Zavrieť

Porady

Krém na tvár

Ahojte!

Chcela by som si kupit nejaky dobry krem na tvar (denny, popripade aj nocny). Na trhu je vsak tolke mnozstvo, znaciek a kazda tvrdi, ze ten zaruceny recept na krasnu plet ma ona... Rada by som kupila nieco v lekarni.
Urcite zalezi aj na tom, aky typ pleti mam, ale to chcem teraz nechat stranou.
Ake mate vy skusenosti? Co sa vam osvedcilo, s cim ste spokojni?
Usporiadat
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Inak si myslím, že to má aj logiku: prečo by na ksicht mala ísť chemicky spracovaná uhorka, žihľava, lipa, oliva, harmanček, mesiačik, mandľa ako mandľový, harmančekový krém, alebo šampón so žihľavovým alebo lipovým extraktom. Je to zasa len klamstvo výrobcov, lebo okrem mňa a Pepsíkovej žiadny výrobca kozmetiky na jar nestrihá nožničkami žihľavu, harmanček, mesiačik.
Určite ani v Taliansku žiadny výrobca nelozí po stromoch, nekôstkuje olivy aby mal dosť do krému s olivovým olejom pre slovenské ženy........ heh!
Takže sme trochu blbé že to čo môžme bez chémie použiť a byť tak krásne za lacný peniaz, kupujeme vo forme éčkových parfumovaných krémov.
Stačí teda bravčovú masť pomiešť so žihľavou a tak si to napatlať na ksicht.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

ja sa priznám, poznám a skúšala som iba krém z nechtíka. A vodu na vlasy z koreňov jarnej žihľavy. Ak niekto poznáte nejaké ďalšie recepty, tak by som veru privítala.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
hubatá v podstate máš pravdu o tej chémii.My sme napr. v rodine vyskúšali možno všetky šampóny, teraz som sa vrátila k starému klasickému žihľavovému.Uvidíme či je starý klasický , lebo naši sa sťažujú na tie šampóny, jeden má z neho lupiny, druhého strašne hlava svrbí a podobne.Však fakt ani nevieme, čo si kupujeme .
0 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Môj syn ako maličké bábo mal detský ekzém. Decko som mastila všelijakými mastičkami robenými na mieru, smrdelo, biele košieľky s výšivkou boli hneď umastené, všetci sme boli nevyspatí ..... až raz: v ordinácii zastupovala mladú, doktorku s perfektným makeupom stará doktorka na dôchodku. A tá ma vrátila do tejto reality slovami: ak je v kréme čo len o jednu zložku viac akou je napr. vôňa, alebo extrakt z liečivej bylinky už je o to viac krém chemicky upravovaný a teda aj spôsobujúci podráždenie pokožky a alergiu.

A opýtala sa ma či fasujeme v robote modrú pracovnú Indulonu. Všetci vieme že vtedy sa modrá Indulona nekupovala, tú sme všetci fasovali v robote v rámci BOZP. Ale vtedy Indulona nemala takú jemnú krémovú konzistenciu akú má dnes: bola fakt taká ako keby bola vyrobená z bravčovej masti, tuhá, nebola parfémovaná - teda všetky baby si kupovali kozmetiku Dermacol alebo AB.

Záver: syn sa vyliečil a ja odvtedy používam modrú Indulonu. Len škoda že terajší výrobca nepoužíva pôvodnú receptúru ktorú by mu povedal aj vrátnik zo Slovakofarmy Hlohovec, ale ju przní na spôsob západných krémov: už je jemná a navoňaná.
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dievcata, trochu som googlila a som prekvapena,kolko zien sa zohana po oblubenom AB kreme.
V eshopoch som nenasla uz ziaden, ale niektore zeny odporucaju DC mandlovy krem, vraj sa najviac podoba byvalemu AB kremiku.

4 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Toto je ten ktorý hľadám
krem_sklo_natural_D.jpg  
1 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

keby ste kontaktovali toho jedného predajcu, či je nejaká šanca, že bude skladom
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

vo vyhladavaci sice ukaze tuto stranku,ale skladom nie je ani v jednom obchode,mam preklikane vsetko
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

majka 62 Pozri príspevok
keby ste kontaktovali toho jedného predajcu, či je nejaká šanca, že bude skladom
Ani len stranka im nefunguje , takze kontakt ziaden...
"V dôsledku neplnenia si záväzkov voči prevádzkovateľovi web stránky bola stránka spoločnosti AB Cosmetics, s.r.o. vypnutá. Ďakujeme za pochopenie."

Maju sice stranku na FB http://www.facebook.com/pages/AB-Cos...980546?sk=info
ale uvedene kontakty ziadne.

http://www.mafian.sk/2011/04/11/zmlu...icky-upravili/
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

...ale snažili sme sa pomôcť všetky nezostáva nič iné iba popozerať každá vo svojom okolí nejaký zabudnutý obchodík, ktorý môže mať nejaké menšie zásoby tohto krémiku a potom budeme informovať a postupne zasielať
0 0
majka 62 majka 62

majka 62 je offline (nepripojený) majka 62

http://www.bugy.sk/static/produkt/89...plet-nbsp-50g/ ja som mala na mysli tohto predajcu, ktorý je uvedený ako jediný, ktorý má ten krém v ponuke
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja už som niekde aj čítala , že uvedený krém nemajú v žiadnom e schope.Janka máš inak pravdu, veľa žien sa dopytuje na tento krém .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
majka 62 Pozri príspevok
http://www.bugy.sk/static/produkt/89...plet-nbsp-50g/ ja som mala na mysli tohto predajcu, ktorý je uvedený ako jediný, ktorý má ten krém v ponuke
Majka si zlatá ďakujem. Ale tam je uvedené
Nie je skladom
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dáša_ Pozri príspevok
ja sa priznám, poznám a skúšala som iba krém z nechtíka. A vodu na vlasy z koreňov jarnej žihľavy. Ak niekto poznáte nejaké ďalšie recepty, tak by som veru privítala.
Moja švagriná okrem nechtíkovej masti robí aj rozmarínovú, tiež nakladá do liehu listy z bielej ľalie, na ďalšie si teraz nespomínam. Tú rozmarínovú masť používa po masáži(je rehabilit.sestra), výborne prehreje chrbát a tým uvolní aj svalstvo.
1 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

príležitostne pozriem na ten krém v Malackách
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Marína Pozri príspevok
Moja švagriná okrem nechtíkovej masti robí aj rozmarínovú, tiež nakladá do liehu listy z bielej ľalie, na ďalšie si teraz nespomínam. Tú rozmarínovú masť používa po masáži(je rehabilit.sestra), výborne prehreje chrbát a tým uvolní aj svalstvo.
a nevieš aspoň orientačne postup?

Tú nechtíkovú robím tak, že do rozpálenej masti dávam čerstvo natrhané úbory, nechám chviľu na plameni, potom to odpočíva do druhého dňa. Zahrejem, aby bolo tekuté, prefiltrujem a uložím.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Legendárny pleťový krém s mandľovým olejom


od

Publikované 1.3.2012 11:13

Možno aj vy patríte medzi ženy, ktoré boli roky verné svojmu mandľovému krému od českej kozmetickej spoločnosti AB Cosmetics. I mne sa vybavuje spomienka z detstva, kedy som trávila prázdniny u starej mamy a sledovala ju každý večer, ako si pred zrkadlom češe vlasy a na tvár si nanáša krém s nádhernou mandľovou vôňou. Ten istý som potom videla aj na toaletnom stolíku mojej mamy.

Po tomto voňavom fenoméne, ktorý si v celých kartónoch dávali zo Slovenska dovážať dokonca ženy z Rakúska, sa však pred pár mesiacmi zľahla zem. Darmo som obchádzala drogériu za drogériou a zháňala ho pre moju mamu s ubolenými nohami. Márne. Všade mi povedali, že spoločnosť ukončila svoju činnosť a krém sa už nevyrába.

Pred dvomi týždňami ma známa upozornila, že tento voňavý zázrak je opäť na svete. Licenciu údajne zakúpila Kozmetika Regina a predáva ho pod svojou hlavičkou ako Mandľový krém Originál na suchú pleť. A je to skutočne on! Tá istá vôňa aj textúra. Pleť ošetrí a zároveň nádherne prevonia. Pre svoju mamu som zakúpila hneď niekoľko balení a zajtra jej ho veziem.

Má tento hviezdny krém miesto aj na Vašom toaletnom stolíku či na kúpeľňovej poličke? Ak nie tento, ktorý je ten "váš"?

Zdroj http://www.seniorklub.sk/content.php...ľovým-olejom
7 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.webareal.cz/kosmetika-mat...-krem-ORIGINAL
http://drogeriemarket.cz/produkt/424...dlovy-krem-45g
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dáša_ Pozri príspevok
a nevieš aspoň orientačne postup?

Tú nechtíkovú robím tak, že do rozpálenej masti dávam čerstvo natrhané úbory, nechám chviľu na plameni, potom to odpočíva do druhého dňa. Zahrejem, aby bolo tekuté, prefiltrujem a uložím.
Dáši, opýtam sa švagrinej, potom napíšem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať