Zavrieť

Porady

Kúpa psa

Mam na vas velku prosbu poradte co mam robit jedna pani inzerovala na internete,ze daruje psika dcerka velmi chcela psa tak som jej zavolala preco hgo dava prec pes ma 4 roky a jej odpoved bola,ze dcera sa onho nestara ze ona ide do prace tak som sa s nou dohodla,ze ponho dojdeme cestovali sme skoro 100 km ponho ked mi pani napisala sms,ze uz ho darovala co ma skoro slak trafil tak na moju otazku co teraz nam teda povedala,ze mame dojst ze sa dohodneme prisli sme a za psika chcela peniaze nakolko pes nebol lacny ked ho kupila tak jej dal muz 200 eur a psika sme si vzali domov a teraz k veci pani ziada po tyzdni toho psika spat vyhraza sa mi policiou a sudmi za psika a ja neviem co robit dcerka ma 5 rokov je zufala,ze ho budeme musiet dat prec place a pani neprestava sa vyhrazat co robit?????Poradte prosim ci ma nanho narok nakolko som ho zaplatila co doklad nemam ved sa to nedava pri psikoch a ona sa vyhraza ze ja nemam s nou ziadnu zmluvu co robit?ved to nie je pracka aby som potrebovala nejaku zmluvu moc dakujem za kazdu radu ale poprosim vas ju napisat mi na moj mail uzovka@inmail.sk Dakujem za kazdu radu
Naposledy upravil Dav : 04.05.11 at 08:27
Usporiadat
Téma je uzavretá.
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

otrivinkajanka Pozri príspevok
ved to,ze ja mam aj jej inzerat stiahnuty ze ho dava aj sms komunikaciu v ktorej mi dakuje a dala mi aj jej mail kde jej mam foto poslat psika tak som zvedava co bude dalej ak ma na tu policiu dala tak to mozem predlozit a som zvedava co bude dotycna robit ze ma krivo obvinila ze som jej psa ukradla
Ale Ty buď úplne bez obáv pokiaľ máš celú komunikáciu a sms uložené.
Aj takáto komunikácia mailom a jej ponuka na nete sa v princípe dá považovať za zmluvné dojednania.

Napíš jej mail s kópiami predchádzajúcich mailov, povedz jej, že sa porúčaš.

Nemohla byť dobrou a milujúcou paňou, keď ho dala preč. Keby jej na psíkovi záležalo a dala by ho z domu preč preto, lebo sa mu nedokáže venovať tak ako si zaslúži, tak by ho aj darovala do dobrých rúk.

Jednoznačne ak nechceš o psíka prísť a si si istá, že mu dáš toľko lásky a starostlivosti, koľko si jedno živé stvorenie zaslúži a vieš aj dokázať, že k žiadnej krádeži nedošlo, tak sa porúčaj dotyčnej a kľudne jej povedz, nech podá trestné oznámenie a nech rozhodne súd.
A na obťažovanie cez mobil tiež existuje spôsob. Zmeň si číslo.
4 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Bohužiaľ aj takíto sú ľudia.
Chúďa Tvoja dcérka a aj psík, ktovie v koľkých rodinách už bol, keď je to taká špekulantka.
Podľa tvojich vyjadrení mu bude u Vás veľmi dobre, tak si ho už nedaj zobrať.
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

verkaz Pozri príspevok
Bohužiaľ aj takíto sú ľudia.
Chúďa dieťa a aj psík, ktovie v koľkých rodinách už bol, keď je to taká špekulantka.
No, povedala by som, že pani čo predala psíka má problém hlavne sama so sebou.
Normálny človek totiž nikoho bezdôvodne neobviní z krádeže a už vôbec nie, ak existuje komunikácia, čo tú krádež vylúči.

Určite by som zmenila svoje číslo mobilu, nenechala by som sa obťažovať nejakou hysterkou.
0 0
jelalim jelalim

jelalim je offline (nepripojený) jelalim

Ja by som to riesil bud tak, ze psa by som vratil, ale:

- ziadal vratit zaplatenych €200, najlepsie vopred.
- ziadal vratit naklady na cestu 200km.
- ziadal vratit vsetky dalsie naklady ktore mi s danym obchodom vznikli
- psa nenosit predajcovi, ale ked chce nech si pre psa pride.


Alebo by som psa nevratil a razne jej oznamil, ze k obchodu doslo a psa si nechavas. Ak by sa dalej vyhrazala hocicim, oznamit policii, ze sa Vam pani vyhraza.

Najlepsie je najst cim skor inzerat ktory mala pani podany, ulozit/vytlacit.

Ak by pani podala na Vas trestne oznamenie, usmiat sa, policajtom vysvetlit ako k obchodu doslo (vsetky dokazy su na Vasej strane- pes sa neda ukradnut na ulici aj s dokladmi), a v zapeti podat Trestne Oznamenie - (krive obvinenie, vyhrazanie, ... nech si lamu aj policajti hlavu
7 0
suzika1979 suzika1979

suzika1979 je offline (nepripojený) suzika1979

ahoj, no to je riadna vychcana zenska teda...ale mas papiere,vlastne ockovaci preukaz,aj smsky a dalsie dokazy o kupe psika,tak ona neuspeje s takou kravinou,ze pes bol ukradnuty,to sa neboj. no ak chces mat od nej pokoj, tak nech si ponho pride aj s 200euracmi+naklady na benzin a odskodne zato,ze tvoje dieta ma traumu...a mam jedno riesenie,nasa sucka/sice nie cistokrvna,ale velmi dobra povaha mensieho vzrastu/ bude mat co nevidiet steniatka a rada vam jedno darujem. nebudem predavat, skutocne darujem a budem velmi rada ak sa psikovia dostanu do dobrych ruk. dam vediet tu na porade,ked sa narodia
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka


...inak 3:2 vedieme s Rusmi
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

danushka Pozri príspevok

...inak 3:2 vedieme s Rusmi
...inak už sme fifty fifty..3:3
3 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
otrivinkajanka Pozri príspevok
Od vcerajska mi vypisuje ze ho chce spat ze ona ho dostane spat odo mna a same vyhrazky ak ma aj na tu polciu dala tak ja na nu podam trestne oznamenie za krive obvinenie a vyhrazanie sa no take nieco sa mi v zivote nestalo....
No ešte by som zisťovala, či také inzeráty nedáva častejšie a či sa týmto spôsobom neobohacuje. Vy si psíka chcete nechať, ale môžu byť aj takí ľudia, ktorí nechcú mať poťahovačky s políciou a psíka jej po výhražných telefonátoch radšej vrátia. No a ona môže chudáka psíčka ďalej predávať.

Som psíčkár a nepoznám prípad, že by sa niekto vzdal psíka iba preto, že musí ísť do práce.Poznám iba ľudí, ktorí ak sa už musia so svojim miláčikom rozlúčiť, napr. zo zdravotných dôvodov, tak ho prvému záujemcovi čo sa im bude zdať, že psíka bude mať rád darujú a nie PREDAJÚ.

Dávno ma nič tak nevytočilo, ako táto téma... teda osoba, o ktorej sa tu píše
7 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
danushka Pozri príspevok
No, povedala by som, že pani čo predala psíka má problém hlavne sama so sebou.
Normálny človek totiž nikoho bezdôvodne neobviní z krádeže a už vôbec nie, ak existuje komunikácia, čo tú krádež vylúči.

Určite by som zmenila svoje číslo mobilu, nenechala by som sa obťažovať nejakou hysterkou.
Dani, kvoli takej kr..e meniť číslo,ktoré majú všetci moji priatelia a blízki???
Myslím, že existuje možnosť zablokovať príjem hovorov určitej osobe, ak obťažuje.
3 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

a pravdu máš, ako vždy Majočka
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Dani, sa mi meníš pred očami. Chcela som dať bod aj D.K z AA Reality a keď som klikla skoro som vzala ten, čo som dala danushke.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Melnick Pozri príspevok
Dani, sa mi meníš pred očami. Chcela som dať bod aj D.K z AA Reality a keď som klikla skoro som vzala ten, čo som dala danushke.
No vidíš to Majka, už aj na Porade je to samá pretvárka ...
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
idem si vyleštiť monitor.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

...nechcela som ťa rozplakať
...ech dostaneme po nose, robíme mrník v téme
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

mrník, nemrník aj ja som už s teba naruby a "furt neznam, jak še ci do profilu dostac, šak ši mi to nevyjavila"
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Halli Pozri príspevok
mrník, nemrník aj ja som už s teba naruby a "furt neznam, jak še ci do profilu dostac, šak ši mi to nevyjavila"
aj ja už tu maturujem dlhšiu dobu ako sa dostať k Danushke, a nedarí sa a nedarí..
2 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Lubaba Pozri príspevok
aj ja už tu maturujem dlhšiu dobu ako sa dostať k Danushke, a nedarí sa a nedarí..
Ja neviem dievky, ja sa asi vrátim späť k tomu pôvodnému profilu, šak tu samé sťažnosti naň ...
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz


Bohužiaľ poznám aj ja prípad ale ešte horší, keď psíka prešli autom a jeho fotku zverejnili a žiadali finančnú pomoc na jeho záchranu.

Ale v žiadnom prípade jej psíka nevracaj a prípadne sa poraď s nejakým právnikom a ten by jej mal pohroziť.
Držím Vám všetkým palce, nech to dobre dopadne a hlavne nech Vám psík dá veľa lásky, zaslúžite si ho, keď ste ho vytrhli z rúk takej ....
0 0
otrivinkajanka otrivinkajanka

otrivinkajanka je offline (nepripojený) otrivinkajanka

Ahojte tak a teraz mi poradte ked ta pani bude tvrdit,ze sme jej ziadne peniaze za psa nedali a ako jej to ja dokazem,ze som jej tie peniaze skutocne dala ked na to nemam ziadne potvrdenie ani nic?nikdy by ma nenapadlo,ze sa moze dat aj nejake potvrdenie za kupu psa co mam robit?
0 0
Viper Viper

Viper je offline (nepripojený) Viper

Ak bude tvrdit ze peniaze nedostala ty mozes tvrdit ze psika nemas.
Nekupila si ho.Boli ste iba pozret
Ale pokial robi taky cirkus vrat je psika, ona nech ti vrati 200eur + naklady na cestu - tak ako ti radili vyssie.
A budes mat pokoj od nejakej posahanej zenskej a dcerke zober psika bud z utulku alebo kup nejake steniatko.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať