Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

GabiZ Pozri príspevok
Zákon č. 263/2008 Z.z. o sčítaní obyvateľov domov a bytov v roku 2011 vo svojom ustanovení §3 ods. 1 hovorí síce o povinnosti občanov poskytnúť údaje v uvedenom zozname (je prílohou zákona a obsahujú ich tie sčítacie hárky), ale nie je nikde ustanovené a bolo to potvrdené aj v správach, že za nesplnenie tejto povinnosti by hrozila niekomu nejaká sankcia.
Hárky sa nepodpisujú a tak je kľudne možné, že ak niečo nevyplníte, doplní to za vás sčítací komisár...
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nella_2 Pozri príspevok
Hárky sa nepodpisujú a tak je kľudne možné, že ak niečo nevyplníte, doplní to za vás sčítací komisár...

A v krížovke bude vyriešená (vylúštená) aj tajnička.
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

Erika686 Pozri príspevok
Neviem, ci sa tu objavil prispevok podobneho razu, ale vcera doniedol kmomisar obalky a doniesol formulare aj pre 26 rokov mrtveho pribuzneho...to v tom maju chaos alebo...?
A co ked neodovzdam vyplneny formular?
Poviem, ze to vyplnim elektronicky a nevyplnim to vobec...je zab to nejaky postih?
Jasne že majú chaos. Pred rokom bol manžel vybavovať dcére pas a na polícii mu tvrdili, že nie je ženatý. Tak sa chvíľu vytešoval, ale doma som ho zrušila, vytiahla svadobný list, že to mám čierne na bielom a bolo po radosti .
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ivuchak Pozri príspevok
Jasne že majú chaos. Pred rokom bol manžel vybavovať dcére pas a na polícii mu tvrdili, že nie je ženatý. Tak sa chvíľu vytešoval, ale doma som ho zrušila, vytiahla svadobný list, že to mám čierne na bielom a bolo po radosti .
Moj syn ma zas v rodnom liste uvedene pohlavie "zenske"
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Môj muž zase bol "celý vytešený" .. keď v nedeľu prišiel sčítací komisár akurát cez hokej .. a nakoniec akurát jeho ani v hárkoch nenašiel. - pol hodiny to riešili
tak teraz veru neviem, či náhodou nepatrí do inej domácnosti (s nejakou mladou kočkou)

..a doplním ešte ... sčítavali sme sa spolu už ani neviem koľko-krát
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Katy a R Pozri príspevok
..a doplním ešte ... sčítavali sme sa spolu už ani neviem koľko-krát

No vidííííííš, možno vám teta štatistika kúpi novú kalkulačku . Len dopíšte veľkými čísmenkami na voľný flek, že by sa zišla.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Tak, dnes som sa rozhodla, že idem to sčítanie vyplniť elektronicky. Reku, nech to mám za sebou Otvorím si tú elektronickú stránku a hľadám, hľadám, že kde sa to mám prihlásiť. Vypisujú tam, že ešte jeden deň ... Hovorím si, že čo im šibe, šak to je už dnes ... asi im zavolám, nech tú stránku konečne sprístupnia, že nie sú aktuálni ... Vtom ma napadne, že koľkáteho to dnes je? Pozriem do mobilu a tam svieti dátum: 20. mája ... ešte šťastie, že som nikde nevolala, vyzerala by som ako blb
0 0
Ivuchak Ivuchak

Ivuchak je offline (nepripojený) Ivuchak

arizona Pozri príspevok
Moj syn ma zas v rodnom liste uvedene pohlavie "zenske"
a ako to znáša?
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Mne sa aj tak asi najviac páči otázka č. 5 Štát a miesto narodenia (bydlisko matky v čase Vášho narodenia). To táto otázka má aký zmysel? Neodporuje si to trošku? Tak buď chcú odo mňa kde som sa narodila alebo chcú odkiaľ mama utekala do pôrodnice ...
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

912 Pozri príspevok
Mne sa aj tak asi najviac páči otázka č. 5 Štát a miesto narodenia (bydlisko matky v čase Vášho narodenia). To táto otázka má aký zmysel? Neodporuje si to trošku? Tak buď chcú odo mňa kde som sa narodila alebo chcú odkiaľ mama utekala do pôrodnice ...
Tiež som sa nad tým pozastavila... o čo im vlastne ide?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Tak toto je naozaj zaujímavé
Vylepšené praktiky ŠtB - sčítanie obyvateľov, domov a bytov 2011

Dnes mi na adresu môjho tvalého bydliska priniesol sčítací komisár sadu "fízlovských" tlačív.

Prečo fízlovských? Dobre si pozrite všetky dokumenty a tlačivá, ktoré dostanete:

A: ÚDAJE O OBYVATEĽOVI
B: ÚDAJE O BYTE (ak vlastníte byt)
C: ÚDAJE O DOME (ak vlastníte dom)

A ku každému tlačivu "bonusová" obálka a práve táto je kľúčová. Obálka je na meno k tlačivu A a na nehnuteľnosť B, C s úplne presnou identifikáciou a k tomu:

čiarový kód = jedinečný identifikátor
login a heslo ak sa rozhodnete sčítať elektronicky
V čom je problém?

Štát si praktikami hodnými organizovaného zločinu, dovolil brutálne prekočiť veľmi krehkú hranicu a bez zábran vtrhol občanovi do súkromia.

Čo to znamená?

Štatistický úrad oficiálne tvrdí že:

Štatistické údaje získané zo sčítania obyvateľov, domov a bytov sú užitočné pre štátnu správu, samosprávu, ako aj pre súkromnú sféru. Na základe týchto údajov sa bude lepšie a ľahšie kompetentným rozhodovať, kde postavia napríklad byty, kde je potrebná škola, nemocnica či cesta. Štatistické údaje zo sčítania dajú odpoveď aj na otázky súvisiace s podnikaním; kde a v akej oblasti sa oplatí podnikať, do ktorého regiónu je vhodné investície nasmerovať a vytvoriť tam nové pracovné miesta, prípadne udržať pracovnú silu.

...aj pre súkromnú sféru??? Prečo má občan poskytovať akékoľvek údaje pre potreby nejakých súkromných subjektov???

Sčítanie je čistá štatistika a štatistika ako veda je presné počítanie s nepresnými číslami.

Prečo ale štatistický úrad vyžaduje priamu identifikáciu sčítaného subjektu???

Nerozumiete?

Občan dostane obálku na meno, v nej je na samolepke jedinečný identifikátor (číslo, ktoré bolo subjektu - občanovi pridelené z databázy centrálneho registra obyvateľov), tento čiarový kód sa má nalepiť na sčítací formulár. Keď sa subjekt sčíta online, je to ešte jednoduchšie, lebo identifikátor = login!!!

No a?

Problém je, že ak má občan postupovať podľa zákona, ktorý hovorí že: "Každý, kto je povinný poskytnúť údaje podľa odsekov 1 až 7, ich poskytne úplne, správne, pravdivo a včas", tak na seba dobrovoľne nahlási údaje ako:

postavenie v zamestnaní
sídlo zamestnávateľa
odvetvie ekonomickej činnosti
spôsob dopravy do zamestnania
počet živonarodených detí
náboženské vyznanie
počítačové znalosti
atď atď atď

Pri nehnuteľnosti je toho ešte podstatne viac, na čo keby sa občana s úctou k vlastnému súkromiu ktokoľvek opýtal, odpoveď by asi bola v štýle: "čo je ťa do toho!!!".

Komu tieto údaje v skutočnosti slúžia a prečo nie sú anonymné??? Zákon č. 428/2002 Z.z. v §8 odst.1) priamo zakazuje spracúvať "osobitné kategórie" osobných údajov, "...ktoré odhaľujú rasový alebo etnický pôvod, politické názory, náboženskú vieru alebo svetonázor, členstvo v politických stranách alebo politických hnutiach, členstvo v odborových organizáciách a údaje týkajúce sa zdravia alebo pohlavného života...".

Sčítanie obyvateľov je teda v jeho súčasnej podobe (neanonymná forma) v priamom rozpore so Zákonom na ochranu osobných údajov!

Pre štatistické účely totiž nie je identifikácia subjektu vôbec potrebná!!!

Spárovať konkrétneho občana s konkrétnym sčítacím hárkom, nie je problém a presne to sa aj bude diať! (kvôli tej nenápadnej nálepke s čiarovým kódom...)

Komu ide o tieto údaje? Daňovej správe? Spravodajskej službe? Polícií? Nadnárodným korporáciám?

Ako z toho von a neporušiť zákon?

Jednoducho - nelepiť na sčítacie tlačivo žiaden čiarový kód a hlavne NEPREPADNÚŤ POHODLNOSTI A NESČÍTAŤ SA ONLINE!!!

Zákon č. 263/2008 Z.z. nehovorí absolútne nič o tom, že sčítacie tlačivo musí byť opatrené jedinečným identifikátorom kvôli identifikácií sčítaného subjektu.

Podľa môjho názoru sa štát snaží iba využiť "stádovitosť" a apatiu ľudí, napísali návod na použitie z ktorého vôbec nie je jednoznačne jasné, či sa musí nejaká nálepka niekam lepiť alebo nie, skratka len holou vetou oznamili: "Po vyplnení formuláru nalepíte identifikátor do pravého horného rohu tlačiva".

Sčítacie tlačivo bez čiarového kódu je platné - tak hovorí zákon, resp. nehovorí nič o tom, že by bez čiarového kódu bolo tlačivo neplatné!!!

Pri týchto praktikách by boľševická ŠtB úplne bledla závisťou a v porovnaní s dnešnou úrovňou fízlovania, boli ich metódy len trápne amatérske pokusy...

Téma štátneho fízlovania bola živá aj pred 10 rokmi - Siouxovia proti Leviathanovi a v susednej Českej republike dokonca Český štatistický úrad uznal Rytierov rádu Jedi za oficiálne náboženstvo, tiež ako dôsledok nesúhlasu so štátnym fízlovaním - štatisticky významná skupina českých občanov to celé poňala ako recesiu.

Vyhadzovanie desiatok miliónov EUR týmto spôsobom do žumpy, aby si štatistici mohli hrať svoje matematické olympiády, mi nepripadá ako rozumné nakladanie s peniazmi daňových poplatníkov a z tohto uhlu pohľadu mi to nepripadá ani vtipné.

Ľubomír Kopáček
bezpečnostný konzultant
0 0
witch witch

witch je offline (nepripojený) witch

človek milujúci a chybujúci
Ja som v rádiu počula, že istá skupina obyvateľstva by chcela pridať do hárkov možnosť prihlásiť sa k Eskimákom, pretože pôvodní Slováci z nich pochádzajú. Poukazuje na to náš štátny znak, kde biele kopčeky nie sú Matra, Tatra a Fatra, ale 3 eskimácke iglu.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

witch Pozri príspevok
Ja som v rádiu počula, že istá skupina obyvateľstva by chcela pridať do hárkov možnosť prihlásiť sa k Eskimákom, pretože pôvodní Slováci z nich pochádzajú. Poukazuje na to náš štátny znak, kde biele kopčeky nie sú Matra, Tatra a Fatra, ale 3 eskimácke iglu.
je to možné, lebo julia ormond (stopy vo snehu) mi pripadá ako slovenka aj keď je gb
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Nella_2 Pozri príspevok
Tiež som sa nad tým pozastavila... o čo im vlastne ide?
Možno chcú vedieť,či mama keď nás rodila,nemala aj natáčky vo vlasoch.
0 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

marleau Pozri príspevok
Možno chcú vedieť,či mama keď nás rodila,nemala aj natáčky vo vlasoch.
Všade som doteraz uvádzala miesto narodenia, ktoré mám v rodnom liste. Nikdy som ale neuvažovala nad tým (a ani sa ma to zatiaľ nikto nepýtal), či sa zhoduje s bydliskom mojej mamy v čase môjho narodenia.
Oni chcú dosiahnuť ešte väčší chaos v tých údajoch, aký existuje teraz.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
Nella_2 Pozri príspevok
Všade som doteraz uvádzala miesto narodenia, ktoré mám v rodnom liste. Nikdy som ale neuvažovala nad tým (a ani sa ma to zatiaľ nikto nepýtal), či sa zhoduje s bydliskom mojej mamy v čase môjho narodenia.
Oni chcú dosiahnuť ešte väčší chaos v tých údajoch, aký existuje teraz.
ja im tam teda ani tie dátumy narodenia nebudem vypisovať
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Nella_2 Pozri príspevok
Všade som doteraz uvádzala miesto narodenia, ktoré mám v rodnom liste. Nikdy som ale neuvažovala nad tým (a ani sa ma to zatiaľ nikto nepýtal), či sa zhoduje s bydliskom mojej mamy v čase môjho narodenia.
Oni chcú dosiahnuť ešte väčší chaos v tých údajoch, aký existuje teraz.

Neviem, či sa dá ešte dosiahnuť väčší chaos, snáď už len sa spýtať, kde sa nachádzal otec v čase môjho narodenia, tri dni po mojom narodení a ako dlho "zapíjal" prvorodenú dcéru a samozrejme aj adresu, číslo popisné, okres a kraj krčmy v ktorej to roztočil ... bože a zabudla som, že koľkio utratil. BTW, idem mu asi hneď zavolať, len či si ešte po toľkých rokoch bude pamätať
0 0
912 912

912 je offline (nepripojený) 912

v podstate ani nič, len baba ...viac
Ja som sa inak rozhodla odpovedať štýlom - nemám, nedám, nepožičiam, neviem, som nezamestnaná a nikdy predtým som žiadne zamestnanie ani nemala.

A ešte ma tak napadlo, že prečo sa nespýtali aj koľkokrát do týždňa, ako dlho, ako často, s kým, o koľkej ... aby si vedeli vypočítať demografickú vývojovú krivku.
Naposledy upravil 912 : 20.05.11 at 12:48 Dôvod: doplnenie
0 0
babicka1 babicka1

babicka1 je offline (nepripojený) babicka1

žena
ahoj chcela by som vediet načo musíme odovzdat aj obálky čo nám priniesli ked sme kody z obálok nalepili na spisy na čo sú im tie obálky vy to odovzdávate tiež je to zákonné dakujem za odpoved
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

912 Pozri príspevok
Mne sa aj tak asi najviac páči otázka č. 5 Štát a miesto narodenia (bydlisko matky v čase Vášho narodenia). To táto otázka má aký zmysel? Neodporuje si to trošku? Tak buď chcú odo mňa kde som sa narodila alebo chcú odkiaľ mama utekala do pôrodnice ...

Vieš, pri niekoľkonásobnom čítaní tejto otázky moje načisto zavrkočené závity dospeli už len ku konštatovaniu, že číslo 5 z filmu má vyššie IQ, než jej spoluator .
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať