Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Každá organizácia predsa robí k 31.12. uzávierku (ÚPSVaR, DÚ, jednotlivé ministerstvá, Sociálna poisťovňa, atď.) takže vždy k 31.12. každého roku sme sčítaní a rozpitvaní do každého detailu. Pokiaľ viem, tak väčšina výkazov sa posiela aj na Štatistický úrad SR ....................
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Laguna13 Pozri príspevok
Majú viac rozumu ako všetky ostatné štáty EU a možno i iných svetadielov.
Môžu si to dovoliť a okrem toho nie sú ani členom EÚ, takže sa ich žiadne nariadenia či smernice netýkajú
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Tak rozmyslam, ze ked si ten komisar nalepil nalepku do svojich papierov ku menu do kolonky komu papiere dal a tak on si ju potom odlepi jednoducho z tych svojich a prilepi na tie, ktore prave od nas prevezme vypisane a ma zaznacene od koho zobral. Jedine ze by sa mu vsetky z ulice pomiesali, ale na to bude davat velky pozor.
Na papierovom harku je napisane aj presne meno, komu patria, aj ulica.
A v elektronickej podobe kod s menom priezviskom aj s rokom narodenia.
Anonymita na oblbnutie tych s nizsim IQ. Mozno je ich prevaha v nasom state
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
bupi Pozri príspevok
Tak rozmyslam, ze ked si ten komisar nalepil nalepku do svojich papierov ku menu do kolonky komu papiere dal a tak on si ju potom odlepi jednoducho z tych svojich a prilepi na tie, ktore prave od nas prevezme vypisane a ma zaznacene od koho zobral. Jedine ze by sa mu vsetky z ulice pomiesali, ale na to bude davat velky pozor.
Na papierovom harku je napisane aj presne meno, komu patria, aj ulica.
A v elektronickej podobe kod s menom priezviskom aj s rokom narodenia.
Anonymita na oblbnutie tych s nizsim IQ. Mozno je ich prevaha v nasom state
Keby len toto. Sčítací komisár je na tuším 400 domácností. Ak napíšeš názov zamestnávateľa, tak koľko z 1000 ľudí má s Tebou rovnaký dátum narodenia a pohlavie k tomu ?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
... mne tetka sčítacia jasne povedala, že si odkontroluje na internete, či sme vyplnili online - ak nie, tak k nám zase príde- takže tiež súhlasím, že tu sa absolútne nejedná o anonymnosť údajov! Mne je tiež veľa údajov "proti srsti" a napárovať údaje + jednoznačne vygenerovaný kod pre konkrétnu osobu = narušenie súkromia a vôbec to nepovažujem za anonymnú štatistiku ! ......
3 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... hm, myslím si, že zbehnem do lekárne po odberné skúmavky a spolu s hárkami im odovzám i vzorku stolice a moču, aby presne vedeli, či sme zdraví a dokedy im budeme "odožierať" z ich štátneho rozpočtu..:
Naposledy upravil evuš : 17.05.11 at 10:42 Dôvod: ... oprava preklepu..
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

evuš Pozri príspevok
... hm, myslím si, že zbehnem do lekárne po odberné skúmavky a spolu s hárkami im odovzám i vzorku stolice a moču, aby presne vedeli, či sme zdraví a dokedy im budeme "odožierať" z ich štétneho rozpočtu..:
aj výsledok vyšetrenia prostaty aby vedeli predpovedať demografický vývoj
0 0
lianett lianett

lianett je offline (nepripojený) lianett

Bionda Pozri príspevok
... mne tetka sčítacia jasne povedala, že si odkontroluje na internete, či sme vyplnili online - ak nie, tak k nám zase príde- takže tiež súhlasím, že tu sa absolútne nejedná o anonymnosť údajov! Mne je tiež veľa údajov "proti srsti" a napárovať údaje + jednoznačne vygenerovaný kod pre konkrétnu osobu = narušenie súkromia a vôbec to nepovažujem za anonymnú štatistiku ! ......
Ani ja. A začínam mať z toho husiu kožu. Zaujímalo by ma, čo sa stane, keď tam ten identifikátor= vygenerovaný kod pre konkrétnu osobu nenalepím. Jednoducho ho hodím do koša. Možno ma pokarhajú a ešte lepšie si ma zapamätajú a sčítací komisár mi pridelí nejaký náhradný identifikátor...Už sa mi zdá, že z toho ani niet úniku...

A čo sa stane, keď to jednoducho budem bojkotovať. Proste to nijako nevyplním. A neodovzdám. Alebo poviem, že to vyplním on-line, ale nevyplním. Sankcie vraj nehrozia, ale nehrozí aj do nemoty otravovanie zo strany komisárov?...Nechápem, ako si niekto môže dovoliť odkontrolovať na internete, či som niečo vyplnila alebo nie...Zvlášť, keď je to vraj anonymné.

Vychádza mi z toho, že najlepšie riešenie je vylniť to on-line, ale len pohlavie, dátum narodenia, počet detí a hotovo. Toto by malo každému o mne stačiť a som sčítaná.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Mali by sme sa všetci Slováci dohodnúť, že vyplníme že nemáme vodovod (chodíme sa kúpať do potoka), ani WC (len latrínu), žiadne mobily, žiadne autá, žiadne zamestnanie... nech sa EÚ o nás chudákov postará a pošle peniažky... či načo sa robí to plošné sčítanie?
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

... plošné sčítanie... sa robí nato, aby vedeli koľko rakiev treba vyrobiť, keď nás z toho "sčítania" ŠĽAKTRAFÍ
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Nella_2 Pozri príspevok
Mali by sme sa všetci Slováci dohodnúť, že vyplníme že nemáme vodovod (chodíme sa kúpať do potoka), ani WC (len latrínu), žiadne mobily, žiadne autá, žiadne zamestnanie... nech sa EÚ o nás chudákov postará a pošle peniažky... či načo sa robí to plošné sčítanie?
kto a ako sčíta tých čírnych v letanovciach, rudňanoch, .....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

evuš Pozri príspevok
... plošné sčítanie... = sa robí nato, aby vedeli koľko rakiev treba vyrobiť, keď nás z toho "sčítania" ŠĽAKTRAFÍ
evuš - go!!! jedeš
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

Túžim po jednom: jedným očkom sa len tak mrknúť na sčítacie hárky cca desiatich obyvateľov Luníka IX ..........
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ajk& Pozri príspevok
Túžim po jednom: jedným očkom sa len tak mrknúť na sčítacie hárky cca desiatich obyvateľov Luníka IX ..........
A myslíš, že tam nájdeš niečo zaujímavé? nie je to práve najlákavejšia túžba. Sú aj krajšie.
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

Ajk& Pozri príspevok
Túžim po jednom: jedným očkom sa len tak mrknúť na sčítacie hárky cca desiatich obyvateľov Luníka IX ..........
Ajk& - tak to sa Ti teda čudujem, pretože oni si s nimi akurát tak vytrú zadok a "sčítacieho" pošlú kade ľahšie
A ja by som to spravila s nimi tiež /s tými lajstrami/, len na moju "fajnovú" prdelku nem dobrý papier
0 0
Ajk& Ajk&

Ajk& je offline (nepripojený) Ajk&

hihi .... len aby sme neboli prekvapení: nebudú sčítaní elektronickou formou ?
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

A ak priznajú mobily, autá, vodovody... tak konečne EÚ zistí, že to nie oni sú diskriminovaní, ale zvyšok národa
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Bolo na inom fore:

"Zaujímavá je poznámka a podstatná v predchádzajúcom príspevku. Citujem:
"A ešte na margo toho že nenapíšete do tlačiva údaje sčítací komisár má povinnosť u susedov zistit o vás čo najviac a vypísať tlačivo A aj B o osobe a byte resp.si info zistit na miestnom úrade tak že tak."

Tak si zoberte čo s tohoto budú za fejky absurdné. Keď už ak je to pravda si komisári budú o ludoch ktorých nezastihnú zisťovať informácie u susedov na úradoch a vyplňovať za nás tie tlačivá. No ak je toto pravda tak je celé sčítanie väčší vtip než sa zdalo.

Veď to by bol jeden vtip alebo sranie si do huby za druhým.

- Ved ako to môže niekto vypĺňať za druhého ? Oni to akože vyplnia ale ty
Máš byť právne zodpovedný za to že si to vyplnil správne. (no veď to je ďalší Orvel)

- Alebo fejk s úradom, že zistia si info na úrade. To hádam nemyslia vážne lebo ak si to môžu zistiť na úrade tak si to tam môže zistiť aj štát a nemusí nás otravovať.

- A fejk zo susedmi tak to je naj haluz sama o sebe pri susedských vzťahoch na Slovensku. "
..........
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

durisovad Pozri príspevok
Dost dobre nechapem odpor voci scitaniu. Vieme velmi dobre, ze urady nemaju dobru evidenciu - vid volebne pozvanky pre ludi, ktori su uz roky mrtvi. Takto sa mozno dozvieme presnejsiu informaciu, kolko nas este zije.
Aj ja som dostala obálku na občana ktorý je mŕtvy. Poriadok si potrebujú spraviť na štatistikách a mestských úradoch, na obecných úradoch mávajú dobré informácie.
danushka Pozri príspevok
Zdenka,
nevedia všetko a nerozumiem prečo by mali všetko vedieť...
Čo koho do toho, či svoje základné potreby vykonávam v treskúcej zime vo dvore v latríne, alebo doma v teplom WC...
Vôbec to nie je kovbojka, je to smutné, že naše súkromie nie je chránené a my ako barani urobímme všetko, čo od nás chcú !
Ale vedia, aj to či máš latrínu alebo nie. Vieš ten kto nerobil na obecnom resp. mestskom úrade také informácie nemá. Ja mám dvanásť rokov praxe na obecnom úrade a tieto informácie poznám. Jednoducho nič neutajíš, vedia všetko o každom z nás.
Zaujímalo by ma, ako sčítací komisári budú zbierať vyplnené hárky?
To si akože cudzí človek môže o mne čítať, keď za ním zavriem dvere?
Sčítací komisár podpisoval vyhlásenie o utajovaní skutočností zistených pri sčítaní. A nemysli si, že to čítanie hárkov pre komisára bude rozprávka, bude to tvrdá makačka. Lebo musí vyplňovať o.i. aj to, kto je hlava rodiny, či domácnosť hospodári spoločne a či zvlášť a pod. Tiež sa neunúvajte klamať s kódami - sčítací komisár má vo svojom tlačive vygenerované kódy každého občana, ktorého má sčítať. Takže ako vidíte - klamať sa neoplatí. Pýtajú sa len to, čo o Vás už dávno vedia.

lujza.j Pozri príspevok
tak nech ju nedávajú dopĺňať brigádnikom/dôchodcom/, ktorí to majú asi na háku. nech to robia riadne zamestnanci, ktorí za prípadne nedostatky budú postihnutí
Na obecných úradoch to zvyknú robiť zamestnanci - brigádnici možno na štatistike alebo na meste. Ale každý človek je omylný, môže sa zmýliť aj zamestnanec.
Naposledy upravil wagner : 17.05.11 at 13:03 Dôvod: doplnenie
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

marleau Pozri príspevok
Za to,že nenechám zo seba robiť ovcu tak som rebel?
Napíšte jeden rozumný dovod,prečo sa robí toto sprosté sčítanie?
Radšej rebel ako ovca, ovečky nevedia, že šelma je už pri košiari...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať