Zavrieť

Porady

Reg. pokladna - povinnosti

Ahojte, mohol by mi niekto strucne popisat, alebo poradit lit. kde by som mohla najst nieco o tom, ake povinnosti mi vyplyvaju z drzby reg. pokladne. Doteraz som totiz nemala ziadne skusenosti s tymto zariadenim. Ide mi predovsetkym o to, ake knihy si mam zakupit, a ake su moje denne,mes. povinnosti. Zatial viem tolko: Treba mi zakupit pokladnicnu knihu, kde kazdy den budem lepit dennu uzavierku. Neviem sice z coho vsetkeho ta denna uzavierka pozostava, myslim sa vytlaci najaka zostava, ale to uz uvidim. Potom mi treba robit aj mesacne uzavierky. Vdaka.
Usporiadat
robomil1 robomil1

robomil1 je offline (nepripojený) robomil1

Pokila nebol na pokladnici urobený predaj v tom prípade nie je potrebne robit uzavierku.
0 0
s.r.o. s.r.o.

s.r.o. je offline (nepripojený) s.r.o.

Chcem sa spitat ohladom registracnych pokladni aka je vyhoda, respektive co by ste mi odporucili je lepsie si kupit klasicku registracnu pokladnu alebo pc pokladnu na predaj sportoveho textilu plus chcel by som vediet co vsetko k nim patri ako su knihy atd. ? uvazujem o tejto erp euro 2100 ale z druhej strany zase vyhody su aj u pc pretoze clovek si tam moze dat aj iny softver ako su skladove hospodarstvo ,uctovnictvo atd. co vy na to?
Naposledy upravil s.r.o. : 10.09.09 at 09:06
0 0
zdendo zdendo

zdendo je offline (nepripojený) zdendo

tie knihy k ERP by zaujimali aj mna.
ERP som kupil tento tyzden a v predajni mi povedali, ze potrebujem len knihu pokladne.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

chcela by som opýtať, či dobre chápem..
dnes treba urobiť mesačnú uzávierku na reg. pokladni, ale keď nič dnes nepredám tak nemusím urobiť dennú, že len tú mesačnú.. ďakujem
0 0
Ejo Ejo

Ejo je offline (nepripojený) Ejo

Denná uzávierka sa robí len za tie dni, za ktoré mal príjem. /§3 bod 4 vyhlášky č.55/1994 Z.z.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Mám takú otázočku.. do knihy pokladnice, prvú stanu mám vypísanú ale potom na tom liste denný výkaz obratov dole na spodu je daňový kód a identifikačné údaje o platelteľovi: to je IČO a DPH, že obidvojo vypísať?? ďakujem..
a na liste mesačného výkazu písať len mesiace v ktorej bol príjem09/10/11/12
rok 2009? ĎAKUJEM..
Naposledy upravil svedia : 01.10.09 at 05:54
0 0
dudroš dudroš

dudroš je offline (nepripojený) dudroš

Pekny den, neviete mi prosim poradiť, ako je to s použivanim reg.pokladne v ČR ? Frima reg.na SR,platca DPH, a chce ist predavať do Brna na Vianocne trhy.
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

chcela by som sa spýtať, po ukončení roku, registračnú pokladnu nedávame viac overovať na daňový úrad? len pri prvej registrácií a dalšie roky, len opisujeme údaje??
D.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
vjejka Pozri príspevok
chcela by som sa spýtať, po ukončení roku, registračnú pokladnu nedávame viac overovať na daňový úrad? len pri prvej registrácií a dalšie roky, len opisujeme údaje??
D.
Ano, na DU len pri prvej registracii.
0 0
kovoplast kovoplast

kovoplast je offline (nepripojený) kovoplast

Pekný deň prajem.
Skúšal som hľadať, ale odpoveď som nenašiel, tak sa pytam tu.
Prosím neviete niekto, či treba robiť na konci roka ročnú uzavierku na ECR pokladni (mam PC + fiškálny modul od VAROSu + tlačiareň na bločky)?
AK áno, môžem to spraviť ja alebo musím zavolať technika ? Denné a mesačné samozrejme robím aj zapisujem.
Za odpovede vopred ďakujem.
Maťo, KOVOPLAST
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Pripájam sa aj ja k predch. otázke,
máme MRP SOFIS a myslela som, že na nový rok prejde ERP automaticky, nenašla som nikde nejakú ročnú uzávierku al. prevod, teraz som skušala prieb. uzávierku a GT 1,... mi načítava ďalej zo starého roku. Ako je to vlatne?

dakujem
emily 2
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
emily 2 Pozri príspevok
Pripájam sa aj ja k predch. otázke,
máme MRP SOFIS a myslela som, že na nový rok prejde ERP automaticky, nenašla som nikde nejakú ročnú uzávierku al. prevod, teraz som skušala prieb. uzávierku a GT 1,... mi načítava ďalej zo starého roku. Ako je to vlatne?

dakujem
emily 2
Dávam si sama odpoved, volali sme technikovi, GT sa sčitávajú, kým nie je nutný zásah technika(porucha, al. niečo iné ), takže pri prechode rokov sa nič nerobí,...
0 0
kovoplast kovoplast

kovoplast je offline (nepripojený) kovoplast

Ďakujem za odpoveď,
ušetrila ste mi pár eurogrošíkov
Maťo, KOVOPLAST
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

Chcem poprosiť o radu, či je potrebné používať reg. pokladnicu, keď daňový subjekt vystaví faktúru na predaj tovaru a faktúra je uhradená v hotovosti?
Predmet podnikania je okrem iných:
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu.

Ale predaj tovaru je tak 4 faktúry do roka. Ďakujem!
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zatiaľ nie, ale zmena je v dohľadnej budúcnosti.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

saskia26 Pozri príspevok
Chcem poprosiť o radu, či je potrebné používať reg. pokladnicu, keď daňový subjekt vystaví faktúru na predaj tovaru a faktúra je uhradená v hotovosti?
Predmet podnikania je okrem iných:
- kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
- sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu.

Ale predaj tovaru je tak 4 faktúry do roka. Ďakujem!
Ak sa po volbách neposunie účinnosť zákona o reg. pokladniach - od 1.1.2011 platby faktúry za predaj tovaru ano.
2 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

veronikasad Pozri príspevok
Ak sa po volbách neposunie účinnosť zákona o reg. pokladniach - od 1.1.2011 platby faktúry za predaj tovaru ano.
Takže, keď uhradí klient faktúru na účet, tak nebude potrebná reg. pokladnica?
Budeme chodiť častejšie do banky realizovať priame vklady?
1 1
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
saskia26 Pozri príspevok
Takže, keď uhradí klient faktúru na účet, tak nebude potrebná reg. pokladnica?
Budeme chodiť častejšie do banky realizovať priame vklady?
hrooozne moc sa ospravedlňujem, omylom som klikla zle, len som chcela príspevok odcitovať.
áno tak je to pre vás platba faktúry.
0 0
saskia26 saskia26

saskia26 je offline (nepripojený) saskia26

KEJKA Pozri príspevok
hrooozne moc sa ospravedlňujem, omylom som klikla zle, len som chcela príspevok odcitovať.
áno tak je to pre vás platba faktúry.
To je v pohode Aj neužitočný príspevok sa môže niekedy hodiť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Neviete náhodou, čo ideme robiť s fiškálmi od Varosu (FM3000) ? Či sa budú "upgrad-ovať" alebo, či treba kúpiť nové
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať