Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Mňa len zaujíma, na čo máme matriky, daňové úrady, sociálku, zdravot. poisťovne a pod. inštitúcie. Za dobu čo máme tzv. demokraciu ešte nebol štát schopný dať vytvoriť slušný program pre počítače, aby niektoré položky boli pre všetkých k dispozícii. Je tam štátnych úradníkov ako maku, tak nech hodia štatistiky, tie mená sa niekde stretnú a máme sčítanie hotové. Aký mám majetok, čo koho do toho, dnes má človek na krku hypotéku, takže dnes má dom (spoluvlastník je banka), zajtra stratí zamestnanie a je pod mostom. Cirkev má svoje ovečky tiež zrátané dobre, lebo na ne dostáva financie, tak k čomu je to všetko. Mám chladničku, pokazí sa mi a na novú nebudem mať, tak aký majetok (aby vedeli koľko nás ešte môžu ošklbať???)Som zvedavá ako ten majetok priznajú tí hore, keď odmietajú podávať daňové priznania. Na sčítanie by mali stačiť štátne inštitúcie, ktoré vytiahnu z počit. techniky údaje a nech si štatistický úrad na nich popracuje. Pozerala som tie papiere ale ten čo navrhoval tie jednotlivé položky musel byť prinajmenšom nadrogovaný. Možno máte na to iný názor.
3 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Paula - tetu sčítačku treba nahlásiť na úrade, pretože si robí sama čo chce. Do domácnosti pre zber papierov môže páchnuť najskôr až po 21.5 ak chce skôr, tak ju treba hnať kade ľahšie. Ta je pri zbere, len kvôli výplate a hlavu nechala doma.
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Paula Pozri príspevok
Mimoriadne sa mi páči rozšafnosť dátumov....rozhodujúci okamih sčítania 20.5.11/21.5.11....doba sčítania 13.5.-6.6.11....teta sčítačka chce mať vyplnené/odovzdané (u nás) 17.5.11.....to je na krištáľovú guľu veštcov nadátumované ....porodím, presťahujem sa, zmením zamestnanie, vzťah v domácnosti,, všeličo ....do dátumu vlastne ktorého mám byť v pozore?
U nás ešte nič neriešime, neklopkal na byt nikto.( hoci sme v sobotu neboli celý deň doma, tak neviem, či hárečky nenosili) Žeby na nás zabudli?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuli Pozri príspevok
Paula - tetu sčítačku treba nahlásiť na úrade, pretože si robí sama čo chce. Do domácnosti pre zber papierov môže páchnuť najskôr až po 21.5 ak chce skôr, tak ju treba hnať kade ľahšie. Ta je pri zbere, len kvôli výplate a hlavu nechala doma.
Martuli, ak chcem robiť sčítanie elektronicky, stačí keď to poviem tete sčítačke, alebo to musím vopred nahlásiť na MsU ? Zatial u nás nikto nebol (v sobotu som nebola doma).
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

veronikasad Pozri príspevok
Martuli, ak chcem robiť sčítanie elektronicky, stačí keď to poviem tete sčítačke, alebo to musím vopred nahlásiť na MsU ? Zatial u nás nikto nebol (v sobotu som nebola doma).
Ked pridu komisari k tebe, tak sa ta opytaju ci to chces poslat elektronicky alebo si to vypises rucne sam a neskor si po to pridu... Ja som to hned vypisal ako mi to dali a kym presli dalsich susedov som im to aj hned vratil vypisane a mam pokoj...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

stanco007 Pozri príspevok
Ked pridu komisari k tebe, tak sa ta opytaju ci to chces poslat elektronicky alebo si to vypises rucne sam a neskor si po to pridu... Ja som to hned vypisal ako mi to dali a kym presli dalsich susedov som im to aj hned vratil vypisane a mam pokoj...
Stanco, prečítaj si príspevok č. 103. Takto to žiadny komisár robiť nemôže. Sčítava sa stav k 21.5.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

stanco007 Pozri príspevok
Ked pridu komisari k tebe, tak sa ta opytaju ci to chces poslat elektronicky alebo si to vypises rucne sam a neskor si po to pridu... Ja som to hned vypisal ako mi to dali a kym presli dalsich susedov som im to aj hned vratil vypisane a mam pokoj...
A teraz každému susedovi porozprávali, že to už máš aj odovdané, nebodaj aj ukázali, ako si to vypísal, a máš po anonymite.
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Mne je to ukradnute, mne islo len o to sa toho zbavit... Ved oni sa aj po 21 ci akom datume dostanu k tvojim info co tam uvedies A okrem toho ja som tam vsetko neuviedol a ani rodina... Niektore veci beriem len za svoje sukromne a aj tí hore sa mozu aj pototo a nenapisem to tam...
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Ad Tweety - ak boli mali nechať odkaz, kedy prídu znova. Ja som odkaz nenechávala, pretože viem, kde sa zvyčajne zdržiavajú, tak si ich viem nájsť. Mne už napr. zostalo len zopár neroznesených, čo som ich nenašla. Stanco - komisár konal v rozpore so zákona ak zobral tlačivá dopredu už vypísané.
Veronika - treba to povedať sčítačke - poznačí si, aby Ťa zbytočne nenavštevovala znova, keďže sa zberať môže od 21. Sčítanie elektronické je len v dobe 21.5 - 29.5. V prípade, že sa Ti to v tomto termíne nepodarí, tak budeš to musieť potom vypísať papierovo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuli Pozri príspevok
Ad Tweety - ak boli mali nechať odkaz, kedy prídu znova. Ja som odkaz nenechávala, pretože viem, kde sa zvyčajne zdržiavajú, tak si ich viem nájsť. Mne už napr. zostalo len zopár neroznesených, čo som ich nenašla. Stanco - komisár konal v rozpore so zákona ak zobral tlačivá dopredu už vypísané.
Veronika - treba to povedať sčítačke - poznačí si, aby Ťa zbytočne nenavštevovala znova, keďže sa zberať môže od 21. Sčítanie elektronické je len v dobe 21.5 - 29.5. V prípade, že sa Ti to v tomto termíne nepodarí, tak budeš to musieť potom vypísať papierovo.
Kod bude mať so sebou, alebo mi ho prinesie neskôr ?
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Kod bude mať so sebou, alebo mi ho prinesie neskôr ?
má ho so sebou.
1 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

veronikasad Pozri príspevok
Kod bude mať so sebou, alebo mi ho prinesie neskôr ?
Sčítací komisár pri prvej návšteve donesie pre každého zalepenú obálku s identifikátorom (kódom) a overovacím heslom (pre elektronické vyplnenie). Ten identifikátor sa použije pre obidva spôsoby vypĺňania - elektronicky (na prihlásenie sa do systému) alebo papierovo (vtedy sa nalepí na príslušný hárok).
3 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

To je super anonimita, ja ani neviem ci to mam vyplnat po pravde, sice som este necital co tam su za otazky, ale ....
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Fero11 Pozri príspevok
To je super anonimita, ja ani neviem ci to mam vyplnat po pravde, sice som este necital co tam su za otazky, ale ....
Nepises tam sice svoje meno, ani r.c. a pod ale namiesto toho tam lepis ten svoj kod na svoje tlacivo co je v zalepenej obalke pod tvojim menom. Ale ked to odovzdavas nedavas to v ziadnej obalke ale len tak ako ti to dali komisari a ked uz niekto chce o tebe nieco vediet nema problem si dat tvoje papiere bokom a precitat... a niektore otazky su tam naozaj " co koho do toho"???! napr, velkost bytu, velkost kuchyne, velkost ostatnych priestorov a pod...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nella_2 Pozri príspevok
Sčítací komisár pri prvej návšteve donesie pre každého zalepenú obálku s identifikátorom (kódom) a overovacím heslom (pre elektronické vyplnenie). Ten identifikátor sa použije pre obidva spôsoby vypĺňania - elektronicky (na prihlásenie sa do systému) alebo papierovo (vtedy sa nalepí na príslušný hárok).
Už vidím to vypĺňanie v rómskych osadách... nieže elektronické, ale ani to papierové si neviem predstaviť - keď aj starosta má problém s čítaním, kto poradí vyplniť tie lajstrá jeho osadníkom? Však tí ani otázkam neporozumejú, ani pri najlepšej vôli. A o tom koľkí sú stále negramotní ani nehovorím...
Lebo ja som už aj také videla - že občiansky preukaz /kedysi bordové knižôčky/ a pod fotkou namiesto podpisu tri krížiky...
A vedľa toho "osvedčenie" toho, kto OP vydával, že dotyčná naozaj nevie písať... A takáto občianka prišla prosím pekne do banky niečo vybaviť...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

aj vybavila (predpokladám, že úver)?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nella_2 Pozri príspevok
Sčítací komisár pri prvej návšteve donesie pre každého zalepenú obálku s identifikátorom (kódom) a overovacím heslom (pre elektronické vyplnenie). Ten identifikátor sa použije pre obidva spôsoby vypĺňania - elektronicky (na prihlásenie sa do systému) alebo papierovo (vtedy sa nalepí na príslušný hárok).
prosím ešte jednu odpoveď. Trvalý pobyt na mojej adrese má aj dcéra, ktorá žije a pracuje v Bratislave. Domov chodí párkrát do roka. Ak nebude 21.5. doma - čo s tým ?
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Veronika, dohodnite sa s dcérou - buď jej vypíšete tlačivá Vy ako matka, alebo jej nadiktujete ´kod a heslo a vyplní si to sama elektronicky.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

martuli Pozri príspevok
Veronika, dohodnite sa s dcérou - buď jej vypíšete tlačivá Vy ako matka, alebo jej nadiktujete ´kod a heslo a vyplní si to sama elektronicky.
a je možé vstupovať elektronicky do jedného sčítacieho hárku viackrát ?
Tiež chcem vypisovať elektronicky.
0 0
martuli martuli

martuli je offline (nepripojený) martuli

Elektronické som ešte neštudovala - určite to majú na stránke rozpísane www.scitanie2011.sk, ale každý sám za seba vyplňa nanovo - má vlastný identifikačný kód aj heslo. Ja som len papierový posliček, ktorý upozorní na túto možnosť v prípade záujmu :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať