Zavrieť

Porady

Krém na tvár

Ahojte!

Chcela by som si kupit nejaky dobry krem na tvar (denny, popripade aj nocny). Na trhu je vsak tolke mnozstvo, znaciek a kazda tvrdi, ze ten zaruceny recept na krasnu plet ma ona... Rada by som kupila nieco v lekarni.
Urcite zalezi aj na tom, aky typ pleti mam, ale to chcem teraz nechat stranou.
Ake mate vy skusenosti? Co sa vam osvedcilo, s cim ste spokojni?
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak s mojou švagrinou je to ťažké, vraj primerane. Nikdy neváži. Po vysvetlení som pochopila, že to závisí od toho, koľko má bylín a od toho sa odvíja čas, ako dlho masť robí. Mladé výhonky rozmarínu posekať, ešte lepšie podrviť, aby sa lepšie v masti vylúhovali. Ak pridá menej bylín, necháva ich v masti viac dní s tým, že každý deň má masť mierne ohriatu vo vodnom kúpeli a takto s občasným zamiešaním ju nechá hodinu, ba aj viac hodín. Z toho vyplýva, že aj z menej bylín môžeš mať "silnejšiu" masť, ak ju dlhšie robíš. Ak sa do masti pridá ozaj veľa bylín, stačí robiť aj hodinu - dve, častejšie však miešať. Z koreňov, semien alebo kôry dlhšie.
Okrem čistej bravčovej masti sa dá použiť lanolín alebo vazelína, mali by ju mať v lekárni. Najprv sa urobí výluh z rozdrvených bylín, najlepšie vo veľmi malom množstve olivového oleja, len tak, aby boli bylinky ponorené. Môže sa to mierne ohriať vo vodnom kúpi, tým sa proces lúhovania urýchli. O deň až dva sa precedí cez plátno, poriadne to plátno vymačkať, ak sa precedia aj drobné časti bylín, tak ešte raz a výluh zmiešať s rozpustenou vazelínou a pod.
Lepšie je lúhovať v oleji ako v liehu alebo vode, pretože lieh a voda sa veľmi zle viaže s tukmi.
Naposledy upravil Marína : 10.03.12 at 13:03
5 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Dievčence, ak ste ten Reginový mandľový niekde v Nitre zohnali, pošlite mi SS, kde ho majú. Svekruša mi dala úkol ho zohnať.
Hľadala som v Mlynoch aj v Tescu a nič... Ani v lekárni
Ďakujem!
0 0
Estetic Estetic

Estetic je offline (nepripojený) Estetic

Marína Pozri príspevok
Tak s mojou švagrinou je to ťažké, vraj primerane. Nikdy neváži. Po vysvetlení som pochopila, že to závisí od toho, koľko má bylín a od toho sa odvíja čas, ako dlho masť robí. Mladé výhonky rozmarínu posekať, ešte lepšie podrviť, aby sa lepšie v masti vylúhovali. Ak pridá menej bylín, necháva ich v masti viac dní s tým, že každý deň má masť mierne ohriatu vo vodnom kúpeli a takto s občasným zamiešaním ju nechá hodinu, ba aj viac hodín. Z toho vyplýva, že aj z menej bylín môžeš mať "silnejšiu" masť, ak ju dlhšie robíš. Ak sa do masti pridá ozaj veľa bylín, stačí robiť aj hodinu - dve, častejšie však miešať. Z koreňov, semien alebo kôry dlhšie.
Okrem čistej bravčovej masti sa dá použiť lanolín alebo vazelína, mali by ju mať v lekárni. Najprv sa urobí výluh z rozdrvených bylín, najlepšie vo veľmi malom množstve olivového oleja, len tak, aby boli bylinky ponorené. Môže sa to mierne ohriať vo vodnom kúpi, tým sa proces lúhovania urýchli. O deň až dva sa precedí cez plátno, poriadne to plátno vymačkať, ak sa precedia aj drobné časti bylín, tak ešte raz a výluh zmiešať s rozpustenou vazelínou a pod.
Lepšie je lúhovať v oleji ako v liehu alebo vode, pretože lieh a voda sa veľmi zle viaže s tukmi.
Možno by to bolo príjemnejšie spraviť do Excipialu,bol by to príjemnejší masťový základ a dlhšie vydrží.
0 0
jb0863 jb0863

jb0863 je offline (nepripojený) jb0863

Roky rokúce som používala niveu, potom som si začala kupovať garnier , ale tento krém na moju pokožku nebol tým vhodným. Vyskúšala som už hocijaké krémiky , ale mne sa momentálne najviac osvedčila stará klasická modrá indulona . Túto používam každý deň na ruky a tvár a celkom príjemne mi vonia , ľahko sa roztiera .
0 0
goldfishsk goldfishsk

goldfishsk je offline (nepripojený) goldfishsk

http://www.ewg.org/skindeep/

takze tu je pravda pre kozmeticke firmy ...bohuzial ...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
AlaNR Pozri príspevok
Dievčence, ak ste ten Reginový mandľový niekde v Nitre zohnali, pošlite mi SS, kde ho majú. Svekruša mi dala úkol ho zohnať.
Hľadala som v Mlynoch aj v Tescu a nič... Ani v lekárni
Ďakujem!
Alenka práve mi dorazila dobierka ...no môžem povedať , že vôňa a kvalita je originál ....len má iné balenie a .Objednali sme ho v stredu večer a už dnes nám ho poštárka priniesla na dobierku. Veľmi sa teším
Dcéra si všimla, že ho mali asi aj v DM drogérii, len zostalo po ňom prázdne miesto, len cenovka tam bola .

neviem či môžem uviesť firmu , kde som ho dostala.Nechcem robiť reklamu. Pošlem cez SS.

Ale som si to rozmyslela , tak toto je stránka kde sme objednali .Tu je krém a je to náš bývalý Mandlový ...... taká maličkosť a akú radosť mi to spravilo

http://www.magister.sk/produkt/detai...uchu-plet-45g/
Naposledy upravil Zita5 : 18.05.12 at 10:20
4 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Diky Zitka
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

používam roky rokúce modrú niveu v plechovici, kupujem tú 400g, a dokonca je dobrá aj pre moje dcéry, ktoré keď si dajú na tvár niečo iné, hneď majú všade červené fľaky. Raz mi dokonca kožná dala pre tú malú vzorku nejakej francúzskej kozmetiky vraj na prírodnej báze, ale po vyskúšaní sme okamžite umývali tvár , lebo tie fľaky sme videli ako sa vytvárajú, tak francúzska vzorka putovala do koša a zostali sme pri našej starej dobrej modrej nivee.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

dievčatá sa máte ked môžte takúto obyč. kozmetiku používať....
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčatá tak po skúške krémiku sa mi zdá, že ten pôvodný bol mastnejší ...viac oleja tam bolo , alebo za dobu 6 mesiacov nepoužívania si už konzistenciu nepamätám
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lujza.j Pozri príspevok
dievčatá sa máte ked môžte takúto obyč. kozmetiku používať....
Prezraď aký používaš....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Zita5 Pozri príspevok
Prezraď aký používaš....
mám mastnú až zmiešanú + pigmentové škvrny teraz som si kúpila tento
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lujza.j Pozri príspevok
mám mastnú až zmiešanú + pigmentové škvrny teraz som si kúpila tento
LUji, ten som na škvrny mala, ale úspech som nebadala. Cena je dosť vysoká na to, že mi nepomohol. Čakala som od neho viac.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tak ja ako 17-stka potrebujem niečo mastnejšie , ja mám zasa suchú pleť .
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Zita5 Pozri príspevok
Tak ja ako 17-stka potrebujem niečo mastnejšie , ja mám zasa suchú pleť .
.. a veď vytápať slaninu si plánovala .. a eštik to "druhé" keď sa pridá
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Tweety Pozri príspevok
LUji, ten som na škvrny mala, ale úspech som nebadala. Cena je dosť vysoká na to, že mi nepomohol. Čakala som od neho viac.
škvŕn sa nezbavím viem...neočakávam nič... ked mi bude aspoň trochu redukovať tvorbu "lesku" na ksichte budem rada. škvrny sú o tom, že by som nemohla vôbec na slnko...čo je nemožné, jedine že by som si švacla sombréro.... minulý rok Bioderma s 50-tvkou faktorom tiež nič...cez zimu sú menej viditeľné čo je logické . mám aj make-up od nich na prekrytie škvrn+ púder na "lesk". cena...kupujem z netu...mám nejaké limity čo som ochotná dať za krémy....to je asi jediné načo nie som žgrgloš
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Katy a R Pozri príspevok
.. a veď vytápať slaninu si plánovala .. a eštik to "druhé" keď sa pridá
...z bravčovej masti som potom veľmi krásna...tak už nevytápam
0 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Zita5 Pozri príspevok
Alenka práve mi dorazila dobierka ...no môžem povedať , že vôňa a kvalita je originál ....len má iné balenie a .Objednali sme ho v stredu večer a už dnes nám ho poštárka priniesla na dobierku. Veľmi sa teším
Dcéra si všimla, že ho mali asi aj v DM drogérii, len zostalo po ňom prázdne miesto, len cenovka tam bola .

neviem či môžem uviesť firmu , kde som ho dostala.Nechcem robiť reklamu. Pošlem cez SS.

Ale som si to rozmyslela , tak toto je stránka kde sme objednali .Tu je krém a je to náš bývalý Mandlový ...... taká maličkosť a akú radosť mi to spravilo

http://www.magister.sk/produkt/detai...uchu-plet-45g/
Zitka, presne na tento istý som konečne natrafila v lekárni za hlavnou poštou, za vojenskou ubytovňou - na rohu oproti CSOB. Tam ho mali za 4 a niečo.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pre Zituš a ostatné, ktoré majú suchú pleť, toto je skoro identický madľový krém. Kedže pôvodná firma je v konkurze, nastúpila konkurencia. Tento krém nie je síce to pôvodné, ale skoropôvodné. Vyskúšaný, povedala by som, že na suchú pleť ako stvorený.
http://www.vivaco.cz/sk/homepage
3 0
Helik3 Helik3

Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac
super super musím to kuk a objednať svojej svokre no. 1
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať