Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

Neviem, ci sa tu objavil prispevok podobneho razu, ale vcera doniedol kmomisar obalky a doniesol formulare aj pre 26 rokov mrtveho pribuzneho...to v tom maju chaos alebo...?
A co ked neodovzdam vyplneny formular?
Poviem, ze to vyplnim elektronicky a nevyplnim to vobec...je zab to nejaky postih?
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Erika686 Pozri príspevok
Neviem, ci sa tu objavil prispevok podobneho razu, ale vcera doniedol kmomisar obalky a doniesol formulare aj pre 26 rokov mrtveho pribuzneho...to v tom maju chaos alebo...?
A co ked neodovzdam vyplneny formular?
Poviem, ze to vyplnim elektronicky a nevyplnim to vobec...je zab to nejaky postih?
Sčítanie je povinné, sankcie však nehrozia.
0 0
Albertova1 Albertova1

Albertova1 je offline (nepripojený) Albertova1

Ak nechcete odpovedať na niektorú otázku nemusíte. Nie je povinné, aby všetky otázky boli odpovedané. Ak odmietnete účasť na sčítaní,, alebo poviete, že to spravíte elektronicky a nespravíte to, tak sčítací komisár je povinný ísť na obecný-mestský úrad a podľa základných údajov sčítať vás.
4 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

lujza.j Pozri príspevok
to je garantované, alebo sa potom na rebeloch vyšantia?
len malá podrývačná otázka: AKO BUDÚ VEDIEŤ, KTORÝCH REBELOV TREBA POTRESTAŤ, KEĎ VŠADE DEKLARUJÚ, ŽE SČÍTANIE JE ANONYMNÉ
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Konečne som si prečítala aj posledný príspevok. Nechcela som reagovať skôr, aby som sa neopakovala. Nie som stotožnená s týmto systémom a už vôbec nie s jeho účelovými zákonmi.
Ak sa vôbec nezúčastním sčítania, nebude dôkaz, že tu sú aj takíto rebelanti ako ja. Vyplním teda len základné údaje, ktoré si môžu overiť na evidencii obyvateľstva a o byte u správcu bytovky. Ak by fungoval systém komunikácie medzi jednotlivými inštitúciami nebolo by to vôbec potrebné.
Samozrejme, že žiadny identifikátor nenalepím.
Do môjho náboženského presvedčenia nikoho nič nie je (je to dané zákonom), ale aby vedeli, že sme tu aj ateisti to im napíšem. Nám peniaze zo štátnej kasy nepotečú.
Kto vyhodnotil predchádzajúce sčítanie ľudu tak, aby sme uverili jeho dôvodom, pre ktoré sa robí. Ako je možné, že sa objavujú aj "mŕtve duše" spred 26 rokov. Ve´d už boli medzi tým dve sčítania????
Nuž, ostáva mi len konštatovať, že sme skutočne otrocky závislí na účelových zákonoch získavania informácií o občanoch, ktoré im aj sami poskytneme. To sa skutočne nikto nezaoberá seriozne obsahom otázok v dotazníkoch???. A ešte som zabudla okrem mena a adresy na zalepených obálkach s identifikátormi sú aj perom dopisované čísla. Vie niekto čo znamenajú.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Halli Pozri príspevok
Gapko, zabudol si uviesť či nie si náhodou hnedoslovák kým neuvidím, neuverím
Ak je pekná jar, tak od mája veruže som
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Čítam všetky vaše príspevky, takže ak príde sčítací komisár, doteraz u nás nebol, vyplním len to, čo považujem za vhodné zverejnenia, nenalepím identifikátor a odovzdám. Čo keď ten komisár mi nezoberie takýto, len zčasti vyplnený formulár?
3 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dáška, idem robiť sčítanie elektronicky. Tiež nebudem vyplňovať všetky otázky (naozaj nikoho nemusí zaujímať názov môjho zamestnávatela) Včera som tete sčítačke povedala, že ak ma SW nepustí neuplne vyplnené hárky odoslať, hodím ich do koša.
0 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

evuš Pozri príspevok
...och joj... ako som sa tu na niektorých príspevkoch narehotala , až ma bolí bránica...
Inak, včera nás navštívila tiež pani "sčítacia komisárka" - lapala po dychu, keďže bývame na 4 bez výťahu ... Otvorím dvere a ona bez papierov, vraj ich nechala v mieste nášho trvalého pobytu...
No som strašne zvedavá, ako sa naša rodina sčíta - ja s deťmi TP inde, manžel TP inde a bývame v nájomnom byte všetci pekne "na hromádke" - vraj byt dá ako neobývaný - VÁŽNE NEVIEM, NAČO SA MÁME SČÍTAŤ, keď výsledky budú o 3 roky a všetky info budú tri roky staré .... Čo už, niekto si musí zarobiť... takže hurá do sčítania !
Ozaj, hárky som ešte nevidela je tam i kolonka, koľko máme doma špinavých či deravých ponožiek ???
Hm a nechcú náhodou vedieť i to, kedy máme ..x ??? Či patríme k priemeru, podpriemeru alebo nadpriemeru ? A just dopíšem, nech poriadne závidia
Evuš, my sme podobný prípad, ale sčítací komisári ešte zatiaľ nedorazili /ani do prenájmu, ani do miesta TP/. Som zvedavá, či vôbec dorazia...

A k tomu vyhodnoteniu sčítania /to sa mi ani nechce veriť a počujem to po prvý raz, že výsledky budú až o 3 roky/, ale možno sa dočkáme zákona o zákaze rodenia a umierania až do konca roka 2014
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Za to,že nenechám zo seba robiť ovcu tak som rebel?
Napíšte jeden rozumný dovod,prečo sa robí toto sprosté sčítanie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marleau, to je tvoje prvé sčítanie ? My skôr narodení si už nejaké to sčítanie pamätáme ...
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

V niektorých krajín majú fakt zvláštne otázky (a hlavne potreby vedieť na ne odpoveď). Si myslím, že sme na tom ešte dobre...

"Nový Zéland

Fajčili ste niekedy pravidelne (jeden alebo viac dní)?
Zaznačte všetky možné spôsoby, z ktorých ste mali príjem za posledných 12 mesiacov

Austrália

Zaznačte výšku príjmu
Napíšte telefónne číslo, len pre potreby sčítania

Estónsko

Pestujete nejaké plodiny, ak áno, na akej ploche – uviesť v m2
Chováte nejaké zvieratá, ak áno, koľko?

Cyprus, Vietnam, Irán…

Viete čítať a písať ?

Egypt

Fyzický stav: normal, disabled (postihnutý)

Kanada

Máte nejaké psychické, fyzické problémy alebo iný zdravotný problém obmedzujúci prácu, školu?
Otázky smerujúce k zisteniu používania anglického a francúzskeho jazyka s cieľom zistiť, koľko obyvateľov krajiny sú pôvodní Kanaďania a koľko je prisťahovalcov.

Írsko

Koľko áut vlastníte alebo používate na súkromné účely (aj firemné)?
V akom čase zvyčajne odchádzate z domu do práce alebo do školy?

Izrael

Charakterizujte menu, v ktorej máte príjem (americký dolár, euro, NIS-nový izraelský šekel , iná)."


Zdroj: http://www.scitanie2011.sk/co-je-sci...ie-v-zahranici
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

marleau Pozri príspevok
Za to,že nenechám zo seba robiť ovcu tak som rebel?
Napíšte jeden rozumný dovod,prečo sa robí toto sprosté sčítanie?
Robí sa to na celom svete. Nám to prikazuje nariadenie EÚ 763/2008 (ale spôsob už nie).
Každý štát má okrem základných otázok iný okruh záujmu...
U nás chcú proste vedieť zloženie domácností, koľko osôb žije priemerne v jednej domácnosti, počítačovú gramotnosť, koľko domov má kanalizáciu...
0 0
Albertova1 Albertova1

Albertova1 je offline (nepripojený) Albertova1

Komisár ti musí zobrať formulár, lebo nemá právo kontrolovať a komentovať tebou napísané údaja. Preňho je podstatné, aby zákl. údaje si mala vyplnené a to adresu, rok nar. a pohlavie a už si sčítaná.
Aj podľa mňa sú to vyhodené peniaze, ak by sme mali normálne fungujúci register. tak tieto výdavky by mohol štát ušetriť, ale na druhej strane sa nad tým zamyslite, že koľko ľudí má vďaka sčítaniu prácu a to nemyslím len komisárov...
2 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Zaujímavý názor:

http://www.magnificat.sk/2011/05/nec...e-secist-nuti/
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

lianett Pozri príspevok
Evuš, my sme podobný prípad, ale sčítací komisári ešte zatiaľ nedorazili /ani do prenájmu, ani do miesta TP/. Som zvedavá, či vôbec dorazia...

A k tomu vyhodnoteniu sčítania /to sa mi ani nechce veriť a počujem to po prvý raz, že výsledky budú až o 3 roky/, ale možno sa dočkáme zákona o zákaze rodenia a umierania až do konca roka 2014
Tiež som neverila vlastným očiam:

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 prebehne v čase od 13. mája do 6. júna.

Sčítanie obyvateľov, domov a bytov sa vykoná na celom území Slovenskej republiky k 21. máju 2011, prebiehať bude od 13. mája do 6. júna Údaje sa zaznamenajú do sčítacieho tlačiva k rozhodujúcemu okamihu sčítania, ktorým je polnoc z piatka 20. mája 2011 na sobotu 21. mája 2011. Sčítacie tlačivá sa vyhotovia okrem štátneho jazyka aj v jazyku maďarskom, rómskom, rusínskom a ukrajinskom v listinnej a elektronickej forme a v elektronickej forme aj v anglickom jazyku.

Sčítanie upravuje zákon č. 263/2008 Z. z. o sčítaní obyvateľov, domov a bytov v roku 2011.

Podľa tohto zákona poskytnúť údaje na účely sčítania je povinný:

- každý obyvateľ okrem cudzinca požívajúceho diplomatické výsady a imunitu; cudzinec, ktorý má pobyt na území Slovenskej republiky kratší ako 90 dní, poskytne údaje v obmedzenom rozsahu,
- vlastník domu alebo správca domu, alebo nájomca domu za každú budovu určenú na bývanie, alebo inú budovu, ktorá je obývaná v rozhodujúcom okamihu sčítania,
- vlastník bytu alebo správca bytu, alebo nájomca bytu, alebo podnájomník bytu pri sčítaní bytov.

VIAC INFORMÁCIÍ NA STRÁNKE SČÍTANIE 2011 TU
Sčítací komisári doručia obyvateľom:
- sčítacie formuláre,
- identifikátor s overovacím heslom v zalepenej obálke na meno do miesta trvalého bydliska.

Budú vytvorené tri typy identifikátorov pre sčítacie formuláre:

A. Údaje o obyvateľovi – vypĺňa každý člen domácnosti,
B. Údaje o byte – vypĺňa jedna osoba za bytovú domácnosť,
C. Údaje o dome – vypĺňa jedna osoba za celý dom.

Výsledky zo sčítania obyvateľov, domov a bytov v roku 2011 sa budú zverejňovať priebežne, komplexné výsledky budú známe najneskôr v marci 2014.

Zdroj: www.scitanie2011.sk, Foto na titulke: Štatistický úrad SR

A ešte ma zaujali také informácie, že sa zisťuje, kto má a nemá klimatizačnú jednotku - to akože kto nemá, tomu ju príde "štát" namontovať?
A ďalšia vec - že zatepľovanie domov a bytov - celý svet sa vraj globálne otepľuje a Slováci len zatepľujú a zatepľujú...
To čo je za argument - to kto má zateplený príbytok, tak mu to prídu strhnúť, či čo? Alebo vyrúbia daň z prehriatia?
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
EU nám nariaďuje nariadením EU č. 763/2008 zozbierať dáta, ale dovoľuje ich zozbierať z existujúcich registrov. Takže, ak nám tvrdia, že toto sčítanie sa robí plošne v celej Európe, nie je to pravda. Švajčiari si mohli dovoliť odmietnúť toto nákladné ščítanie tým, že schválili zákon, podľa ktorého si vláda základné údaje o obyvateľstve zozbiera z registra obyvateľov a z katastra nehnuteľností. A tým je to pre nich vybavené. Majú moje sympatie.


http://www.magnificat.sk/2011/05/nec...e-secist-nuti/
3 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

marleau Pozri príspevok
Za to,že nenechám zo seba robiť ovcu tak som rebel?
Napíšte jeden rozumný dovod,prečo sa robí toto sprosté sčítanie?
Minule som sledovala v telke zaujímavý film na tému občan-ovca... Názov neviem, nevidela som to od začiatku. V hlavnej úlohe bol Robie Wiliams - ale nebola to komédia, práve naopak - on bol ten tichý rebel, ktorý pomstil smrť svojej ženy... Tiež odmietal tú stádovitosť.
Neboj Marleau, nie si jediný rebeééééél....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

[/B]
Laguna13 Pozri príspevok
EU nám nariaďuje nariadením EU č. 763/2008 zozbierať dáta, ale dovoľuje ich zozbierať z existujúcich registrov. Takže, ak nám tvrdia, že toto sčítanie sa robí plošne v celej Európe, nie je to pravda. Švajčiari si mohli dovoliť odmietnúť toto nákladné ščítanie tým, že schválili zákon, podľa ktorého si vláda základné údaje o obyvateľstve zozbiera z registra obyvateľov a z katastra nehnuteľností. A tým je to pre nich vybavené. Majú moje sympatie.


http://www.magnificat.sk/2011/05/nec...e-secist-nuti/
A na rozdiel od nás ušetrili 30 melónov...
Na vytvorenie koľkých pracovných miest na dá využiť 30 miliónov eur?

Ako to bude prebiehať
Sčítanie vykonajú sčítací komisári. Ich výber a výkon činnosti zabezpečia obce. Vymenujú ich po predchádzajúcom súhlase starostovia obcí.
Počet sčítacích komisárov bude závisieť od počtu vytvorených sčítacích obvodov, pričom jeden obvod bude tvoriť približne 100 až 120 bytových domácností, čiže jeden sčítací komisár zabezpečí priemerne 350 až 400 obyvateľov.
Podľa odhadu predsedníčky ŠÚ SR ich bude potrebných približne 25 000. „ŠÚ má na tento rok sto ľudí navyše pre zabezpečenie všetkých organizačných a technických prác,“ dodala. Náklady na prácu sčítacích komisárov sú odhadnuté na 5,4 milióna eur. Celkové náklady na sčítanie odhaduje Benkovičová na 30 miliónov eur.
Naposledy upravil Oliwa : 17.05.11 at 09:51
0 0
Laguna13 Laguna13

Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

Milované Božie dieťa
Oliwa Pozri príspevok
A na rozdiel od nás ušetrili 30 melónov...

Majú viac rozumu ako všetky ostatné štáty EU a možno i iných svetadielov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať