Zavrieť

Porady

ZP a príkazná zmluva

priemerný muž
Študentovi chceme vyplatiť za pracu v dec.2005 na prikaznu zmluvu sumu 60.000 Sk. Je potrebne niečo riešiť aj so zdravotným poistením ?
Usporiadat
ajobs ajobs

ajobs je offline (nepripojený) ajobs

muž
Pipo318
Chcem sa spytat: obec realizuje europrojekt. Ako clenov projektoveho timu ma vybratych svojich zamestnancov. V projekte ma vyclenene financne prostriedky pre clenov timu. Projekt ma byt realizovany 10 mesiacov. Je mozne tento vztah riesit prikaznou zmluvou? Aj ked je ten vztah uzavrety na 10 mesiacov?
Áno, dá sa to urobiť cez príkaznú zmluvu.
0 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Prosím Vás, kt. činnosti spadajú pod §6 ods.2 písm.b ZDP???

somij
Môžeš, ale treba byť opatrný, aby to nemohlo byť považované za závislú činnosť a aby to bol iba príležitostný príjem. Ja osobne mám dosť problém zaradiť príkaznú zmluvu pod §8, zaraďujem ju buď pod §5 (závislá činnosť) alebo §6 ods.2 písm. b).
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Príjem na základe príkaznej zmluvy zaradený pod §6 odst.2b vo výške cca 60000,- sk bude mať vplyv na ročné zúčt. ZP ??? Jedná sa o študenta.Príjem bol vyplatený v 12/2005.

V predchádzajúcich prísp. nie je daná jednoznačná odpoveď.
Naposledy upravil Milan Benka : 23.02.06 at 07:45
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

benka
Príjem na základe príkaznej zmluvy zaradený pod §6 odst.2b vo výške cca 60000,- sk bude mať vplyv na ročné zúčt. ZP ??? Jedná sa o študenta.Príjem bol vyplatený v 12/2005.

V predchádzajúcich prísp. nie je daná jednoznačná odpoveď.
Osoba, ktorá bude poberať príjem zaradený pod §6 ods.2 písm.b) bude považovaná za SZČO pre zdravotné poistenie (§11 ods.4 písm. e) zákona o ZP, napriek tomu že v odvolávke pod čiarou nie je tento § explicitne definovaný - je tam len napríklad). T.j. mal by sa ísť prihlásiť ako SZČO do zdravotnej poisťovne. Ak ide o študenta, nemusí platiť preddavky (do 1.7.2006). V ročnom zúčtovaní bude mať sumu (60000 - náklady 25%) deleno 2,14.
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Čítam príspevok o príkaznej zmluve a už som z toho jeleň. Zráža sa daň príkazníkovi z príkaznej zmluvy alebo nie?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Príkazník si robí DP sám.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Damián
Čítam príspevok o príkaznej zmluve a už som z toho jeleň. Zráža sa daň príkazníkovi z príkaznej zmluvy alebo nie?
Zákon o dani z príjmu explicitne nehovorí pod ktorý § patrí príkazná zmluva. Preto závisí od znenia príkaznej zmluvy, či je ju možné považovať za závislú činnosť (§5), alebo je to ostatný príjem (príležitostná činnosť)-(§8) alebo ide o príjem z inej samostatnej zárobkovej činnosti (§6). Ak ide o závislú činnosť, preddavky na daň resp. zrážkovú daň platí a teda aj zráža platiteľ príjmu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať