Zavrieť

Porady

Ako je to zo zamestnancom pracujúcim na dohodu o vykonaní práce

Chcem sa Vás poraďaci opýtať, keďže viac hláv viac rozumu :-) ako je to s brigádnikmi pracujúcimi na dohodu o vykonaní práce. Brigádnička mi tvrdí, že podľa zákona je povinná si nadrábať pol hodinovú prestávku, tým že príde o pol hodinu do zamestnania prv pred pracovnou dobou alebo neskôr odíde. A teda má nárok na odpracovaných plných 7 h aj vtedy, ak si uplatní pol hodinovú prestávku Podľa dohody má pracovnú dobu len 7h denne

Moje vedomosti sú také, že preplácať sa jej bude len čistý pracovný čas, pokiaľ sa so zamestnávateľom nedohodne inak napr. že sa jej čas nad pracovnú dobu bude preplácať. Keďže takúto dohodu nemá preplácať sa jej bude 6,5 hodiny ak si uplatní pol hodinovú prestávku. Jej stačí príjsť 5 min pred začiatkom prac. doby a 5 min po odisť. Ona ako dohodárka nie je povinná si nič nadrábať.
Naposledy upravil ewisam : 11.05.11 at 08:12 Dôvod: preklep
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ewisan, aj začínajúci personalista musí dodržiavať zákony, ak firma nechce platiť pokuty ... A ty chce isť hlavou proti múru
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ewisam Pozri príspevok
I ked sme mimo temy, Terezamaria, nesuhlasim s tym, ze je Dohoda o prac. cinnosti je "vhodnym" riesenim daneho problému...

A sikovny presonalista, nuz kazdy raz zacinal, takze nemohol vediet vsetko hned a zaraz, skusenosti sa ziskavaju praxou a preto som mimochodom aj tu
Ktorá z nás je ??????? Asi ani jedna, len ja sa držím Zákonníka práce a následných vyplývajúcich povinností zamestnávateľa a Ty chceš niečo, čo nie je možné. Ale v pohode si sprav ako uznáš za vhodné, lebo nie je možné iné riešenie - buď pracovná zmluva alebo dohoda o pracovnej činnosti. Skončila som.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
terezamaria Pozri príspevok
Šikovný personalista, resp. mzdár si s takouto jednoduchou záležitosťou vždy poradí.
Vôbec si nepochopila túto vetu. Až chceš, napíš mi do ss-ky kontakt na Teba, lebo Tebe sa nedá napísať ss-ka. To nemalo nič spoločné s tým, že si začínajúca.
1 0
ewisam ewisam

ewisam je offline (nepripojený) ewisam

Kocky ja sa s vami nebudem hadat, jasne ze zakony sa maju dodrziavat... No ked sme sa pytali personlistky co nas ucila mzdove, co by bolo pre predavacky najlepsie, sama nevedela... a nechce sa mi akosi verit tomu, ze brigadnici v tescu odhliadnuc od studentov, maju vsetci pracovny pomer alebo dohodu o pracovnej cinnosti na 10 h tyzdenne, ked vieme ze tam robia 8 dakedy 12 h denne. Ale je to v podstate jedno, dotycna brigadnicka opustila pracovisko....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

ewisam, na porade ti nikto nebude radiť ako porušovať zákony. Ak sa zamestnávatel rozhodne inak, musí znášať dôsledky.

Typický príklad dôsledkov máš v tejto téme

http://www.porada.sk/t168141-kontrol...rna-praca.html
0 0
ewisam ewisam

ewisam je offline (nepripojený) ewisam

Veronikasad, nikoho neziadam, aby mi radil ako porusovat zakon, nemam v zaujme ho porusovat.

Ja si len myslim ze naozaj to nieje legislativne doriesene, to je vsetko... Mam azda naozaj tomu verit, ze obchodne retazce maju 1000 predavaciek- brigadnicok, aby sa mohli striedat po jednom dni alebo po par hodinách?
rozne
A co zistujem, chyba mi tu vseobecne na porade akasi prakticnost, lebo ked ma zaujima odpoved na konkretny problem, dostanem odpoved v §, ktore sa daju interpretovat rozne alebo stylom suhlasit nemusis.... Iste, niekto moze namietat, ze nie je povinny mi radit, ale o com ta porada potom je??

Terezamaria, ani ja sa k tvojej ss nemozem dostat...ale dakujem za zaujem
Naposledy upravil ewisam : 13.05.11 at 10:47
0 0
zuzka011 zuzka011

zuzka011 je offline (nepripojený) zuzka011

chcela by so vas poprosit o informaciu, max. pocet odpracovanych hodin pri DoVP je 350 za rok. Ak sa uzatvori dohoda pocas roka, vypocita sa alikvotna cas max. odpracovach hodin, ktore moze odpracovat do konca roka? dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zuzka011 Pozri príspevok
chcela by so vas poprosit o informaciu, max. pocet odpracovanych hodin pri DoVP je 350 za rok. Ak sa uzatvori dohoda pocas roka, vypocita sa alikvotna cas max. odpracovach hodin, ktore moze odpracovat do konca roka? dakujem
má nárok na 350 hod. ročne u jedného zamestnávatela. nesleduje sa doba trvania výkonu práce na dohodu (nepočítaš alikv.časť).
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať