Zavrieť

Porady

Vysvetlenie odpisov

dobry den, mohol by mi niekto laicky vysvetlit co znamena ked niekto povie: "dat si to do odpisov?"
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Veronika, každý si nečíta zákon o dani z príjmov.
Prečo by mal práve bubkoch čítať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

bubkoch Pozri príspevok
???
zariadenie do 1700€ sa neodpisuje, jednorázovo sa zahrnie do daňových výdavkov. K ostatnému sa nebudem vyjadrovať ...
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

veronikasad Pozri príspevok
zariadenie do 1700€ sa neodpisuje, jednorázovo sa zahrnie do daňových výdavkov. K ostatnému sa nebudem vyjadrovať ...
islo o nazorny priklad, mas este nejaky iny problem ? necitoval som §§§, otazka bola na laicke vysvetlenie, o princip, ani cisla nesedia lebo dan z prijmu je 19% ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zmaž prosím radšej ten príspevok ...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bubkoch Pozri príspevok
jednoducho, kupis nieco za 1000€, v danom roku si minul 1000€
ak by si nic neodpisoval, tak celych 1000€ mas v danom roku v nakladoch a znizis si dan v danom roku o 200€
ak odpisujes 4 roky, aj napriek tomu, ze si v danom roku minul 1000€, do nakladov si das v danom roku len 250€ a dan si teda znizis len o 50€ ... a tak dalej rovnako pocas nasledujucich 3 rokov
teda nakupom niecoho za 1000€ si znizis dan o 200€, ale pri odpisovani az za 4 roky, nie naraz
problem je ze nemas na vyber, vo vacsine pripadov musis odpisovat
pekne vysvetlené, pre laika zrozumiteľné. Akurát by som použila číslo 2000 EUR.
veronikasad Pozri príspevok
zariadenie do 1700€ sa neodpisuje, jednorázovo sa zahrnie do daňových výdavkov. K ostatnému sa nebudem vyjadrovať ...
nesúhlasím, aj majetok do 1000 EUR sa môže odpisovať, ak sa tak firma rozhodne,
bubkoch Pozri príspevok
islo o nazorny priklad, mas este nejaky iny problem ? necitoval som §§§, otazka bola na laicke vysvetlenie, o princip, ani cisla nesedia lebo dan z prijmu je 19% ...
áno, tak som to pochopila, aj tú daň som si všimla, ide len o princíp pre človeka, ktorý sa venuje úplne inej problematike ako ekonomike, účtovníctvu.
Nič nemaž, tvoj príspevok je fajn.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kejka, nedomýľ študáka ešte viac... Dať si do odpisov v jeho ponímaní je znížiť si základ dane ... (teda ide o daňové odpisy)
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
napriek tomu- nevadí.
ak zaúčtuješ účtovné odpisy pri drobnom majetku, tak ich uplatníš aj daňovo.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

My dve si rozumieme, ale bubkoch, ani študák určite nie ...Ocením jeho rady v iných témach.
0 0
petrovic2011 petrovic2011

petrovic2011 je offline (nepripojený) petrovic2011

ak môžem k tomu nieco tak vysvetlene to je pekne (bubkoch), pochopil som to, dakujem, a co sa tyka toho ze sa da odpisovat aj drobny majetok, tak o tom viem, je na rozhodnuti UJ ako sa rozhodne ci ho bude alebo nebude odpisovat, takze je to ok
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
tiež som ti verila, že takéto zjednodušené vysvetlenie pochopíš.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať