Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej cinnosti

ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Dobry den prajem chcela by som sa uistit ak vystavim casnikovi dohodu o pracovnej cinnosti znej sa plati len to urazove a garancne ako pri dohode o vykonani prace vsakze? plati vsetko to ze pri dohode o pracovnej cinnosti nesmie presiahnut tyzdenne 10hodin? a moze sa mu dat podpisat aj to vyhlasenie vsakze? a je tam aj nejaky limit ak je evidovany na urade prace niekedy to bolo nejakych 3.200sk mesacne, hladala som to tu a nasla len stare prispevky chcem sa uistit ci vsetko to plati aj teraz. dakujem. prajem pekny den.
Usporiadat
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ali8 Pozri príspevok
Nie podporu v nezamestnanosti nedostava ale pobera socialku a ztej jej stiahli tych 17€ a ze mam urobit dohodu o vykonani prace a ztej sa jej nebude nic stahovat, ale moze casnik mat dohodu o vykonani prace kedze je to opakovana cinnost??? mala som ju predtym tu dohodu ale som ju prerobila ze vraj casnik nemoze mat taketo dohodu a teraz mam zasa zrusit tu pracovnu cinnost a dat dohodu vykonani prace? je vtom fakt riadny chaos, a to aj pri zruseni tej dohody o pracovnej cinnosti musim to nejak zrusit pisomne ci staci odhlaska zo socialnej poistevne na registr. liste?
Máš správne Dohodu o pracovnej činnosti. Čašníčka má Dávku v hmotnej núdzi, teda preto tá zrážka z ich strany. Budeš si asi musieť nájsť inú, aby nemusela nosiť svoju odmenu na ÚPVS a R.
3 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Inú alebo sa zmiieri s tým ...
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

veronikasad Pozri príspevok
Nič neruš. Čiašník by naozaj nemal pracovať na dohodu o vykonaní práce. je to opakovaná činnosť, na ktorú sa uzatvára dohoda o pracovnej činnosti.

Bohužial, ak je poberatelom dávky v hmotnej núdzi, o vyplatenú odmenu sa mu dávka kráti, tak ako si sama písala. Inak - neverím, že mesačný príjem čiašníka je len 17€.
Tak ja som dohodu o pracovnej cinnosti zrusila a teraz neviem co dalej. tych 17€ mala len za dva dni paru hodin, jasne ze to nieje za cely mesiac, ale stale mi tu tvrdia vsetci ze ju mam prerobit na dohodu o vykonani prace aby jej nic nestahovali. ale sak dohoda o vykonani prace prace je opakovana cinnosti predsa nechapem fakt.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

DoVP nie je na opakovanú činnosť , DoVP je jednorázová práca napr. vymaľovanie miestnosti, pokosenie areálu firmy a pod...Čašník je opakovaná činnosť vždy len obsluhuje...

Nám tiež zamestnanci štrajkovali , mali sme to isté , mohli si vybrať buď DoPČ alebo ... Bohužiaľ taký je zákon
Naposledy upravil katka 23 : 09.08.11 at 07:18 Dôvod: doplnenie
1 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

katka 23 Pozri príspevok
Ako čašníčka musí mať DoPČ, a kto ti káže dať jej DoVP ? Ty si zamestnávateľ , ty budeš zodpovedná pri kontrole z IP.
Presne tak spravim jej este raz tu dohodu o pracvonej cinnosti hoci som ju uz odhlasila, nechcem mat problem z IP, a tu dohodu o vykonani prace ten urad co jej vyplaca tie hmotne davky ci ako sa to vola, ze ked by mala o vykonani prace tak jej nic nestiahnu.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

Este by som sa spytala tu hned, ak chcem spravit dohodu s chlapcom ktory ma 15rokvňov a az v septembri nastupuje na strednu skolu aku dohodu mu mam vypracovat? dakujem.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Daj jej novú DoPČ, a vysvetli jej že aj keby mala DoVP tiež jej môžu dávku krátiť - ak by za rok zarobila na DoVP viac ako 2- násobok živ.minima.
0 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

ali8 Pozri príspevok
Este by som sa spytala tu hned, ak chcem spravit dohodu s chlapcom ktory ma 15rokvňov a az v septembri nastupuje na strednu skolu aku dohodu mu mam vypracovat? dakujem.
Vie mi niekto poradit?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
Este by som sa spytala tu hned, ak chcem spravit dohodu s chlapcom ktory ma 15rokvňov a az v septembri nastupuje na strednu skolu aku dohodu mu mam vypracovat? dakujem.
žiadnu, nemá ukončenú povinnú školskú dochádzku.

Povinná školská dochádzka je 10-ročná.

O akú prácu ide ?

Pozri túto tému

http://www.porada.sk/t173663-15-rocna-brigadnicka.html
Naposledy upravil veronikasad : 09.08.11 at 09:27
1 0
ali8 ali8

ali8 je offline (nepripojený) ali8

veronikasad Pozri príspevok
žiadnu, nemá ukončenú povinnú školskú dochádzku.

Povinná školská dochádzka je 10-ročná.

O akú prácu ide ?

Pozri túto tému

http://www.porada.sk/t173663-15-rocna-brigadnicka.html
ide o vypomocne prace na stavbe, poradite?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ali8 Pozri príspevok
ide o vypomocne prace na stavbe, poradite?
VeĎ už bolo písané, že nemôže pracovať na žiadnu dohodu, nemá dokončenú povinnú školskú dochádzku.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ali8 Pozri príspevok
ide o vypomocne prace na stavbe, poradite?
pozri prílohy v tomto príspevku

http://www.porada.sk/1815245-post23.html
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať