Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ahojte, tak úspešne sa mi podarilo nainštalovať certikát. Budem písať ako laik. Dostala som sa do EZU a teraz ak som to správne pochopila, ku každému daňové mu subjekty si budem vytvárať podania resp. natipujem všetky druhy daní a podania, ktoré budem za nich podávať ? Aby som niečo nedovrzala. Ďakujem za pomoc.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

áno, len tam zatiaľ okrem súhrnného výkazu za rok 2012 nič nefunguje
2 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

K prispevku 2121.
Tak sa mi to podarilo, len program JAWA trebalo nainštalovať.
Ešte by som potrebovala vedieť, keď manžel je SZCO a sám si robi učtovníctvo, tak aj vo formulári na žiadosť aj vo formulári pre dohodu bude len jeho meno, však.
Ďakujem
Naposledy upravil marta bodonova : 14.02.12 at 12:00
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

marta bodonova Pozri príspevok
K prispevku 2121.
Tak sa mi to podarilo, len program JAWA trebalo nainštalovať.
Ešte by som potrebovala vedieť, keď manžel je SZCO a sám si robi učtovníctvo, tak aj vo formulári na žiadosť aj vo formulári pre dohodu bude len jeho meno, však.
Ďakujem
Áno, ak nechce splnomocniť niekoho iného, je tam len on...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

zdravim len mala info neviem, či to tu už niekto riešil a písal pri vybavovani EZU prvotne treba prist okrem ziadosti na vydavnie identifikatora zaroven aj s nejakou dohodou...

totiz ja som si isla vybavit ziadost o vydanie identifikator a nechceli mi to bez dohody na nejaku firmu zaregistrovat....
klient si siel vybavit na danovy urad dohodu sam, aby sme sa na seba nemuseli casovo viazat.. no zial nie je to mozne prvy klient musi ist resp prva dohoda musi byt spolu s ziadostou identifikatorom... takze pripadne zobrat dohodu na vlastnu firmu... kazdy dalsi klient uz moze ist len s dohodou...

a este jeden klient to chce dat podpisat u notara, ktoreho ma blizko a nasledne zaslat postou (vsade ma na skok) ... v prirucke je pisane ze staci jedenkrat (teda jedenkrat overit dva podpisy) ja ked som sa pytala tak mi povedali, ze dvakrat (teda 4 podpisy overit) nemáte s tym prosím niekto skusenosti?
dakujem
0 0
Daniela1 Daniela1

Daniela1 je offline (nepripojený) Daniela1

Stačí overiť notársky podpis na jednej dohode, druhá zostáva pre klienta. Daňvý úrad si ponechá dohodu s overeným podpisom. Tak som registrovala na DU v Košiciach viac firiem.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Sarlotka Pozri príspevok
zdravim len mala info neviem, či to tu už niekto riešil a písal pri vybavovani EZU prvotne treba prist okrem ziadosti na vydavnie identifikatora zaroven aj s nejakou dohodou...

totiz ja som si isla vybavit ziadost o vydanie identifikator a nechceli mi to bez dohody na nejaku firmu zaregistrovat....
klient si siel vybavit na danovy urad dohodu sam, aby sme sa na seba nemuseli casovo viazat.. no zial nie je to mozne prvy klient musi ist resp prva dohoda musi byt spolu s ziadostou identifikatorom... takze pripadne zobrat dohodu na vlastnu firmu... kazdy dalsi klient uz moze ist len s dohodou...

a este jeden klient to chce dat podpisat u notara, ktoreho ma blizko a nasledne zaslat postou (vsade ma na skok) ... v prirucke je pisane ze staci jedenkrat (teda jedenkrat overit dva podpisy) ja ked som sa pytala tak mi povedali, ze dvakrat (teda 4 podpisy overit) nemáte s tym prosím niekto skusenosti?
dakujem
mne to spravili bez problémov, vydali mi identifikátor a potom išli firmy s dohodami... už ich tam mám aj pridaných....
Ale je som dohodu už mala vygenerovanú pre toho človeka, len on vtedy nemal čas...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Včera aj na Markíze, na JOJ, aj na TA3 odznela podobná správa

http://spravy.pravda.sk/vo-financnej..._ekonomika_p01
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Economic Pozri príspevok
Včera aj na Markíze, na JOJ, aj na TA3 odznela podobná správa

http://spravy.pravda.sk/vo-financnej..._ekonomika_p01
aj v hn online, sme ..... http://www.porada.sk/t187167-chaos-u...aj-domaci.html
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Mne tiež nechceli zaregistrovať identifikátor bez prvej dohody, dokonca mi odmietli i dohody overené notárom.... momentálny stav u nás.... neregistrujú, nakoľko tvrdia, že i keby to urobili tak sa to bude musieť opravovať.....
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
Len pre informáciu: včera vybavenie dokumentov aj s konateľom pre dve firmy-žiadosť aj dohoda na DU BB za necelých 15 min. rušila som aj starú dohodu. Dnes ráno o 9.hod všetko fungovalo už som to aj vyskúšla /neposielala som nič/- nečakala som, že to bude také rýchle.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Veď oni sú šikovní...
0 0
marta bodonova marta bodonova

marta bodonova je offline (nepripojený) marta bodonova

Keď som SZCO a všetko si vybuvajem sama , musim vyplniť aj formular pre dohodu? Formular na žiadosť už mám.
Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
marta bodonova Pozri príspevok
Keď som SZCO a všetko si vybuvajem sama , musim vyplniť aj formular pre dohodu? Formular na žiadosť už mám.
Ďakujem
Áno sama za seba. Dohoda je o spôsobe doručovania a preukazovania podania.
1 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

VieraPopluharova Pozri príspevok
Mne tiež nechceli zaregistrovať identifikátor bez prvej dohody, dokonca mi odmietli i dohody overené notárom.... momentálny stav u nás.... neregistrujú, nakoľko tvrdia, že i keby to urobili tak sa to bude musieť opravovať.....
co? to fakt? dohody notarom odmietaju... no super...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

JAJA11 Pozri príspevok
mne to spravili bez problémov, vydali mi identifikátor a potom išli firmy s dohodami... už ich tam mám aj pridaných....
Ale je som dohodu už mala vygenerovanú pre toho človeka, len on vtedy nemal čas...
aj ja som mala vygenorovanu aj dohodu len ju mal klient.. tiez ako som vyssie spominala, aby sme sa na seba nemuseli viazat casovo.... a aj tak mi to nespravili... musela som si doniest dohodu na moju firmu spolu so ziadostou identifikatora...

tak ale ako teraz citam vsade je to inak... )

on isiel dnes a volal mi odtial a dal registratorku ta sa ma opytala ci uz moja ziadost niekde je spolu s nejakou dohodou ja ze ano a uz ho mam aj priradeneho...

taketo mam teda ja skusenosti islo o danove urady v bratislave
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
co? to fakt? dohody notarom odmietaju... no super...
Žiadne dohody doteraz sa neoverovali.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
.....v aplikácii eDANE sa objavilo tlačivo DPH pre rok 2012..........
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ekopo Pozri príspevok
.....v aplikácii eDANE sa objavilo tlačivo DPH pre rok 2012..........
Jasné, a aj funguje, ja už som aj podávala...
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Economic Pozri príspevok
Žiadne dohody doteraz sa neoverovali.
po vygenerovani je v postupe napísane ze:
dohodu musi statutar podpisat v uradnych hodinach pred poverenym pracovnikom DU, alebo je mozne dohodu zaslat postou, v tomto pripade je potrebne aby podpis bol notarom overeny.
0 0
Načítať ďalšie