Zavrieť

Porady

oboznámenie

ahojte,
chcela by som sa opytat ci nahodou neviete poradit...
vyplyvaju zamestnavatelovi nejake povinnosti oznamovat zamestnancom zmenu svojho nazvu ale sidla spolocnosti??
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    V prípade, ak došlo len ku zmene názvu spoločnosti a nenastala zmena v osobe zamestnávateľského subjektu, t. j. nedošlo ku prechodu práv a povinností na nový zamestnávateľský subjekt, nevznikajú voči zamestnancom žiadne závažné povinnosti.
    V praxi ak sa pre zamestnancov nič nemení, zo strany zamestnávateľa postačuje len písomné oznámenie o zmene názvu firmy, príp. vyhotovenie dodatkov ku pracovným zmluvám, kde bude len dohodnuté, že sa mení názov zamestnávateľa , ale dodatky nemusia byť.
    Obdobne by to malo byť pri zmene sídla, ale tu prosím, aby sa vyjadrili aj ostatní poraďáci.
    Pekný deň.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Ja si myslím, že treba im to oznámiť, urobiť zmenu vo vyhlásení, dodatok k pracovnej zmluve - je to doklad k nákladom firmy, kde musia byť správne údaje, treba informovať DÚ,poisťovne vrátane DSS, banku, leasingovú spoločnosť a pod. Urobiť oznámenie o zmene aj k obchodným a iným zmluvám. Zamestnanec to potrebuje aj pre účely nahlásenia napr. lekárovi na PN,zrážky určené súdom a iné zrážky,pôžičky a pod. Aspoň ja som to tak robila.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Poprosila by som Vás, nemáte niekto nejaký vzor ako napísať oznámenie o zmene sídla spoločnosti? Niečo som si napísala, ale bolo by fajn, keby som mohla porovnať.
    Ku oznámeniu o zmene sídla treba priložiť aj Výpis z Obchodného registra? Zatiaľ nemám riadny výpis, len stiahnutý z internetu - postacovalo by zaslat obchodnym partnerom zatial aj ten?

    erybka je offline (nepripojený) erybka

    erybka
    My posielame alebo aj často dostávame oznámenia v takejto podobe.
    Treba si tam len doplniť svoje údaje a čo sa vlastne mení:

    erybka je offline (nepripojený) erybka

    erybka
    Výpis z OR nám partneri nedávajú, ani to nevyžadujeme. Často nám to len príde mailom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.