Zavrieť

Porady

Scitanie ludu

uctovnicka na dochodku
Co ma clovek vpisat do kolonky NABOZENSKE VYZNANIE, ak nie je ateista, ale nehlasi sa k ziadnmu nabozenstvu?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Martuli, ďakujem za link. Pozriem si to. Chcem obmedziť komunikáciu so sčítacím komisárom na minimum, preto sa pýtam na takéto "banality" ...
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Nella_2 Pozri príspevok
Sčítací komisár pri prvej návšteve donesie pre každého zalepenú obálku s identifikátorom (kódom) a overovacím heslom (pre elektronické vyplnenie). Ten identifikátor sa použije pre obidva spôsoby vypĺňania - elektronicky (na prihlásenie sa do systému) alebo papierovo (vtedy sa nalepí na príslušný hárok).
Očakávam, že pri nasledujúcom sčítaní ľudu nám budú kvôli identifikácii rovno nastreľovať nejaké čipy - kedysi to boli záležitosti v amerických sci-fi filmoch, dnes sa mi to už také sci-fi nezdá...
2 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

ela77 Pozri príspevok
Mňa len zaujíma, na čo máme matriky, daňové úrady, sociálku, zdravot. poisťovne a pod. inštitúcie. Za dobu čo máme tzv. demokraciu ešte nebol štát schopný dať vytvoriť slušný program pre počítače, aby niektoré položky boli pre všetkých k dispozícii. Je tam štátnych úradníkov ako maku, tak nech hodia štatistiky, tie mená sa niekde stretnú a máme sčítanie hotové. Aký mám majetok, čo koho do toho, dnes má človek na krku hypotéku, takže dnes má dom (spoluvlastník je banka), zajtra stratí zamestnanie a je pod mostom. Cirkev má svoje ovečky tiež zrátané dobre, lebo na ne dostáva financie, tak k čomu je to všetko. Mám chladničku, pokazí sa mi a na novú nebudem mať, tak aký majetok (aby vedeli koľko nás ešte môžu ošklbať???)Som zvedavá ako ten majetok priznajú tí hore, keď odmietajú podávať daňové priznania. Na sčítanie by mali stačiť štátne inštitúcie, ktoré vytiahnu z počit. techniky údaje a nech si štatistický úrad na nich popracuje. Pozerala som tie papiere ale ten čo navrhoval tie jednotlivé položky musel byť prinajmenšom nadrogovaný. Možno máte na to iný názor.
Už "vidím" , ako doma za stolom sedia Slota, Mečiar, Mikloš, Pór, Rezeš, Široký, Babinský, Rusko, Rozin, Tkáč, Kočner, Počiatek, Kollár,Talapka, Vareha, učiteľ Marhuľa /Majský/ a stovky im podobných a spolu so svojimi minulými, súčasnými či budúcimi manželkami vyplňajú sčítacie hárky... Mám síce dosť bujnú fantáziu, ale toto si teda ani pri najlepšej vôli predstaviť nedokážem, aj keby som ako chcela...
Ale aby feministky neprotestovali, že len samí muži - spomenula som si aspoň na dve ženy - občianku Nagyovú a občianku Mojsejovú - to bude radosti, keď na Pereši zazvoní sčítací komisár...
Naposledy upravil Oliwa : 16.05.11 at 11:34
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
Už mám sčítacieho komisára za sebou Dnes ráno, o 9,00 hod. zazvonila sčítacia teta (zhodou okolností moja kamoška) a už to bolo ... ja ešte v nočnej košeli (šak som na PN, čo by som skôr vstávala ) ... hneď medzi rečou jej hovorím, vyplním elektronicky, takže dávala dve obáločky a ešte, že kto je u nás ekonomicky najsilnejšia osoba ... reku, obidvaja ... ale keďže potrebuje len jedného (kvôli bytu), tak som hodila mng ... aj tak hárky budem vypisovať len ja ... tak už len čakám, kedy padne 21.-ho, a hodím sa na internet (dúfam, že nepadne sieť, nerada by som to potom vyplňovala papierovo )
0 0
bupi bupi

bupi je offline (nepripojený) bupi

Fakt ma zaujima, ze ak nevyplnime niektore otazky elektronicky, ci system pusti dalej
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

rodina1 Pozri príspevok
Už mám sčítacieho komisára za sebou Dnes ráno, o 9,00 hod. zazvonila sčítacia teta (zhodou okolností moja kamoška) a už to bolo ... ja ešte v nočnej košeli (šak som na PN, čo by som skôr vstávala ) ... hneď medzi rečou jej hovorím, vyplním elektronicky, takže dávala dve obáločky a ešte, že kto je u nás ekonomicky najsilnejšia osoba ... reku, obidvaja ... ale keďže potrebuje len jedného (kvôli bytu), tak som hodila mng ... aj tak hárky budem vypisovať len ja ... tak už len čakám, kedy padne 21.-ho, a hodím sa na internet (dúfam, že nepadne sieť, nerada by som to potom vyplňovala papierovo )
Len ekonomicky? A fyzicky najsilnejšia osoba ju nezaujímala? Alebo psychicky? Lebo to sú na túto dobu veľmi dôležité údaje - keď nebodaj občan ekonomicky zoslabne /príde o prácu/, aby to vydržal/prežil fyzicky /z vlastných tukových zásob / ale najmä psychicky - kým si /ak si vôbec/ nájde druhú robotu...
Lebo ako hovorí jedno záhorácke príslovie: "Kým tlustí budou hubení, hubení budou studení..."
Inak včera sme mali s mužom "dilemu" - hovorím mu, že ako to tu všetci riešite, to sčítanie, a že ako správne odpovedať na otázku, kto stojí na čele domácnosti, či ako to tam je formulované... Čo v prípade, ak sa v tomto bode názory rozchádzajú...? Za rozpad manželstva predsa žiadne sčítanie nestojí - ani za hádku...
Naposledy upravil Oliwa : 16.05.11 at 11:40
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ako viem kto je na čele našej domácnosti. Podľa papagája som to ja, potom on a potom manželka, ale ako to vidí manželka, hmmm, opýtam sa
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Gapo Pozri príspevok
Ako viem kto je na čele našej domácnosti. Podľa papagája som to ja, potom on a potom manželka, ale ako to vidí manželka, hmmm, opýtam sa
Budete hlasovať, šak máme demokraciu, či? kto vyhrá, bude môcť ostatných sčítavať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Majka, a ako to dopadne, ak vyhrá papagáj ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

On tiež, veď dnes sú už aj šikovné papagáje, keď vedia kecať, tak môžu aj sčítavať.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Gapo Pozri príspevok
Ako viem kto je na čele našej domácnosti. Podľa papagája som to ja, potom on a potom manželka, ale ako to vidí manželka, hmmm, opýtam sa
Mám otázočku: ako dlho Ti trvalo, kým si ho to naučil...?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

rodina1 Pozri príspevok
Už mám sčítacieho komisára za sebou Dnes ráno, o 9,00 hod. zazvonila sčítacia teta (zhodou okolností moja kamoška) a už to bolo ... ja ešte v nočnej košeli (šak som na PN, čo by som skôr vstávala ) ... hneď medzi rečou jej hovorím, vyplním elektronicky, takže dávala dve obáločky a ešte, že kto je u nás ekonomicky najsilnejšia osoba ... reku, obidvaja ... ale keďže potrebuje len jedného (kvôli bytu), tak som hodila mng ... aj tak hárky budem vypisovať len ja ... tak už len čakám, kedy padne 21.-ho, a hodím sa na internet (dúfam, že nepadne sieť, nerada by som to potom vyplňovala papierovo )
PRAJEM SKORÉ UZDRAVENIE.
2 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
a čo v prípade, že v domácnosti žije viacej ľudí - všetci "anonymne" (ktorá je deklarovaná) vyplnia sčítacie hárky, a potom si idú lepiť identifikátory ale tieto sa "omylom" nalepia na iný hárok (napr. zaťov na svokrin a pod) ? Veď každý vyplnil, každý nalepil,... a opakovane sa sčítať nie je povinný ?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Stefan2005 Pozri príspevok
a čo v prípade, že v domácnosti žije viacej ľudí - všetci "anonymne" (ktorá je deklarovaná) vyplnia sčítacie hárky, a potom si idú lepiť identifikátory ale tieto sa "omylom" nalepia na iný hárok (napr. zaťov na svokrin a pod) ? Veď každý vyplnil, každý nalepil,... a opakovane sa sčítať nie je povinný ?

0 0
gardenia gardenia

gardenia je offline (nepripojený) gardenia

znamenie Býk, mám rada pokoj, neznášam ľudí, ktorí nevedia, čo so sebou ...viac
martuli Pozri príspevok
Ad Tweety - ak boli mali nechať odkaz, kedy prídu znova. Ja som odkaz nenechávala, pretože viem, kde sa zvyčajne zdržiavajú, tak si ich viem nájsť. Mne už napr. zostalo len zopár neroznesených, čo som ich nenašla. Stanco - komisár konal v rozpore so zákona ak zobral tlačivá dopredu už vypísané.
Veronika - treba to povedať sčítačke - poznačí si, aby Ťa zbytočne nenavštevovala znova, keďže sa zberať môže od 21. Sčítanie elektronické je len v dobe 21.5 - 29.5. V prípade, že sa Ti to v tomto termíne nepodarí, tak budeš to musieť potom vypísať papierovo.
A čo v tom prípade, ak budeme od 20.5. - 25.5. odcestovaní - ja som im povedala, že nech si po to prídu vo štvrtok 19. a oni nemali proti tomu nič.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

dobrý deň
dostali sme papiere na sčítanie ľudu...
bývame v rodinnom dome...pani čo rozdávala hárky
sa pýtala či v dome bývame ja že hej....tak sme dostali okrem papierov pre obyvateľov, aj hárky údaje o dome a údaje o byte....
to máme vyplniť oboje? ide o klasický rodinný dom...

ona mala také kody - a jeden "hlavný" kod dala z obálky údaje o byte...kedže sa tu býva....rozumiete tomu? ak áno vysvetlite mi to...vdaka...
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
... bezpečnostný analytik k identifikácii sčítacích hárkov:

http://www.iseco.sk/scitanie-2011/
16 0
Nella_2 Nella_2

Nella_2 je offline (nepripojený) Nella_2

Stefan2005 Pozri príspevok
... bezpečnostný analytik k identifikácii sčítacích hárkov:

http://www.iseco.sk/scitanie-2011/
No super... žeby som sa predsa len rozhodla pre klasiku a zabudla na internet?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Stefan2005 Pozri príspevok
... bezpečnostný analytik k identifikácii sčítacích hárkov:

http://www.iseco.sk/scitanie-2011/
Vďaka Števko, toto by si mal prečítať nielen každý poraďák, ale aj každý občan tejto republiky.
8 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Marína Pozri príspevok
Vďaka Števko, toto by si mal prečítať nielen každý poraďák, ale aj každý občan tejto republiky.

+ tety sčítačky
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať