Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Ivenka Pozri príspevok
Ahojte, snažím sa poslať Mesačný prehľad Odvod dane cez EZU - vytvorené xml v Olympe. A hlási mi Daňový úrad - nesprávna hodnota a max.počet znakov pre tel. ma byť 8 - ale mám iba mobil. Prosím o pomoc. Ďakujem. A ktorý mám poslať vlastne súbor mám tam 2 xml. Jeden je prehľad a druhý prehľad firma 012012 ?
telefon ma byt rozdeleney na predvolbu (napr. 0908) a tel. cislo, danove urady su zmenene, je ich iba 9, prosim pozrite moj minuly prispevok o DU, 2 strany spat.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ďakujem. Mám to dobre? Mám potvrdenku, a keď pozriem na detail ak som si dala vygenerovať PDF tak mi tam ukazuje aj všetky vymeriavacie základy. Prešlo to celé ? Som z toho paffffffff.
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

Ivenka Pozri príspevok
Ďakujem. Mám to dobre? Mám potvrdenku, a keď pozriem na detail ak som si dala vygenerovať PDF tak mi tam ukazuje aj všetky vymeriavacie základy. Prešlo to celé ? Som z toho paffffffff.
nerozumiem vasej otazke, ale ak mate potvrdenku podanie bolo odoslane, ak si date vygenerovat PDF-ko musite tam mat presne to, co ste mali v XML-ku alebo co ste v manualnom vstupe zapisali
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Prosím a ked mám starú dohodu aj novú a stará nie je ukončená, poslala som dph pod novou, bude to ok??
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

vjejka Pozri príspevok
Prosím a ked mám starú dohodu aj novú a stará nie je ukončená, poslala som dph pod novou, bude to ok??
Dúfam, že to bude v poriadku. Ja som posielala tak isto cez EZU-nová dohoda, stará je neukončená. Na DU mi povedali, aby som ešte starú neukončovala, že nevedia ako bude fungovať nový systém.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Chcela by som sa opýtať, či niekto posielal DPPO cez EZU? Ako pošlem s DP Súvahu, VZS a poznámky. Dám to ako prílohu v pdf? Alebo to musím odniesť osobne a iba DP pošlem cez EZU? Ďakujem.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

martina2006 Pozri príspevok
Chcela by som sa opýtať, či niekto posielal DPPO cez EZU? Ako pošlem s DP Súvahu, VZS a poznámky. Dám to ako prílohu v pdf? Alebo to musím odniesť osobne a iba DP pošlem cez EZU? Ďakujem.
Toto presne zaujima aj mna. Od dnes je v EZU moznost vyplnit DPPO. Chcem odoslat DPPO za obcianske zdruzenie, ale neviem, ako poslat vykazy o prijmoch a o majetku.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
johny18 Pozri príspevok
Toto presne zaujima aj mna. Od dnes je v EZU moznost vyplnit DPPO. Chcem odoslat DPPO za obcianske zdruzenie, ale neviem, ako poslat vykazy o prijmoch a o majetku.
Dnes ráno som pokusne vyplnila jedno DPPO cez EZU. Amen-tma, ale podarilo sa. Neviem ako vám, ale mne sa darilo posúvať sa v DPPO len tabelátorom po jednotlivých kolonkách cez všetkých 8 strán, ktoré boli takmer prázdne. nedalo sa z toho vyjsť, prerušiť, nič...... až na poslednej strane som nmohla dať kontrolu, čo mi vysvietilo červeno vynechané políčka, takže druhé kolo s tabelátorom....... na konci som už stlačila tú druhú možnosť - neviem či prijať, či podať...... nepamätám sa. Vtedy mi ukázalo pekne celé tlačivo, mohla som rolovať hore-dole, až na takú maličkosť, že už sa nedalo editovať.
Potom som zasa stlačila čosi ako prijať.......a dostala som sa na hlavnú stránku s možnosťami a vďačne som využila tlačítko exportovať do xml.
tiež som si všimla, že je možnosť podať prílohy a mienim to využiť, kedže v EZU nie sú výkazy, tobôž nie poznámky
tieto tri prílohy dám do formátu .pdf a pekne ich vložím ako prílohu k DPPO a odošlem. Dúfam, že to tak aj bue fungovať.
Hádam moje strasti pri prvom podávaní niekomu pomôžu, s EZU nemám viac skúseností.
2 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

DPPO je skutocne velmi "dlha" dan :-) po formulary sa mozete pohybovat TABELATOROM alebo kludne aj pomocou mysi, a klikat do vybranych policok. ALE, kedykolvek mozete ist uplne dole a stlacit tlacitko 'skontrolovat', ktore Vam skontroluje cele tlacivo (samozrejme chvilku to trva, vtedy nemozete dan editovat). Kedykolvek mozete vypisovanie dane prerusit, staci si da ulozit dokument pomocou tlacitka 'Potvrdit', toto tlacitko skontroluje cely dokument, ulozi dokument a vypise vsetky chyby.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

johny18 Pozri príspevok
Toto presne zaujima aj mna. Od dnes je v EZU moznost vyplnit DPPO. Chcem odoslat DPPO za obcianske zdruzenie, ale neviem, ako poslat vykazy o prijmoch a o majetku.
s tým som mal aj ja problémy po minulé roky, pretože pre oz, ktoré nemalo príjmy z podnikateľskej činnosti (len 2% dane + členské príspevky) pre takéto oz boli iné výkazy. vždy som posielal v papierovej forme.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
xMen Pozri príspevok
DPPO je skutocne velmi "dlha" dan :-) po formulary sa mozete pohybovat TABELATOROM alebo kludne aj pomocou mysi, a klikat do vybranych policok. ALE, kedykolvek mozete ist uplne dole a stlacit tlacitko 'skontrolovat', ktore Vam skontroluje cele tlacivo (samozrejme chvilku to trva, vtedy nemozete dan editovat). Kedykolvek mozete vypisovanie dane prerusit, staci si da ulozit dokument pomocou tlacitka 'Potvrdit', toto tlacitko skontroluje cely dokument, ulozi dokument a vypise vsetky chyby.
no ved - mne to šlo len tým tabelátorom. Chýba mi tam možnosť rolovania a voľby, kedy si rozpracovaný formulár dám uložiť.
Ale ešte vyskúšam na NB, možno je chyba v PC.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

na drsr v EZU DPPO 2011... ale vykazy tam zatial nie su...

[SIZE=4px]Elektronické doručovanie podaní v roku 2012
(Elektronická komunikácia)
[/SIZE] [SIZE=4px] V S T Ú P T E [/SIZE]
S účinnosťou od 16.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené tlačivo daňového priznania k DPH za zdaňovacie obdobie 2012 a tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za zdaňovacie obdobie 2012.

S účinnosťou od 27.2.2012 bolo v aplikácii EZU doplnené tlačivo daňového priznania k dani z príjmov PO za zdaňovacie obdobie 2011.

S účinnosťou od 27.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň o zamestnaneckej prémii a daňovom bonuse, vzor platný od 1.1.2010 na zdaňovacie obdobie 2010 a 2011.
1 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Dobrý deň prajem. Ja mam následovný problém. Osoba má živnosť aj sročku. Pri vypĺňaní žiadosti o vydanie identifikátora mi po overení údajov doplnilo živnosť podnikateľa, avšak ja tam potrebujem dostať práve sročku podnikateľa, to však nejde zmeniť, údaje si po overení samo doplní. Stretli ste sa s tým už niekto???
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tunco Pozri príspevok
Dobrý deň prajem. Ja mam následovný problém. Osoba má živnosť aj sročku. Pri vypĺňaní žiadosti o vydanie identifikátora mi po overení údajov doplnilo živnosť podnikateľa, avšak ja tam potrebujem dostať práve sročku podnikateľa, to však nejde zmeniť, údaje si po overení samo doplní. Stretli ste sa s tým už niekto???
Identifikátor môže vlastniť len konkrétna osoba, ak je konateľ aj SZČO, tak ten istý človek podáva doklady aj za sro aj za živnosť. Identifikátor nesúvisí so živnosťou, ale s osobou.
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

JAJA11 Pozri príspevok
Identifikátor môže vlastniť len konkrétna osoba, ak je konateľ aj SZČO, tak ten istý človek podáva doklady aj za sro aj za živnosť. Identifikátor nesúvisí so živnosťou, ale s osobou.
Ale osobntý účet daňovníka - vyhodilo tam číslo, ktoré bolo pridelené pre SZČO - živnosť. To nevadí? OUD pre s.r.o. je úplne iné. Mám teda pokračovať v registrácií aj napriek tomu, že OUD je odlišný ??
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

osobný účet daňovníka nesúvisí s ním ako so živnostníkom, ak by ste vypĺňali identifikátor s FO, ktorá nie je živnostníkom, tak by tiež dostal tento osobný účet a už by ho používal pre každú firmu, za ktorú by podával priznania (napr. ak by mal viac sro)

napr. ja mám živnosť, mám pridelené OUD a môžem podávať doklady za svoju živnosť, ale rovnako ma splnomocnili ďalší živnostníci a aj sro na podávanie dokumentov. Pri vypĺňaní som sa vždy prihláslila s mojim OUD.
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Ďakujem ti veľmi pekne, mna OUD zmiatol. Kontroloval som to s OUD, ktorý prišiel každému daňovému subjektu pre zadávanie platieb na nové účty. Tam som zistil že toto číslo sa zhoduje so živnosťou, tak ma to dosť zmiatlo. Ale ako vravíš ty, je to nepodstatné, bude mať teda jedno číslo a pod tým bude podávať všetky potrebné dokumenty či už za s.r.o alebo živnosť, dobre tomu rozumiem ?
....a ešte raz ďakujem
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
Sarlotka Pozri príspevok
na drsr v EZU DPPO 2011... ale vykazy tam zatial nie su...

[SIZE=4px]Elektronické doručovanie podaní v roku 2012
(Elektronická komunikácia)
[/SIZE] [SIZE=4px] V S T Ú P T E [/SIZE]
S účinnosťou od 16.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené tlačivo daňového priznania k DPH za zdaňovacie obdobie 2012 a tlačivo Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch za zdaňovacie obdobie 2012.

S účinnosťou od 27.2.2012 bolo v aplikácii EZU doplnené tlačivo daňového priznania k dani z príjmov PO za zdaňovacie obdobie 2011.

S účinnosťou od 27.2.2012 bolo v aplikácii e-DANE doplnené Hlásenie o vyúčtovaní dane a o úhrne príjmov zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň o zamestnaneckej prémii a daňovom bonuse, vzor platný od 1.1.2010 na zdaňovacie obdobie 2010 a 2011.
z DRSR odpísali dnes:
predpoklad zapracovania do edani a do EZU je do konca tyzdna
2 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Tunco Pozri príspevok
Ďakujem ti veľmi pekne, mna OUD zmiatol. Kontroloval som to s OUD, ktorý prišiel každému daňovému subjektu pre zadávanie platieb na nové účty. Tam som zistil že toto číslo sa zhoduje so živnosťou, tak ma to dosť zmiatlo. Ale ako vravíš ty, je to nepodstatné, bude mať teda jedno číslo a pod tým bude podávať všetky potrebné dokumenty či už za s.r.o alebo živnosť, dobre tomu rozumiem ?
....a ešte raz ďakujem
áno, to OUD dostane každý, trebárs ak zamestnanec podá DP A, tak mu DÚ pridelí OUD, aby mohol daň zaplatiť....
s.r.o. nemôže mať identifikátor, ten dostane len FO na základe rodného čísla....
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

nevie niekto odpoved na toto?:

pri posielaní DPPO cez nové EZU je tam možnosť: "Neštruktúrované prílohy" "Pridať prílohu"
Je to myslené tak, že je možné k elektronickému DPPO pripnúť prílohy Súvaha, Výkaz a Poznámky napr v PDF a potom spolu odoslať ???
0 0
Načítať ďalšie