychode, je to dolezita prisada texaskeho chile con carne.
Ano, treba dat pozor ked sa pridava do jedla toto korenie, lebo je silne....a kde ma genetické centrum a ako sa všade dostal to som nevedel., ale dakuem za informaciu.
Ja som tu ho ...kúpil som nieco ako vy tu spominate ale ani z daleka nebolo to "Comin" aspon ten co ja poznam. Ale ja viem ho zohnať ak niekto ho bude chciet vyskusať
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

to comino je dostat v taliansku a je to uplne nieco ine ako rasca-podobne ale veeeeelmi silne,cierne,vonave.
v taliansku dostat pod nazvom cumino.
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Anov ed ja som take korenie tu kupil, ale nie je to iste..aj ked sa podoba niekedy a meno sedi...hmmm teda asi je to ono ale podla vsetkeho o inej odrode...lebo ta nasa je aromatickejsia, asi ma viac alkaloidov
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
http://www.upnito.sk/subor/764a13318...d0dc09fa4.html trošku slúbenej hudby
1 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
http://www.upnito.sk/subor/30a59cc4f...c1b665e1a.html
http://www.upnito.sk/subor/deb2b79d2...8b93e4918.html
1 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

http://domacnost.sme.sk/c/4358555/ri...enavidena.html

Na trhu sú tri základné druhy semien: iránske, indické alebo africké. Líšia sa od seba farbou, obsahom esenciálnych olejov a hlavne chuťou.
1 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Slayer666 Pozri príspevok
http://domacnost.sme.sk/c/4358555/ri...enavidena.html

Na trhu sú tri základné druhy semien: iránske, indické alebo africké. Líšia sa od seba farbou, obsahom esenciálnych olejov a hlavne chuťou.

Je to zaujimava tema... mohli by ste trochu o tom pisat?
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
projekt2000 Pozri príspevok
ako že dakujem...,? ja pridem vas vychodnotiť
s tym som chcel povedat, ze pridem vyhodnotit vasu pracu.... to bol zart, ale v ak sa rozhodnete to urobit, budem rad ak mi poviete ako sa vam podarilo a ci sa podoba tomu co je jedli u nas.

Prajem vam pekny a užitočný tyždeň
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
katalóg Pozri príspevok
Juhoamerická kuchyňa- široký rozsah. Mňa by zaujímal recept z quinoy. Najradšej ako dezert. Ale i iné.
Dobry den vcera som poslal jeden recept na dezert..
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať