Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

od dnes je mozne v EZU podavat DPH 2012 a 'Prehlad preddavkov 2012'
3 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

xMen Pozri príspevok
od dnes je mozne v EZU podavat DPH 2012 a 'Prehlad preddavkov 2012'
Tak sme sa predsa dočkali...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sarlotka Pozri príspevok
po vygenerovani je v postupe napísane ze:
dohodu musi statutar podpisat v uradnych hodinach pred poverenym pracovnikom DU, alebo je mozne dohodu zaslat postou, v tomto pripade je potrebne aby podpis bol notarom overeny.
Má 3 možnosti : 1. ísť osobne a neoverovať, alebo 2. overiť podpis a poslať poštou v tomto prípade. 3. Ešte môže splnomocniť niekoho na tento úkon, PM už nemusí overovať. Takže snáď si vyberie jednu z nich....
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

[SIZE=4px]Elektronické doručovanie podaní v roku 2012
(Elektronická komunikácia)
[/SIZE] [SIZE=4px] V S T Ú P T E [/SIZE]
S účinnosťou od 16.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené tlačivo daňového priznania k DPH za zdaňovacie obdobie 2012 a tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za zdaňovacie obdobie 2012.
7 0
Daniela1 Daniela1

Daniela1 je offline (nepripojený) Daniela1

Skúšam zaslať mesačný prehľad cez EZU načítaním xml súboru a hlási mi chyby. Neviem či je chyba v mzdovom programe alebo na stránke Finančnej správy. Aké máte skúsenosti?
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Daniela1 Pozri príspevok
Skúšam zaslať mesačný prehľad cez EZU načítaním xml súboru a hlási mi chyby. Neviem či je chyba v mzdovom programe alebo na stránke Finančnej správy. Aké máte skúsenosti?
ak je to mozne, napiste sem presne ake chyby Vam to vypisuje.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Daniela1 Pozri príspevok
Skúšam zaslať mesačný prehľad cez EZU načítaním xml súboru a hlási mi chyby. Neviem či je chyba v mzdovom programe alebo na stránke Finančnej správy. Aké máte skúsenosti?
presne ... z programu OLYMP nejde načítať xml

Pri pokuse načítať a spracovať XML súbor sa vyskytla chyba. Skontrolujte uloženie a štruktúru súboru! Potom 'Uloženie súboru' zopakujte.
Chyba na r:4, stl:113: schema_reference.4: Failed to read schema document prehlad2012.xsd, because 1) could not find the document; 2) the document could not be read; 3) the root element of the document is not .
ZLÝ-FORMÁT r:4, stl:113; Neviem nájst deklaráciu elementu 'dokument' v schéme
Chyba na r:4, stl:123: schema_reference.4: Failed to read schema document prehlad2012.xsd, because 1) could not find the document; 2) the document could not be read; 3) the root element of the document is not .
Chyba na r:4, stl:128: schema_reference.4: Failed to read schema document prehlad2012.xsd, because 1) could not find the document; 2) the document could not be read; 3) the root element of the document is not .
Chyba na r:4, stl:168: schema_reference.4: Failed to read schema document prehlad2012.xsd, because 1) could not find the document; 2) the document could not be read; 3) the root element of the document is not .
atď ...
0 0
Daniela1 Daniela1

Daniela1 je offline (nepripojený) Daniela1

Toto mi hlási z programu SUNSOFT
Pri pokuse načítať a spracovať XML súbor sa vyskytla chyba. Skontrolujte uloženie a štruktúru súboru! Potom 'Uloženie súboru' zopakujte.
ZLÝ-OBSAH r:25, stl:5; Element 'po' má zlý obsah alebo je presiahutý povolený počet daných elementov.
ZLÝ-FORMÁT r:83, stl:20; Hodnota ' 15.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'
ZLÁ-HODNOTA r:83, stl:20; Hodnota ' 15.02.2012 ' elementu 'datumVyhotovenia' je chybná
ZLÝ-FORMÁT r:94, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'
ZLÁ-HODNOTA r:94, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná
ZLÝ-FORMÁT r:120, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'
ZLÁ-HODNOTA r:120, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná
ZLÝ-OBSAH r:146, stl:8; Element 'cast5' má zlý obsah alebo je presiahutý povolený počet daných elementov.
Chyba na r:648, stl:3: The element type "cast5" must be terminated by the matching end-tag "".
XML súbor:


Pri pokuse načítať a spracovať XML súbor sa vyskytla chyba. Skontrolujte uloženie a štruktúru súboru! Potom 'Uloženie súboru' zopakujte.
ZLÝ-OBSAH r:25, stl:5; Element 'po' má zlý obsah alebo je presiahutý povolený počet daných elementov.
ZLÝ-FORMÁT r:83, stl:20; Hodnota ' 15.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'
ZLÁ-HODNOTA r:83, stl:20; Hodnota ' 15.02.2012 ' elementu 'datumVyhotovenia' je chybná
ZLÝ-FORMÁT r:94, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'
ZLÁ-HODNOTA r:94, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná
ZLÝ-FORMÁT r:120, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' nezodpovedá vzoru 'optDate'
ZLÁ-HODNOTA r:120, stl:9; Hodnota ' 02.02.2012 ' elementu 'datum' je chybná
ZLÝ-OBSAH r:146, stl:8; Element 'cast5' má zlý obsah alebo je presiahutý povolený počet daných elementov.
Chyba na r:648, stl:3: The element type "cast5" must be terminated by the matching end-tag "".
XML súbor:
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

mate zle uvedenu schemu, prvy riadok XML-ka by mal byt:

<dokument xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="universal.xsd">

a vy mate

<dokument xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="prehlad2012.xsd">

slovo prehlad2012.xsd zmente na universal.xsd
Naposledy upravil xMen : 16.02.12 at 09:35
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

urcite nemate aktualnu verziu, toto su chyby v XML-ku (nie su to logicke chyby udajov).
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
xMen Pozri príspevok
urcite nemate aktualnu verziu, toto su chyby v XML-ku (nie su to logicke chyby udajov).
Aktuálna verzia by mala byť : 12.11.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Economic.....áno, mám verziu 12.11 zo 7.2.2011, xml vytvorené dnes a ÁNO, mám tam "prehľad2012.xsd", čiže nejde mi načítať XML

......ani dph-čka mi nešla načítať za 4.Q.2012 ... všetko som ťukala ručne

... skusim preinštalovať a som zvedavá
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

jess Pozri príspevok
Economic.....áno, mám verziu 12.11 zo 7.2.2011, xml vytvorené dnes a ÁNO, mám tam "prehľad2012.xsd", čiže nejde mi načítať XML

......ani dph-čka mi nešla načítať za 4.Q.2012 ... všetko som ťukala ručne

... skusim preinštalovať a som zvedavá
ano, tak si tam dajte namiesto 'prehľad2012.xsd' 'universal.xsd'
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
preinštalované a chyba rovnaká ... stále tam dáva ten "prehľad.."... budem musieť volať do Krosu nech s tým niečo robia
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

jess Pozri príspevok
preinštalované a chyba rovnaká ... stále tam dáva ten "prehľad.."... budem musieť volať do Krosu nech s tým niečo robia

ked ste si to zmenili, je to uz OK ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
xMen Pozri príspevok
ked ste si to zmenili, je to uz OK ?
Ja som len preinštalovala OLYMP 12.11 na 12.11 a stále mi tam dáva do xml súboru "prehľad2012.xsd"

Výkazy som nahrala ručne...chvalabohu mám vo firmách len po 1-2 pracovníkoch.
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

jess Pozri príspevok
Ja som len preinštalovala OLYMP 12.11 na 12.11 a stále mi tam dáva do xml súboru "prehľad2012.xsd"

Výkazy som nahrala ručne...chvalabohu mám vo firmách len po 1-2 pracovníkoch.
podla mna pokial to neopravi firma od ktorej mate softver, tak staci po vytvoreni XML-ka zmenit to jedno slovo, a pojde to :-)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ešči dobre, že ňe som ekonom, abo ten, co počita daňe - bo bi me je*lo. Furt rovnake - nove a stoji to za ho*no!
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

používam MRP soft, tiež generuje zlý xml................
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

xMen Pozri príspevok
ked ste si to zmenili, je to uz OK ?
ja také chybičky (ak sa v pohode vyskytnú) opravujem v pspad-e (adresa, telefón predvoľba, ....)
1 0
Načítať ďalšie