Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať?

Ahojte Poraďáci!
Veľa som už o tom čítala, že ako vypočítať spotrebu PHM za km a aký je paušálny výdavok za km, ale na moju otázku som ešte nenašla odpoveď.
Keď moju otázku napíšem na nesprávne miesto, prosím o prepáčenie!
Takže otázka: ako mám zaúčtovať paušálne výdavky?
Otec je živnostníkom,autom chodí do práce,platí cestnú daň.To viem že môže dať do výdavky PHM, ale paušalne výdavky nie sú peňažnými výdavkami,tak tie mám zaúčtovať na interné doklady?
Som začiatočníčkou, tak prosím prepáčte keď moja otázka je hlúpa.
Strašne sa mi páčí táto stránka!!! Každí ste tu takí milí,trpezliví a pomôžete každému ako len viete!!!
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
alexa_v
Ahojte Poraďáci!
Veľa som už o tom čítala, že ako vypočítať spotrebu PHM za km a aký je paušálny výdavok za km, ale na moju otázku som ešte nenašla odpoveď.
Keď moju otázku napíšem na nesprávne miesto, prosím o prepáčenie!
Takže otázka: ako mám zaúčtovať paušálne výdavky?
Otec je živnostníkom,autom chodí do práce,platí cestnú daň.To viem že môže dať do výdavky PHM, ale paušalne výdavky nie sú peňažnými výdavkami,tak tie mám zaúčtovať na interné doklady?
Som začiatočníčkou, tak prosím prepáčte keď moja otázka je hlúpa.
Strašne sa mi páčí táto stránka!!! Každí ste tu takí milí,trpezliví a pomôžete každému ako len viete!!!

Ešte by som dala pozor na to , že " otec chodí autom do práce" . Tieto cesty z domu do práce neúčtovať .
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Zita5
Ešte by som dala pozor na to , že " otec chodí autom do práce" . Tieto cesty z domu do práce neúčtovať .
Spravna pripomienka. Zalezi vsak, ako je to "chodenie do prace" myslene. Ak ma miesto podnikania doma a chodi za zakaznikmi, aby nieco u nich urobil, tak potom je to OK.
0 0
alexa_v alexa_v

alexa_v je offline (nepripojený) alexa_v

Vďaka za užitočné rady!!!
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

alušik
Spravna pripomienka. Zalezi vsak, ako je to "chodenie do prace" myslene. Ak ma miesto podnikania doma a chodi za zakaznikmi, aby nieco u nich urobil, tak potom je to OK.
alušik, Zitka, ak sa sústredíme na jedno, druhé sa nám snaží "utiecť"
0 0