Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Oliwa Pozri príspevok
Marleau, Marleau, mal by si vážiť slová, lebo toto čo si tu Ty dal, to je - verejný prísľub...
Mimochodom, keď pobežíš, pôjdeš aj okolo nás...?

Len aby to nebol hromadný maratón ....
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Myslíš akože nudistov?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Myslím, akože tých protestujúcich
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Lenže Marleau sľúbil, že pobeží, ako ho Pán Boh stvoril - tak by to potom bol maratón protestujúcich nudistov...
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Lenže ja nepobežím,nebude dovod.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Nemyslím, lebo nebežali by len nudisti, ale protestujúci ktorí zvolili šat nudistov .
P.s. Nudisti neprotestujú svojou nahotou proti ničomu
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Zaujímavé,že ten maratón vás viac zaujíma ako to,ako urobím z popola ten zdrap naspäť.Ženy,ženy...
Aj tak by som mal najväčší problém s tým ospravedlňovaním sa.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

No Marleu ako správne ženy nás nebude predsa zaujímať nejaký zdrap z popola vytvorený ...
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Štát by nemal zabúdať na jedno staré, ale pravdivé:
Sloboda robí ľudí šťastnými.
0 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

fedo78 Pozri príspevok
Jasné bupi,
ľudia, čo budú spracovávať hárky sa už nemôžu dočkať toho, že upravia údaje a hlavne z tvojho sčítacieho hárka.
Prečítal som celú túto diskusiu a pripadá mi, že väčšina prispievateľov má z tohoto sčítania strašiaka, boja sa o svoje súkromie*no uniká mi, čo je v tých hárkoch čo by mohlo naše súkromie, resp. anonymitu ohroziť.

**Ja som svoje hárky vyplnil, kódy som nalepil a s čistým svedomím ich aj odovzdám. Nie je tam nič, čo by ma nejako ohrozovalo, kľudne sa pod to podpíšem a kľudne môj hárok môžu aj zverejniť. Ak si pamätáte na posledné sčítanie, bolo tam oveľa viac citlivých otázok a nikto sa ani len neohlásil, spracovanie bolo myslím také isté, okrem toho, že sa nedalo vyplniť cez internet.

Marleau písal, že sme ako ovce (myslel asi tých, čo hárky vyplňujeme), ja v tom nevidím nič ovcovité, len si splním svoju povinnosť a nehľadám za všetkým štbákov. ***Skôr sa neviem ubrániť pocitu, že odporcovia sčítania, lepenia kódov a odpovedania na vybrané otázky sú tými ovcami, ktoré sú namasírované médiami. Práve médiá medzi ľuďmi rozširujú všetko negatívne ohľadom sčítania a pritom ide len o štatistické zisťovanie životnej úrovne, počítačovej zdatnosti, možno migrácie obyvateľstva a veľa ďalších vecí. Mnohým možno uniká zmysel, ten tam ale určite je, napríklad pre podloženie rôznych štúdií, pre diplomové práce študentov VŠ a aj pre rôzne projekty a iné.

Práve mnohí odporcovia zároveň kritizujú politikov, vládu, parlament za to, že sa nesprávajú ako majú, pritom ale sami nie sú schopní splniť si svoju základnú povinnosť - vyplniť sčítacie hárky, prípadne zúčastniť sa volieb.
Viem, že mojim príspevkom veľa ľudí pobúrim, no nedalo mi to, ten strašiak ma tá "typická slovenská" nespokojnosť z Vašich mnohých príspevkov vyžaruje.
* Zisťované údaje už sotva narušia našu anonymitu, avšak drvivá väčšina príspevkov sa krúti práve okolo pripitomelých otázok. Identifikačný kód, ktorý jednoznačne i d e n t i f i k u j e každého zúčastneného, ale aj nezúčastneného je kľúčový.
** Si ideálny občan.
*** Občan vždyspokojný, nepochybujúci, všetkému veriaci = ovca, alebo ovčan.
P.S. Buď kľudný, médiá masírujú ako obyčajne - priestor dostávajú (použijem tvoje triedenie) zástanci. Včera to jedna zástankyňa v návale horlivosti povedala rovno. Ide tu o mimoriadnu udalosť presahujúcu naše hranice, hranice EU, ide o svetovú udalosť.
1 0
gilda gilda

gilda je offline (nepripojený) gilda

marleau Pozri príspevok
fedo78

nič?Márne čakám,vysvetlenie nedostávam.
Teraz neviem,či mám trénovať na ten maratón...
Si vytrvalec(zvládol by si aj ten maratón), ale očakávanú odpoveď nedostaneš.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
cit. pravda:
Je zaujímavé, že výsledky sčítania z decembra 1940 i z marca 1950 sa publikovali zhodne až o sedem rokov neskôr. Aj to nie všetky a len v obmedzenom náklade. Tie druhé v 200 výtlačkoch, pre širšiu verejnosť sa údaje uvoľnili až v roku 1962.

Oba totalitné režimy sa teda so zverejňovaním dát neponáhľali, hoci na to možno mali rozdielne dôvody. Údaje z roku 1940 sa nemuseli pozdávať nemeckej strane, kým niektoré čísla zo sčítania v roku 1950, napríklad tie o vysokom počte veriacich, by mohli nadvihnúť zo stoličky niekoho v Kremli. Nezapadali do obrazu ľudovodemokratickej krajiny, ktorý usilovne vytvarala oficiálna propaganda.

sčítanie v marci 1950 nezisťovalo údaje o rómskej (cigánskej) národnosti. Podľa českej demografky Gabriely Šamanovej tu zohral negatívnu úlohu aj posudok Ústavu pre etnografiu a folkloristiku v Prahe, ktorý sa priklonil k Stalinovej definícii národností. Rómska podľa nej jednoducho neexistovala, lebo nedisponovala vlastným územím...

Ta teraz už existuje, asi... uvidíme o 3 roky po sčítaní. Inak budú dosť rýchli oproti tým siedmim rokom v 40tych a 50tych rokoch
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

...tak pred chvíľou si pani sčítačka prišla vyzdvihnúť vyplnené papiere za byt a dom...
a pekne ceruzkou si na horný okraj napísala, že toto je vchod č. 9 a byt č. 99, lebo
"viete, aby som si to potom mohla skompletizovať"

ešte že za občanov som neodovzdávala, lebo toľko anonymity by som asi neprežrela...
4 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dnes aj u mňa bola komisárka, už vedela, že sme sa elektronicky sčítali, ale urgovala dom- ja som to nevyplnila, ani ma nenapadlo.
tak ešte sa prihlásim a niečo vypíšem aj na ten dom, čo už.
3 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Heni Pozri príspevok
...tak pred chvíľou si pani sčítačka prišla vyzdvihnúť vyplnené papiere za byt a dom...
a pekne ceruzkou si na horný okraj napísala, že toto je vchod č. 9 a byt č. 99, lebo
"viete, aby som si to potom mohla skompletizovať"

ešte že za občanov som neodovzdávala, lebo toľko anonymity by som asi neprežrela...
Mne to už doniesla priamo napísané ceruzkou aj meno na poučení..ešte som sa nesčítala, prehadzujem to každý deň z jedneho rohu stola na druhý, ale vždy zvíťazia iné papiere nad týmito
1 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

..nejako to scitanie komisari nahanaju..aj nas ma v cinziaku stretol ako som sla vencit havina a normalne si zapamatal priezvisko..lenze ja som zvyknuta z praxe robit statistiku na poslednu chvilu..takze casu dost..su aj dolezitejsie veci na praci a hlavne v nedelu....ale rozhodla som sa, ze im to vyplnim, nech maju radost..a nech maju hlavne co robit..aj ti sociologovia...
3 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ten jeden dovod nikto nemá?
Tolerujeme vyhadzovanie štátnych peňazí???
1 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Mňa dnes zaujala správa, že v Bratislave o d s t ú p i l o 40 sčítacích komisárov ... Aj to sa dá??? Doteraz som si myslela, že odstúpiť sa dá len z politickej funkcie a nie občianskej...
Môžem teda aj ja odstúpiť z funkcie - občana...?
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Halli Pozri príspevok
Mne to už doniesla priamo napísané ceruzkou aj meno na poučení..ešte som sa nesčítala, prehadzujem to každý deň z jedneho rohu stola na druhý, ale vždy zvíťazia iné papiere nad týmito
Za pár minút to máš cez internet hotové. Je tam toho tak málo - kde sa to hrabe na dotazníky, víza a iné žiadosti z čias socializmu! A také odpovede môžem prilepiť aj sem na poradu hoci aj s fotografiou ... Fakt nechápem, v čom má niekto problém.
4 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Mária27 Pozri príspevok
Za pár minút to máš cez internet hotové. Je tam toho tak málo - kde sa to hrabe na dotazníky, víza a iné žiadosti z čias socializmu! A také odpovede môžem prilepiť aj sem na poradu hoci aj s fotografiou ... Fakt nechápem, v čom má niekto problém.
V princípe.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať