Zavrieť

Porady

zatuchnuté uteráky

dobrý deň, odkedy som sa presťahoval do vlastného, mám problém s tým, že mi uteráky zatuchnú viacmenej okamžite po opraní, respektíve po vysušení. už som sa pokúšal vymeniť aviváže (uprednostňujem tie so sladšou vôňou, les a ihličie mi príliš nesedí na veciach), takže či silan, či lenor, uterák po tom čo sa do neho utriem prvýkrát zasmradne ... nie je problém v tom, že by som ho následne dostatočne nevysušil, rovnako dostatočne vetrám

neviem čo s tým a je to skutočne neúnosné keď môžem jednu osušku použiť maximálne raz ... ďakujem za radu
Usporiadat
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Mne páchli uteráky aj vonku na balkóne,tam nesvieti slnko,lebo je zo severu.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Maro4 Pozri príspevok
dobrý deň, odkedy som sa presťahoval do vlastného, mám problém s tým, že mi uteráky zatuchnú viacmenej okamžite po opraní, respektíve po vysušení. už som sa pokúšal vymeniť aviváže (uprednostňujem tie so sladšou vôňou, les a ihličie mi príliš nesedí na veciach), takže či silan, či lenor, uterák po tom čo sa do neho utriem prvýkrát zasmradne ... nie je problém v tom, že by som ho následne dostatočne nevysušil, rovnako dostatočne vetrám

neviem čo s tým a je to skutočne neúnosné keď môžem jednu osušku použiť maximálne raz ... ďakujem za radu
Už Ti tu radili odušu... Ja Ti poviem, čo s tým: ožeň sa!
Nová žena, nová práčka, nová výbava a nové - starosti...
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Na uteráky ani utierky sa nemá používať aviváž. Aviváž vytvorí na bavlnených vláknach tenký film, ktorý bráni satiu vlhkosti. Aviváž tiež podporuje tvorbu hrčiek. Sušenie vonku robí froté zvlášť mäkké a nadýchané. Froté sušené na horúcich radiátoroch sa stane veľmi tuhé až drsné.
Niektorí výrobcovia odporúčajú v prípade potreby použiť namiesto aviváže obyčajný kuchynský ocot. Pridajte jednu šálku bieleho octu (nie jablčný!) do posledného pláchania - bielizeň bude biela, ustáli farebné oblečenie, zbaví statickej elektriny, bude mäkká a voňavá a zabije baktérie. Pach octu vyprchá.
2 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

chcela by som vedieť,či sa dá kúpiť aviváž coccolino aj na slovensku v drogérii...ďakujem :-))
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ja.nus.ka34 Pozri príspevok
chcela by som vedieť,či sa dá kúpiť aviváž coccolino aj na slovensku v drogérii...ďakujem :-))
U nás som ju ešte nevidela a rovnako ani prípravok na žehlenie.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

ja.nus.ka34 Pozri príspevok
chcela by som vedieť,či sa dá kúpiť aviváž coccolino aj na slovensku v drogérii...ďakujem :-))
To je nejaká aviváž Made in Italy a vyrába to Ciccolina, či čo...?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ja.nus.ka34 Pozri príspevok
chcela by som vedieť,či sa dá kúpiť aviváž coccolino aj na slovensku v drogérii...ďakujem :-))
Majú ju v drogériách vo všetkých farbách a vôňach. Treba asi nájsť tie drogérie, kde je dostupná.
3 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

terezamaria ja som pozerala v DM drogerii a aj v tevose ...zatial som na nu nenatrafila :-((
0 0
charonme charonme

charonme je offline (nepripojený) charonme

ani zehlicka nepomoze?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
ja.nus.ka34 Pozri príspevok
terezamaria ja som pozerala v DM drogerii a aj v tevose ...zatial som na nu nenatrafila :-((
http://www.starstyle.sk/index.php?m=detail&id=2431
http://www.orientfood.eu/drogeria/sk...id=36&vmcchk=1

Nachema ju bežne dodává do drogérií, možno by stačilo, aby si povedala v drogérii, že máš o ňu záujem a oni Ti ju objednajú. Trochu som zagooglila, ale ponúk je naozaj veľa.
2 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

no skúsim sa poopytovať...dakujem :-))
0 0
workerka workerka

workerka je offline (nepripojený) workerka

ak môžem poradiť ... uteráky môžu zasmradnúť aj žehlením. Neviem či uteráky žehlíš, alebo len usušené poskladáš. Ak žehlíš s naparovaním, je treba nechať ešte uteráky "vydýchať" a zbaviť sa vody zo žehlenia. Ja to tak robím s každým prádlom. Nažehlím, naukladám a ešte aspoň do druhého dňa nechám vonku a až potom dávam do skríň. S týmto mám bohaté skúsenosti, čo sa týka zatuchnutého prádla a žehlania s naparovaním :-D A to mi pripomína, aj keď nerada, ale musím ísť žehliť!
0 0
ja.nus.ka34 ja.nus.ka34

ja.nus.ka34 je offline (nepripojený) ja.nus.ka34

workerka ja uteráky nežehlím,ale teraz cez víkemd sa mi stalo,že som nemohla prádlo povešať von,lebo pršalo a tak ostalo vnútri na sušiaku...a zas ostalo smradlavé,ale len niektoré kusy,hlavne tmavé prádlo...tak som ho hned v nedeľu ráno dávala von,nech ho slnko riadne presuší...bude to tým sušením,lebo v zime ked som prádlo sušila vnútri pri krbe,tak nezosmradlo...
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Neviem, či to bude sušením. Celú zimu, už roky suším prádlo v paneláku v predsieni.Nemám také skúsenosti, že by smrdelo. Je pravda, že žmýcham na vysokých obrátkach 900-1000. Do rána mám prádlo suché.
0 0
workerka workerka

workerka je offline (nepripojený) workerka

Akože mne je jasné, že to môže byť aj pomalým sušením kedy prádlo zatuchne. Len som chcela upozorniť aj na vlhkosť zo žehlenia, lebo som s týmto mala problém :-) Je pravda, že prádlo by mal vyschnúť dostatočne rýchlo. Hlavne uteráky a ak sú z kvalitnej bavlny a hrubé, tak schnú pomaly. Mám jednu osušku, ktorú sa odvážim použiť a prať len v horúcom lete, aby mi nezatuchla, lebo keď nie je vonku viac ako 30 stupňov v tieni, tak ju neperiem :-D
0 0
Dreamka Dreamka

Dreamka je offline (nepripojený) Dreamka

Moje meno je Dori, venujem sa podnikaniu- konkretne v gastronómií. Milujem podnikať, športovať a užívať si spolu so svojou rodinkou. ...viac
aj mne sa to stávalo- konkrétne s utierkami a osuškami... v zime to bola pohoda keď sme topili tak som to dala na radiator, vyschlo to a nebol smrad.. ale teraz ked mokrá utierka je celý deň bez osušenia tak smrdí, ja som to vyriešila tak, že ich dávam častejšie prať
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Bojujete so zapáchajúcimi uterákmi? Pomôže jednoduchý a pritom účinný trik!

http://casprezeny.azet.sk/clanok/108...types=og.likes
1 0
maša maša

maša je offline (nepripojený) maša

Ja by som ešte skúsila dať pred praním do pračky aspoň 2dcl octu, môže byť aj počas prania prádla. Ocot vyťahuje pachy a ešte k tomu osviežuje farby. Prádlo hneď po praní možno bude cítiť octom, ale ten rýchlo vyprchá. Alebo len dať do pračky 0,5 - 1 liter octu a spustiť prázdnu na 60-90°C - to tak na prečistenie pračky. Inak niektoré druhy tkanín sa neznášajú s niektorým druhom prášku a po vypratí bez aviváže zapáchajú. Mám niektoré také pulóvre.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona
Bojujete so zapáchajúcimi uterákmi? Pomôže jednoduchý a pritom účinný trik!

http://casprezeny.azet.sk/clanok/108...types=og.likes
Robim to podobne, ale neperiem, ale namocim do vedra a tam prilejem horucu vodu s pripravkom octu a potom sody b. Sem ta zamiesam- usetrim za elektriku pri prani, davam len preplachovat.
1 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Tiež som našla celkom dobrý článok ako sa starať o uteráky.
http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/s...ke-vonave.html

Aj som prestala používať aviváž a periem v doma vyrobenom slize, ale uteráky už mám prastaré, tak sú trošku drsnejšie...chystám sa na nákup nových...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať