Zavrieť

Porady

Juhoamericka kuchyna

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Pozdravujem Vas vsetkych,

Som tu novy, prihlasil som sa na toto forum iba minuly tyzden. Chcel by som tolko povedat, ze ak niekto ma zaujem o juhoamericku kuchynu, ze mozem zabezpecit nielen recepty, ale aj originalne potravinove vyrobky, ktore su dovazane z Juznej ameriky v limitovanych mnozstvach. V zozname sa da vybrat z okolo 80 vyrobkov, vratane sladkosti, napoje, korenie, cerealie, atd.

Pochadzam z Venezuely, ale som studoval na Slovens

ku, takze viem po slovensky, ale aj anglicky a spanielsky
Usporiadat
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
Ekonomka-SR Pozri príspevok
Zdravím Ťa Prospekt 2000,
určite by sme sa potešili, keby si gazdinam nejaký receptuš poslal. Ja osobne nie som žienka domáca, ale variť treba a jesť duplom. Tak pošli kámoš, čo môžeš. Máj sa.

Dobry den, ospravedlnujem za zmeskanie, bol som velmi zanepradneny, mohla by si mi povedat aky druh receptu alebo receptov by si chcela?

Pravdaže netreba nic kúpit ale ja si myslim, že neškodi vam vyskušat par veci, ktore ponukam, preto, leb su to dobre a lacne veci, potravinarske vyrobky od niekolko centov do 2,5 EU. ktore vam zarucim nenajdete na Slovensku.

Este som sa chcel opytat ci mi moze niekto doporucit nejakeho dobreho uuctovnika (uctovnicku)?
0 0
Slayer666 Slayer666

Slayer666 je offline (nepripojený) Slayer666

projekt2000 Pozri príspevok
Je to zaujimava tema... mohli by ste trochu o tom pisat?
Co sa odrod tyka, to je aj pre mna nova informacia (teda nejak som tusil, ze odrody su, lebo vsetko ma odrody, ale nepocul som o nich), takze asi velmi nepomozem. Trochu som aj googlil, ale narazil som iba na jednu vedecku pracu, ktora porovnavala odrodu RZ-19 s nejakou inou (cize nic pre mna) a potom iba same clanky, kde sa spomina rascovec cierny a cernuska siata, ibaze tie nie su odrody, ale uplne ine druhy.

Rascovec cierny (bunium persicum, v indickom nazvoslovi kala jeera), aspon ten, co ja mam doma, nema nejaku vyraznu aromu. Mozno je to tym, ze za ten rok, co ho mam, som sa ani velmi neobtazoval ho zagumickovat, takze som si koledoval. Na druhej strane, nepamatam si, ze by mal nejaku vyraznu chut ani vtedy, ked som ho kupil. Momentalne nema chut ani aromu. Pouziva sa hlavne v indickej kuchyni, napr. v slavnostnom hajdarabadskom biryani, co je kozie maso marinadovane v yogurte s korenim (kurkuma, garam masala, cili), zelenou paprickou, cesnakom, zazvorom, listkami maty a koriandra a inymi aromatikami, varene v hrnci spolu s kvalitnou basmati ryzou, ktora bola predvarena spolu s roznymi koreniami v satke (cierny kardamom, zeleny kardamom, cierne korenie, koriander, rascovec rimsky, bobkovy list a plno roznych susenych korenov, ktore si netrufam pomenovat) a rascovcom ciernym, ktory ma asi hlavne vylepsit vzhlad a texturu, pricom kazda vrstva ryze je zdobena a ochutena mletym zelenym kardamomom, garam masalou, dohneda smazenou cibulou a listkami maty a koriandra a cele je to potom zaliate safranom, ktory sa luhoval v horucom mlieku a ku ktoremu sa neskor pridaju rozne aromaticke vody (ruzova, pandanova), nakoniec sa to stedro zaleje ghee, co vlastne obycajne prepustene maslo.

Cernuska siata (nigella sativa, v indickom nazvoslovi kalonji) je zas korenie, ktore pripomina akesi podlhovaste cierne krystaliky a ma chut a aromu trochu podobnu ciernemu koreniu, avsak nestipe. U nas sa jej hovori aj cierna rasca. Tiez sa pouziva v indickej kuchyni, je dolezitou sucastou bengalskej zmesi celeho korenia panch phoran, ktora sa okrem cernusky sklada z rascovca rimskeho, semien diveho zeleru (ajmud), fenyklovych semien a semien senovky greckej. Casto sa pouziva na ochutenie chleba a tiez do kari.
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
arizona Pozri príspevok
Vypada to dobre!!!! urcite vyskusam :-)

Mam jednu otazocku : ked som bola vo vasich "koncinach",podavalo sa tam ako dezert nieco sladke,chutilo to ako nejaky ryzovy puding. Bolo to straaasne dobre.
Vies mi poradit, co to je,ako sa to vola, prip. napisat recept?



Aka bola ryža?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

projekt2000 Pozri príspevok
Aka bola ryža?
Este som ju nerobila, nie som doma.Ale dam urcite vediet, uz teraz mi slinky tecu
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

projekt2000 Pozri príspevok
Suroviny
1 a pol šálka mlieka
¾ šálky cukor
4 vajčká
1 lyžica rumu (podľa niektorých „UMu“)
5 lyžice práškového mlieka
1 šálka obyčajného mlieka
1 lyžička vanilky
1lyžica masla
Na výrobu karamelu:
1 3alka cukru
1/2 3álka vody
Ahoj Projekt
dnes som sa konecne chystala vyskusat tuto dobrotu,ale nejak mi nie je jasne to mlieko...nie je tam niekde chyba?
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Chcel by som poprosit ... projekt2000..., ci by nemohol v sekcii kultura, nieco pisat aj o historii Venezuely, najma tej najstarsej. Nielen jedlom je clovek zivy. :-)
0 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
alabut Pozri príspevok
Chcel by som poprosit ... projekt2000..., ci by nemohol v sekcii kultura, nieco pisat aj o historii Venezuely, najma tej najstarsej. Nielen jedlom je clovek zivy. :-)
Dobrý deň,

Máte pravdu, človek nenaplní všetky svoje potreby cez jedlo, história dáva človeku možnosť sa pozerať do minulosti a myslím si, že je to fascinujúce. Ja som neštudoval históriu ani sa jej nevenujem ale veľmi sa mi páči.

Myslím si, že váš návrh je správny, aj kvôli tomu, že ja pochádzam z tej krajiny a mal by som ju prezentovať. .... inak si myslím si, že naša krajina je pre Slovákov celkom zaujímavá.

Dám dohromady nejaký materiál a skúsim skoncipovať stručne ale výstižné „o tej najstaršej histórie,“ ako vy si prajete.

Prajem všetkým pekný a užitočný deň

Projekt2000
1 0
projekt2000 projekt2000

projekt2000 je offline (nepripojený) projekt2000

Pochadzam z Juznej ameriky, studoval som na Slovensku, v sucasnosti rozbieham jedno podnikanie ...viac
arizona Pozri príspevok
Ahoj Projekt
dnes som sa konecne chystala vyskusat tuto dobrotu,ale nejak mi nie je jasne to mlieko...nie je tam niekde chyba?
Dobry den, ano ospravedlnujem sa vam, jedno mlieko je obycajne a druhe kondenzovane.......

Dufam ze som vam nepokazil vikend. Ak budete este nieco potrebovat, dajte mi vediet, teraz uz budem moct chodit castejsie tu

projekt2000
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Počul som ,že vo Venezuele je lacný benzín ....

jeden sa kedysi tu na Porade pýtal,že ako by sa dalo ho dovážať na Slovensko...

druhý mu poradil,že asi TANKEROM ...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Indeed Pozri príspevok
Počul som ,že vo Venezuele je lacný benzín ....

jeden sa kedysi tu na Porade pýtal,že ako by sa dalo ho dovážať na Slovensko...

druhý mu poradil,že asi TANKEROM ...
no ....ale ved mal pravdu
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

naháňam šťavu z agáve....tak popri tom som aj toto....
http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/...pecialita.html
1 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

lujza.j Pozri príspevok
naháňam šťavu z agáve....tak popri tom som aj toto....
http://www.kgbacikovia.websnadno.cz/...pecialita.html
A kade tú šťavu naháňaš? Netreba Ti prísť pomôcť? Veď sa hovorí, že športom ku zdraviu alebo k trvalej invalidite
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

wagner Pozri príspevok
A kade tú šťavu naháňaš? Netreba Ti prísť pomôcť? Veď sa hovorí, že športom ku zdraviu alebo k trvalej invalidite
zatiaľ iba na nete....kúpila som si v DM-ke, ale to je sirup, napriek tomu že je tam napísané že šťava....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať