Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

martuli Pozri príspevok
Darina nemusíš zdôvodňovať prečo to nemáš elektronicky spracované, to je srdečne jedno každému. Po 29.5 obecný úrad vytlačí komisárovi mená, kto je spracovaný elektronicky, ak tam teda nebudeš, tak príde za Tebou ešte raz a vyplnia sa papiere.
ako obecny urad zisti, ze som naozaj vylpnila elektronicky?
Co si vytlacia? Skadial?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
martuli Pozri príspevok
Darina nemusíš zdôvodňovať prečo to nemáš elektronicky spracované, to je srdečne jedno každému. Po 29.5 obecný úrad vytlačí komisárovi mená, kto je spracovaný elektronicky, ak tam teda nebudeš, tak príde za Tebou ešte raz a vyplnia sa papiere.
Tak teraz pomaly začínam chápať, čo je to tá anonymita.
A chápem už aj to tajné hlasovanie v parlamente.

Že ma to skôr nenapadlo.

Ale ak prídu po 29.5.2011 tak to prídu s krížikom po funuse. Alebo je to nejako inak?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

DanielaSĽ Pozri príspevok
Nás včera našla - ale cudzia teta sčítačka..povedala , že pod ňu nepatríme a odišla..no a ten správny sčiták nás tu sotva objaví..
Vyzerá to tak, že 4 osoby budeme v sčítaní ľudu chýbať...
Ha, keby len 4 osoby... V telke hovorili, že celé ulice vraj chýbajú, lebo sčítacie obvody nerobili podľa aktuálnych katastrálnych máp... Tak mi to vychádza, že tam môžu chýbať novovzniknuté satelitné mestečká alebo ich časti, ktoré vyrastajú väčšinou kde? V okolí Bratislavy - samé Malinovo, Miloslavovo, Kvetoslavovo a iné -ovo... + v miestach, odkiaľ sa do tej Blavy dá do hodiny dostať autom - Trnava, Galanta, Dunajská Streda, Šamorín... takže sa môže stať, že tam budú chýbať mnohí "novozbohatlíci", ktorých omrzel život vo veľkomeste a poskupovali ornú pôdu na Žitnom ostrove a stavajú hromadne bungalowy na pozemkoch vo veľkosti vreckovky... A len starostovia vedia /teda mali by/, koľko ich obec má skutočne obyvateľov... Ale keď si spomeniem na tých novozvolených starostov-rómov, čo mali problém aj sľub prečítať, tak aj o tom pochybujem...
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

arizona Pozri príspevok
ako obecny urad zisti, ze som naozaj vylpnila elektronicky?
Co si vytlacia? Skadial?
na mestskych uradoch vedia skontrolovat, ci tvij identifikator bol vyplneny, musia si to urobit scitaci komisari po 29.5., ti, c oto tam nebudu mat, tak k tym asi zavitaju znovu ..
1 0
mpatrac mpatrac

mpatrac je offline (nepripojený) mpatrac

pivko Pozri príspevok
Mňa aj tak nenájdu , nebývam v mieste trvalého pobytu. Čo sa stane keď sa nesčítam?
Tak ti to spočítajú .
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ľudia,nezabudnite sa v tých sčítacích zdrapoch pochváliť,koľko máte majetku.Nech to može vláda najprv použiť na svoju obhajobu,že ako sa máte pri nej dobre a potom vám to zrátajú.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Ad Arizona: obecný úrad to zistí zo Štatistického úradu.
Ad Marjankaj : veru tak, je to inak - elektronické sčítanie prebieha 21.5. - 29.5. po tomto termíne sa už elektronicky sčítať nedá, iba papierovo do 6.6.2011. Ak sa niekto vyskytne mimo môj obvod tlačivá sa vracajú na OcÚ. Naopak ak sa niekto vyskytne, na koho nemám tlačivá, tak sa dávajú nové - rezervné tlačivá a kódy. Inak fakt, je v tom veľký chaos, dôležité je, akých ľudí si vybrali obce za komisárov :-)
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

almánia Pozri príspevok
Dobrý deň, mám otázku k vyplnenie tlačiva sčítanie obyvateľov.
Robím opatrovateľku člena rodiny a poberám finančný príspevok. Neviem však ako správne vyplniť otázky týkajúce sa zamestnania :
Č. 10 ZAMESTNANIE / napíšem svoje posledné zamestnanie, kde som pracovala pred tým, než som začala opatrovať člena rodiny?/
Č. 12 ODVETVIE EKONOMICKEJ ČINNOSTI
Dúfam, že mi poradíte.
Ďakujem
nie, tvoje posledne zamestnanie podla mna nema nic spolocne so stavom pri scitani ... zapisujes stav k 21.5.2011

v 9 by som zaskrtla ine a v 10 napisala opatrovatel clena rodiny
ale mal by ti to vysvetlit scitaci komisar, pripadne sa obrat s dotazom na stranky scitania ...
2 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
... u nás ešte nebol žiadny komisár a to je už nedeľa večer, už začínam mať "obavy"... Inak, všetko zatajím - auto, mobily, televízory, počítače ...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

ivka70 Pozri príspevok
nie, tvoje posledne zamestnanie podla mna nema nic spolocne so stavom pri scitani ... zapisujes stav k 21.5.2011

v 9 by som zaskrtla ine a v 10 napisala opatrovatel clena rodiny
ale mal by ti to vysvetlit scitaci komisar, pripadne sa obrat s dotazom na stranky scitania ...
Call centrum, tel. čísla TU, k dispozícii v čase TU.
6 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Ak sa zaškrtne možnosť iná v 9 otázke, tak sa vypisujú následovné otázky na predchádzajúce zamestnanie
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

misoft Pozri príspevok
Okrem toho: komisár nemá čo nazerať do formulárov, má len skontrolovať, či je na formulári nalepený identifikátor (to čísielko smiešne) - toť vsjo! On môže jedine poradiť s vypĺňaním, ale len na tvoju vyslovenú žiadosť.
Jednou z úloh komisára je aj skontrolovať úplnosť všetkých vyplnených tlačív (TJ. či boli vyplnene všetky otázky ktoré sme mali vyplniť). Na druhej strane obsahovú stránku (čo sme tam označili alebo napísali) nemajú pravo kontrolovať.
0 0
lienocka001 lienocka001

lienocka001 je offline (nepripojený) lienocka001

mam k tomu par otazok ako sa vyplna otazka c. 9 ak som rodic na RD a zaroven pracujuci /nie dochodca/ prosto pracujem popri poberani RP a potom teraz robim na inej funkcii ako som robila pred odchodom na RD tak to aku funkciu tam mam dat... resp. ak robim pre dvoch zamestnavatelov / dalsieho len na dohodu/ sak to je divne nejake
a miesto vykonu zamestnania ked robim z domu a do kancelarie chodim len zriedkavo / podstatnu cast robim cez PC a kom. siete/
a co s VS a so studijnym odborom? mam dve VS a kazda je ina a iny odbor...

a este mam problem s jednym mam pestunskeho syna.. / ale nie som jeho rodic logicky/ a budem vyplnat tlacivo aj za neho... a dam tam ze syn?

este u nas ti komisari neboli len som si to pozerala na nete tie tlaciva..
2 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Lienocka, pozri o pár príspevkov vyššie, máš tam kontakt na štatistický úrad, kde poskytnú informácie.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

gardenia Pozri príspevok
... u nás ešte nebol žiadny komisár a to je už nedeľa večer, už začínam mať "obavy"... Inak, všetko zatajím - auto, mobily, televízory, počítače ...
A oni zataja - dych...
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

doktor01 Pozri príspevok
Jednou z úloh komisára je aj skontrolovať úplnosť všetkých vyplnených tlačív (TJ. či boli vyplnene všetky otázky ktoré sme mali vyplniť). Na druhej strane obsahovú stránku (čo sme tam označili alebo napísali) nemajú pravo kontrolovať.
Kontrolovať???? Ja som myslela, že keď príde tak to bude vypisovať. Ja som mu tie papiere odložila hore na skrinku Tak si ich teda idem pozrieť
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Skontrolovať, či si už ich zobral?
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ja si myslím, že poraďáci sa sčítavať nemusia, lebo už sú - aj sčítaní, aj spočítaní.
K dnešnému dňu nás je tuším 227 192 členov...
A zoradených pekne podľa abecedy, aj s dátumom registrácie a také veci sa tu priznávajú, čo nielen sčítací komisár, ale často ani vlastná rodina o Vás netuší...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Komisár neprišiel, ani kominár... Celý deň v strese - zazvoní, nezazvoní ... Idem konečne kľudne spať. V noci hádam nebudú chodiť...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mimoriadne sa mi páči rozšafnosť dátumov....rozhodujúci okamih sčítania 20.5.11/21.5.11....doba sčítania 13.5.-6.6.11....teta sčítačka chce mať vyplnené/odovzdané (u nás) 17.5.11.....to je na krištáľovú guľu veštcov nadátumované ....porodím, presťahujem sa, zmením zamestnanie, vzťah v domácnosti,, všeličo ....do dátumu vlastne ktorého mám byť v pozore?
4 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať