Zavrieť

Porady

lekarske tajomstvo

Dobry den
chcela by som sa opytat, ake mam moznosti branit sa, ak viem, ze ista pani, manzelka lekara, si zistuje informacie o celom okoli a nasledne ich vsetkym rozprava. V poslednych dnoch zacala vsetkym rozpravat o mojom zdravotnom stave o com teda naozaj nema pravo.
Dakujem
Usporiadat
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

http://www.slovenskypacient.sk/clano...prava-u-lekara
Článok 6 Dôvernosť


Všetky informácie o vašom zdravotnom stave, diagnózach liečbe a prognóze, a tiež všetky ostatné informácie osobného charakteru sú dôverné počas života pacienta a aj po jeho smrti. Údaje zo zdravotnej dokumentácie je možné poskytnúť na základe písomného vyžiadania iba prokurátorovi, vyšetrovateľovi, policajnému orgánu alebo súdu formou výpisov. Zdravotnícke zariadenie je povinné uchovávať zdravotnú dokumentáciu pacienta spôsobom a po dobu určenú právnymi predpismi.
0 0
margot157 margot157

margot157 je offline (nepripojený) margot157

katalóg Pozri príspevok
Od mladosti nemám žiadneho lekára a hlavne praktického vo svojom okolí z horeuvedených dôvodov.
Pri meraní mojej teploty za plentou u závodnej lekárky - starší ročník, prišiel kolega nevediac že som tam, dať si predpísať sedatíva. Lekárka nahlas listujúc takmer celú kartotéku meno za menom ľudí z vedenia až po závody a nižšie šéfstvo, hľadajúc na koho by ich napísala, nakoľko neviem už z akého dôvodu ich nechcel mať predpísané na seba.
Info bez problémov poskytla ako mne, tak aj kolegovi. Pre mňa poučenie na celý život.
My sme boli so synom, vtedy cca 12 ročným, na preventívnom očkovaní na pľúcnom, nakoľko nebol dávno očkovaný ( od úplne útleho detstva ), alebo neviem prečo, to naňho tak zle zavplývalo, že mi pri odchode z ordinácie, už pri aute odpadol. Tak som utekala po pomoc naspäť do ordinácie, prišla sestrička ( bola z našej dediny ) ktorá už vlastne nič neurobila, lebo medzitým sa syn prebral. Podotýkam, že nás nikto nevidel, aj v ordinácií sme boli pri očkovaní len my. Ale na druhý deň sa môjho syna v škole hromadne všetky deti vypytovali, či je pravda, že pri tom očkovaní odpadol, odkiaľ to asi mali? Na očkovanie v ten deň boli objednaní všetci rovesníci môjho syna, tak mala sestrička s mamičkami o čom rozpravať...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať