Zavrieť

Porady

Registrácia v Poľsku, DPH a INTRASTAT

Sme slov. spoločnosť, ktorá predáva tovar. V Poľsku sme si prenajali sklad, do ktorého sme premiestnili tovar a ten sa bude ďalej predávať poľským zákazníkom. Tovar je stále naším majetkom.Nie sme v Poľsku zaregistrovaný pre daň.

Kedy máme povinnosť sa zaregistrovať, resp. aký je limit v Poľsku na zaregistrovanie sa?

Ako treba postupovať pri vystavovaní faktúr z pohľadu platcu DPH v Poľsku a ako z pohľadu neplatcu DPH?

Pokiaľ je miestom dodania Poľsko, sme povinní na faktúrach uvádzať poľskú DPH?

V daňovom priznaní na Slovensku a takisto aj v súhrnnom výkaze by sme mali teraz uviesť premiestnenie tovaru, ale čo v Poľsku, keď tam ešte nie sme zaregistrovanou osobou pre DPH?

Ako to bude s hlásením INTRASTAT. Odoslanie by sme mali hlásiť my na Slovensku a prijatie by mali hlásiť už tí naši jednotliví zákazníci. Pokiaľ by sme tam ale mali zriadenú prevádzkáreň, prijatie by sme mali hlásiť my v Poľsku, mám pravdu?

Ďakujem za pomoc.
Usporiadat
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Rozmýšľam, rozmýšľam... Podľa mňa sa ten § týka teba vtedy, ak tam postavíš kasu a začneš blokovať. Ak faktúruješ odtiaľ, ja by som sa na to vykašľal. Ale nechcem zle radiť, pokojne sa môže stať, že sa mýlim.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
Rozmýšľal som ešte viac. DPH je daň, ktorá zdaňuje spotrebu. Malo by to byť tam, kde sa tovar/služba spotrebuje. Tým, že tovar len premiestnite zo SR do Poľska a potom predáte platiteľom DPH v Poľsku, ktorí si tovar u seba zdania, neprichádza štátny rozpočet Poľska ani o korunu. To, že tovar je v medzisklade v Poľsku je podľa mňa irelevantné. To by som potom musel zdaniť aj auto, keď som na návšteve u známych v Nemecku, lebo tam práve teraz parkuje? Dôležité je to, že tovar, aj keď je práve v Poľsku, je stále Váš a teda nedošlo k uskutočneniu zdaniteľného obchodu.
0 0
Makina Makina

Makina je offline (nepripojený) Makina

Lenže ono tam k tým zdaniteľným obchodom dochádzať bude. S tým autom je to trochu inak. Je to celé zamotané, že? Kašli už na to, dala som to zistiť jednému kolegovi Poliakovi na ich DU. Dúfam, že mi povie niečo nové.
Veľmi pekne ti ešte raz ďakujem. M.
0 0
ricij ricij

ricij je offline (nepripojený) ricij

Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac
OK, no na poslednej vete z predošlého príspevku trvám. Buď tak dobrá, až budeš vedieť odpoveď, daj vedieť, aby boli aj ostatní o niečo múdrejší. R.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať