Zavrieť

Porady

manko v JU

Neviete mi poradiť, ako mám yaúčtovať manko v jednoduchom účtovníctve. Dá sa to spôsobom, že interným dokladom z "nákladov ovplyvňujúcich daň" mínusom sumu manka ponížim výdavok za tovar a následne si uvedenú sumu dám do výdavkov neovplyvňujúcich daň?
Možno som blbá, ale ďakujem vopred za každý názor.
Usporiadat
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
maska2 Pozri príspevok
Marina . dakujem za usmernenie, ale som mierne zmetená.Názory sa roznia. Mozem a nemusim. Ale teraz vazne, ak manko vycislim aj DPH , vznika mi mensi problem.Inv je k 31.12.2008 a supis som dostala az dnes.Ako s DPH ,ked by mala ist teda este k 31.12.2008?
Neviete ma prosim nejako usmernit? Dakujem.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

maska2 Pozri príspevok
Ahojte poradáci.Aj ja by som potrebovala jednu malú , dobre mienenú radu.Účtujem v JU a zákazník je mesačný plátca DPH.Na sklade má vykázané manko a škody - na zásobách.
Za manko nebude nik postihnutý ....SZCO si dáva výšku manka mínusom do VOZD .Je treba pripočítať aj DPH a odviesť ju?

Z tých škod som pochopila, že nie. Je urobený škodový protokol.
Nemáte nahodou niekto vypracovanú smernicu ktorá saviaže k zásobam?Dakujem, Andrea
Ja som už odpovedala v prísp.17 a v prísp.15 uviedla link na tému súhrnu linkov na danú problematiku.
Z čoho vzniklo manko? Nesprávne vyskladnenie? Krádež? Ak krádež, DPH odvedieš. O škode v prísp.15. Musíš si byť istá, či to nebola krádež..
Naposledy upravil Marína : 27.01.09 at 10:21
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
No nik to za krádež nepovažuje, nik nie je postihnutý.Vinník sa nehľadá .Sú to náhradné drobné diely.Čítala som tam tie odkazy.
Ktoré vravia DPH sa z manka neodvádza, lebo to nie je krádež.
Krádež nie je dokázaná.Ja to mám riešiť?Som len účtovník.
A potom DPH.Ak by som ju aj chcela odviesť?????Ako????Ked teda uinv.je vykonaná akože k 31.12.2008 a dnes je 27.1.09?
0 0
maska2 maska2

maska2 je offline (nepripojený) maska2

sme viacerí kámoši
No nik to za krádež nepovažuje, nik nie je postihnutý.Vinník sa nehľadá .Sú to náhradné drobné diely.Čítala som tam tie odkazy.
Ktoré vravia DPH sa z manka neodvádza, lebo to nie je krádež.
Krádež nie je dokázaná.Ja to mám riešiť?Som len účtovník.
A potom DPH.Ak by som ju aj chcela odviesť?????Ako????Ked teda inv.je vykonaná akože k 31.12.2008 a dnes je 27.1.09?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Samozrejme, že to nemáš riešiť ty. Ak chceš odviesť daň, tak ju musíš priznam už len v dodatočnom DP.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať