Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Skúsila som to znovu. Stále ten istý problém. Ale keď si dám v EZU vygenerovať PDF a skontrolujem ho, tak je v úplnom poriadku! Bezchybné. Len ho nie je možné odoslať, lebo stále hlási chyby, (ktoré tam vlastne ani nie sú!).
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Keď si dokážete v EZU generovať PDF, znamená to, že máte xml súbor uložený? ... môžete si potom otvoriť v okne "zobraziť formulár"?
Ja keď som si xml súbor uložila a následne zobrazila formulár, tam mi s červeným označilo chyby, k vôli ktorým mi výkaz dokázalo poslať (ja som nemala chyby ale iba varovania, ale označilo mi to s červeným, vedela som kde mám v EZU problém).
Ak sa vám toto podarí, potom stačí chyby odstrániť....
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Anja111 Pozri príspevok
Skúsila som to znovu. Stále ten istý problém. Ale keď si dám v EZU vygenerovať PDF a skontrolujem ho, tak je v úplnom poriadku! Bezchybné. Len ho nie je možné odoslať, lebo stále hlási chyby, (ktoré tam vlastne ani nie sú!).
v spolupraci s Anja111 sme zistili nasledovne:

cast2 ma ma vyzerat takto:

<cast2>
<r11></r11>
<r12></r12>
</cast2>

a nie takto:

<cast2>
<r11>0.00</r11>
<r12>0.00</r12>
</cast2>

a dvaja doplneny prazdny zamestnanci maju mat (musi byt vzdy pocet delitelny 4):

<r7>
<suma></suma>
<box1>0</box1>
<box2>0</box2>
</r7>


a nie

<r7>
<suma></suma>
<box1>1</box1>
<box2>0</box2>
</r7>

teda kedze tam je 1 povazuje to za nie prazdneho zamestanca preto
hlasi chybu na pocet zamestatncov uvedenych a skutocne zapisanych.
Naposledy upravil xMen : 20.02.12 at 08:11
1 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Áno. Hlásenie je odoslané, zistené chyby nahlásené v MRP...
3 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Ja mám tiež MRP, podávala som hlásenie cez EZU hlásilo mi chyby, načítala som do e-dane, tam mi dalo, že údaje sú vyplnené korektne. Potom som uložila z e-dane xml.súbor , načítala v EZU a tak mi hlásenie odoslalo. Bol tam iba jeden zamestnanec. Idem skúsiť ešte ďalšiu firmu, kde je viac zamestnancov.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

martina2006 Pozri príspevok
Ja mám tiež MRP, podávala som hlásenie cez EZU hlásilo mi chyby, načítala som do e-dane, tam mi dalo, že údaje sú vyplnené korektne. Potom som uložila z e-dane xml.súbor , načítala v EZU a tak mi hlásenie odoslalo. Bol tam iba jeden zamestnanec. Idem skúsiť ešte ďalšiu firmu, kde je viac zamestnancov.
Asi píšeš o Prehľade. Ja v eDANE Hlásenie nemám...
S Prehľadom som to tiež vyriešila tak, ako ty. V EZU vypísalo chyby, v eDANE v poriadku a xml z eDANE už potom prešiel aj cez EZU.
3 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Anja111 Pozri príspevok
Asi píšeš o Prehľade. Ja v eDANE Hlásenie nemám...
S Prehľadom som to tiež vyriešila tak, ako ty. V EZU vypísalo chyby, v eDANE v poriadku a xml z eDANE už potom prešiel aj cez EZU.
Ano o mesačnom prehľade za január som písala. Hlásenie za rok 2011 som ešte nepodávala.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

Anja111 Pozri príspevok
Asi píšeš o Prehľade. Ja v eDANE Hlásenie nemám...
S Prehľadom som to tiež vyriešila tak, ako ty. V EZU vypísalo chyby, v eDANE v poriadku a xml z eDANE už potom prešiel aj cez EZU.
prosím Vás ako dostanem z edane ten xml. súbor? ???? my máme ešte starý program v robote, tak sme to museli ručne natipovať v edane, a teraz by sme to radi dostali v tom formáte xml a zaslali cez EZU. ďakujem
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

msa Pozri príspevok
prosím Vás ako dostanem z edane ten xml. súbor? ???? my máme ešte starý program v robote, tak sme to museli ručne natipovať v edane, a teraz by sme to radi dostali v tom formáte xml a zaslali cez EZU. ďakujem
v hornom riadku 2. kolonka "Práca s DP" a tam 2. riadok "Uložiť do XML súboru"
2 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

msa Pozri príspevok
prosím Vás ako dostanem z edane ten xml. súbor? ???? my máme ešte starý program v robote, tak sme to museli ručne natipovať v edane, a teraz by sme to radi dostali v tom formáte xml a zaslali cez EZU. ďakujem
tak už sme to doštudovali , super. máme to odoslané, potvrdené.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

20.2.2012 a v EZU aj E-dane stale iba formulare DP 2010, som zvedavy, kolko novych Varehov vykultivuje na tomto chose, čo je v daňovej správe.........
0 0
samo zv samo zv

samo zv je offline (nepripojený) samo zv

tictac7 Pozri príspevok
v hornom riadku 2. kolonka "Práca s DP" a tam 2. riadok "Uložiť do XML súboru"
Rada hodná vyvážiť zlatom. Vďaka, vďaka. Odoslané s 0 chybami a 0 varovaniami.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte, včera som chcela cez e-dane poslať Hlásenie za rok 2011 a nieje tam, keď so to pozerala v januári,tak tam bolo. Nevie nikdo prečo a kedy sa tam objaví ?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Ahojte, vie mi niekdo poradiť, či keď je nezisková organizácia registrovaná na DU podľa §7 je tiež povinná od 1.4.2012 komunikovať s DU iba elektronicky ? Ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Anja111 Pozri príspevok
Áno. Hlásenie je odoslané, zistené chyby nahlásené v MRP...
6.26.016 21.2.2012
- Pre Elektronický zber údajov (EZU) upravený XML export Mesačného prehľadu o zrazených a odvedených preddavkoch na daň (2012).
- Úprava nulových udajov na riadkoch r.11 a r.12 v XML dokumente Ročné hlásenie o vyučtovaní dane a úhrne príjmov zo závislej činnosti za rok 2011.
2 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Prosím akom ďalej? Podávala som DPH cez EZU. Vyplnila som a odoslala. Zahlasilo mi že 0 chyb a 0 varovaní. V stave mi píše "pripravené". Čo s tým ďalej ? Ako zistím že to odišlo? Ďakujem. Už sa idem z toho zblázniť.

Už sa mi to podarilo a má to aj číslo pridelené
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ivenka Pozri príspevok
Prosím akom ďalej? Podávala som DPH cez EZU. Vyplnila som a odoslala. Zahlasilo mi že 0 chyb a 0 varovaní. V stave mi píše "pripravené". Čo s tým ďalej ? Ako zistím že to odišlo? Ďakujem. Už sa idem z toho zblázniť.
A dala si "odoslať"?
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc, chcem podať DPH výkaz za január 2012 cez eDane, lebo máme len Dohodu s DU. Používateľ má 2 firmy a len jednu vidím v zozname subj. Čo mám robiť, lebo ešte som s tým nepracovala a neviem ako mám postupovať ďalej, aby som mala tam aj druhú firmu. Alebo už predo mnou niekto podala za prvú firmu výkaz a preto je v zozname, a keď podám za druhú firmu tak nájdem aj tú v zozname subj.? Čakám na Vaše odpovede. Ďakujem, s pozdravom.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Difi Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás o pomoc, chcem podať DPH výkaz za január 2012 cez eDane, lebo máme len Dohodu s DU. Používateľ má 2 firmy a len jednu vidím v zozname subj. Čo mám robiť, lebo ešte som s tým nepracovala a neviem ako mám postupovať ďalej, aby som mala tam aj druhú firmu. Alebo už predo mnou niekto podala za prvú firmu výkaz a preto je v zozname, a keď podám za druhú firmu tak nájdem aj tú v zozname subj.? Čakám na Vaše odpovede. Ďakujem, s pozdravom.
Ak to robíš načítaním z XML súboru. Hore máš Práca s DP - načítať z XML súboru a potiahne ti všetky údaje.

Alebo manuálne naťukať všetky údaje a potom rovnaký postup : kontrola, podpis, odoslanie. A vytlačiť potvrdenku o podaní.
0 0
Difi Difi

Difi je offline (nepripojený) Difi

Chcela som naťukať, XML ani som neskúšala. Bojím sa, lebo som celkom začiatočníčka. Ďakujem za odpoveď, zajtra to skúsim cez XML, lebo teraz musím ísť na autobus, keď sa nepodarí, tak sa hlásim. S pozdravom
Naposledy upravil Difi : 21.02.12 at 13:37
0 0
Načítať ďalšie