Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
nevie niekto odpoved na toto?:

pri posielaní DPPO cez nové EZU je tam možnosť: "Neštruktúrované prílohy" "Pridať prílohu"
Je to myslené tak, že je možné k elektronickému DPPO pripnúť prílohy Súvaha, Výkaz a Poznámky napr v PDF a potom spolu odoslať ???
nie, to je podla DU na prilozenie obrazkov, PDF suborov a podobne.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

xMen Pozri príspevok
nie, to je podla DU na prilozenie obrazkov, PDF suborov a podobne.
čo sa tam teda môže pripnúť napríklad.....
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

dvd Pozri príspevok
čo sa tam teda môže pripnúť napríklad.....
poznamky vo forme JPG, GIF, PDF, open-office, ale nie je podporovane DOC, XLS, tusim je to tam vymenovane
1 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

xMen Pozri príspevok
poznamky vo forme JPG, GIF, PDF, open-office, ale nie je podporovane DOC, XLS, tusim je to tam vymenovane
kde vymenovane?? som precital celu "Pouzivatelsku priručku" a nič som sa o tých prílohách nedozvedel okrem citujem: "Ďalej je možné vložiť niekoľko neštruktúrovaných príloh tlačidlom Pridať prílohu."
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

tu:
2 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

tuta Pozri príspevok
tu:
presne, ked stlacite tlacitko PRIDAT PRILOHU dostanete okno, a tam je napisane:

V súlade s výnosom 312/2010 z 9.júna 2010 o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy je možné vložiť iba súbor v štandardnom formáte, definovanom týmto výnosom. Ide o súbory s príponami - textové .rtf, .pdf, odt a grafické .gif, .png, .jpg, .jpeg.
1 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

xMen Pozri príspevok
poznamky vo forme JPG, GIF, PDF, open-office, ale nie je podporovane DOC, XLS, tusim je to tam vymenovane
Súvaha, výkaz aj Poznámky sa dajú uložiť do .pdf .
Vlastne iba chcem vedieť, či už niekto poslal cez EZU DPPO s takýmito prílohami. Ja som poslal cez EZU DPPO a prílohy (3x) odovzdal na DÚ vytlačené. Ak by sa mohli posielať ako .pdf prílohy cez EZU, tak pri ďalšej firme to urobím už tak (bezpapierovo).
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Nahlas uvažujem: bude sa dať cez tieto prílohy poslať aj oznámenie o predlžení lehoty na podanie daňového priznania? Veď keď si to zoscenujem vo formáte pdf tak by nemal byť problém. Či?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dvd Pozri príspevok
Súvaha, výkaz aj Poznámky sa dajú uložiť do .pdf .
Vlastne iba chcem vedieť, či už niekto poslal cez EZU DPPO s takýmito prílohami. Ja som poslal cez EZU DPPO a prílohy (3x) odovzdal na DÚ vytlačené. Ak by sa mohli posielať ako .pdf prílohy cez EZU, tak pri ďalšej firme to urobím už tak (bezpapierovo).
a prečo jednoducho nevyskúšaš? ja som presvedčená, že to ide, len musím dať ešte dohromady poznámky a pošlem to.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dobrá či zlá správa ?

V stredu Smer-SD navrhne vyzvať vládu, aby okamžite predložila novelizáciu daňového poriadku parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Strana zároveň navrhuje posunúť termín na podávanie elektronického daňového priznania na 1. január 2013. Ak sa tak nestane, Smer-SD predloží 30 podpisov poslancov, ktorými požiada o zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu s nimi navrhnutými bodmi

Viac ...http://www.topky.sk/cl/1000051/13012...alnom-rozklade
2 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

veronikasad Pozri príspevok
Dobrá či zlá správa ?

V stredu Smer-SD navrhne vyzvať vládu, aby okamžite predložila novelizáciu daňového poriadku parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Strana zároveň navrhuje posunúť termín na podávanie elektronického daňového priznania na 1. január 2013. Ak sa tak nestane, Smer-SD predloží 30 podpisov poslancov, ktorými požiada o zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu s nimi navrhnutými bodmi

Viac ...http://www.topky.sk/cl/1000051/13012...alnom-rozklade
ja osobne nemám až taký problém, to čo bolo treba odoslať som vždy odoslala bez problémov. Mne osobne sa tento nový systém páči viac - je lepší, môžem si bez problémov vytlačiť doklady aj opakovane, je to prehľadnejšie...
A že sú problémy? S novým vždy bývajú problémy.... Možno mali presunúť odklad až na 1.7., dovtedy by sa to vyriešilo...
Problém majú skôr na daňových úradoch.... Len som stále nepochopila v čom... zamestnanci nemali školenia? Alebo len nepochopili nový systém? Chybu asi spravili aj v prechode z jedného systému na druhý, ale ak oddialia ten prechod, tak sa nič nevyrieši... vždy to je o tom, že potom sa všetci na to vykašlú a keď príde na lámanie chleba tak zas budú problémy...
Asi ako pri prechode na odovzdávanie súhrnného výkazu elektronicky.... Vtedy nik nenavrhoval také kroky.... Jednoducho sa to musíme naučiť... Systém je určite lepší, len prechod sa nezvládol tak ako mal...
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

Chcela by som sa spýtať jednu vec. Náš mzdár, ktorý nám robí externe výplaty, má splnomocnenie na doručovanie písomností našej firmy, posiela prehľady a hlásenia podpísané ZEP-om. Ja som účtovníčka, priznania zatial posielam v papierovej forme. Ale mám svoj ZEP. Môžu mať dvaja ľudia, ktorí vlastnia každý svoj ZEP, splnomocnenie na doručovanie písomností pre rovnakú firmu ? Mzdár posiela len mzdové veci a ja by som posielala ostatné. Stretli ste sa s takým prípadom ? Dakujem
0 0
striebro1 striebro1

striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

myslim, ze je to mozne...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
SPECTRUM Pozri príspevok
Chcela by som sa spýtať jednu vec. Náš mzdár, ktorý nám robí externe výplaty, má splnomocnenie na doručovanie písomností našej firmy, posiela prehľady a hlásenia podpísané ZEP-om. Ja som účtovníčka, priznania zatial posielam v papierovej forme. Ale mám svoj ZEP. Môžu mať dvaja ľudia, ktorí vlastnia každý svoj ZEP, splnomocnenie na doručovanie písomností pre rovnakú firmu ? Mzdár posiela len mzdové veci a ja by som posielala ostatné. Stretli ste sa s takým prípadom ? Dakujem
Môže aj viac osôb.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
JAJA11 Pozri príspevok
ja osobne nemám až taký problém, to čo bolo treba odoslať som vždy odoslala bez problémov... do dnes nie sú všetky požadované podania, ja si nemôžem podať DzPFO.... . Mne osobne sa tento nový systém páči viac..... aj mne, až na to, že nás všetkých stál vyše 20 mil éčiek, z vrecka náš všetkých!!!! - je lepší, môžem si bez problémov vytlačiť doklady aj opakovane, je to prehľadnejšie...
A že sú problémy?....veru sú a poriadne.....S novým vždy bývajú problémy...lenže tu nejde o lentilky, v hre je príjem štátneho rozpočtu a tu sa nesmú pripustiť problémy ... Možno mali presunúť odklad až na 1.7., dovtedy by sa to vyriešilo......pochybujem, by to vyriešili do tohto termínu...
Problém majú skôr na daňových úradoch.......majú, nefunguje samotný informačný systém... Len som stále nepochopila v čom......kuk nejaké spravodajstvo.... zamestnanci nemali školenia? Alebo len nepochopili nový systém?....nemali zatiaľ čo pochopiť, chopili sa kalkulačiek....Chybu asi... preboha JAJKA za 20 mil éčiek?..... spravili aj v prechode z jedného systému na druhý, ale ak oddialia ten prechod, tak sa nič nevyrieši... vždy to je o tom, že potom sa všetci na to vykašlú...a naplnia si svoje vrecká a vrecká svojich blízkych... a keď príde na lámanie chleba tak zas budú problémy...
Asi ako pri prechode na odovzdávanie súhrnného výkazu elektronicky.... Vtedy nik nenavrhoval také kroky.... Jednoducho sa to musíme naučiť... Systém je určite lepší ...aj mne, až na to, že nás všetkých stál vyše 20 mil éčiek, z vrecka náš všetkých!!!!, len prechod sa nezvládol tak ako mal...
Vážení, už len malý dodatok. Ak si stále myslíte, že to, čo Vám tu pripravila Finančná správa, že to je zadarmo, mýlite sa. Pekne si to zase zacvakáme všetci spoločne. O to menej peňazí do zdravotníctva, na cesty.... A tento nefunkčný systém je prechodný, pretože od roku 2013 prichádza SAP.

Doplnenie: vyše 20 mil éčiek je: 24 mil. systém a 5 mil. doplnkový hardvér.
3 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
JAJA11 Pozri príspevok
ja osobne nemám až taký problém, to čo bolo treba odoslať som vždy odoslala bez problémov. Mne osobne sa tento nový systém páči viac - je lepší, môžem si bez problémov vytlačiť doklady aj opakovane, je to prehľadnejšie...
A že sú problémy? S novým vždy bývajú problémy.... Možno mali presunúť odklad až na 1.7., dovtedy by sa to vyriešilo...
Problém majú skôr na daňových úradoch.... Len som stále nepochopila v čom... zamestnanci nemali školenia? Alebo len nepochopili nový systém? Chybu asi spravili aj v prechode z jedného systému na druhý, ale ak oddialia ten prechod, tak sa nič nevyrieši... vždy to je o tom, že potom sa všetci na to vykašlú a keď príde na lámanie chleba tak zas budú problémy...
Asi ako pri prechode na odovzdávanie súhrnného výkazu elektronicky.... Vtedy nik nenavrhoval také kroky.... Jednoducho sa to musíme naučiť... Systém je určite lepší, len prechod sa nezvládol tak ako mal...

Nový systém a k tomu vôbec nefunkčný za 24 miliónov Eur od nás daňových poplatníkov, ktorý vôbec nefunguje to sa ti páči ? VÁŽNE NECHÁPEM.....


Pracovníčky DÚ vôbec nezaškolili, nevidia podané veci od daňovníkov, nedá sa im s prechodným systémom robiť a ten je len medzičlánom medzi ďalším, ktorý sa pripravuje renomovanou firmou IBM, a ani pri ňom nie je istota, že ako vôbec bude fungovať.
To je totálne choré. Za tie peniaze by pár šikovných IT-ečkárov na SK vymyslelo určite niečo vhodnejšie, ako rodinní príslušníici a kamaráti Mikloša alebo Mikulčíka. Máme šikovných ľudí, len im nedávame šancu.....

Nechcem nikoho zastávať, ale pôvodný portál drsr.sk a eTAX, ktorý existoval od roku 2009 od Novitechu bol plne fuknčný, ja sama som cezeň podávala od roku 2009 a nikdy žiadna reklamácia..... Všetko sa dalo vytlačiť, dosledovať akceptáciu podania. Nedala som na nich dopustiť. Toľko môj osobný názor.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

veronikasad Pozri príspevok
Dobrá či zlá správa ?

V stredu Smer-SD navrhne vyzvať vládu, aby okamžite predložila novelizáciu daňového poriadku parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Strana zároveň navrhuje posunúť termín na podávanie elektronického daňového priznania na 1. január 2013. Ak sa tak nestane, Smer-SD predloží 30 podpisov poslancov, ktorými požiada o zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu s nimi navrhnutými bodmi

Viac ...http://www.topky.sk/cl/1000051/13012...alnom-rozklade
možno to prejde lebo časť mf má na to zhodný názor už asi mesiac
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

JAJA11 Pozri príspevok
ja osobne nemám až taký problém, to čo bolo treba odoslať som vždy odoslala bez problémov. Mne osobne sa tento nový systém páči viac - je lepší, môžem si bez problémov vytlačiť doklady aj opakovane, je to prehľadnejšie...
A že sú problémy? S novým vždy bývajú problémy.... Možno mali presunúť odklad až na 1.7., dovtedy by sa to vyriešilo...
Problém majú skôr na daňových úradoch.... Len som stále nepochopila v čom... zamestnanci nemali školenia? Alebo len nepochopili nový systém? Chybu asi spravili aj v prechode z jedného systému na druhý, ale ak oddialia ten prechod, tak sa nič nevyrieši... vždy to je o tom, že potom sa všetci na to vykašlú a keď príde na lámanie chleba tak zas budú problémy...
Asi ako pri prechode na odovzdávanie súhrnného výkazu elektronicky.... Vtedy nik nenavrhoval také kroky.... Jednoducho sa to musíme naučiť... Systém je určite lepší, len prechod sa nezvládol tak ako mal...
napríklad aby si pochopila:
nie sú implementované moduly podporujúce činnosti kontrolórov + exekútorov (možno k 30.06.2012) = zmeškanie rôznych lehôt (niekomu to vyhovuje).
systém - moduly, ktoré sú v ostrej prevádzke (registrácia + dph) sa upravujú v tzv. produkčnom prostredí (naživo) namiesto v testovacom režime (možnosť prístupu do databáz rôznym, možno aj neoprávneným osobám).
nejde napr. systém vies (kontrola dodaní a dopytov v rámci eú)
systém nie je stabilný (dnes ide 1, 2 nejde, zajtra pôjde 2 a nepôjde 1) atď.
takto sa nedá pracovať a nie je to vina tých ľudí, ktorí so systémom denno denne pracujú.
a naviac sú tu zavádzajúce stanoviská mikloša + hutníka, že všetko ide ako má, pričom realita je úplne iná s ktorou súhlasí výbor nrsr, poslanci po prieskume, nkú + kontrola z úradu vlády aj prezident. takže na záver: je to celé choré a to čo ide na 10% stálo doteraz spolu 30 melónov

a ešte doplním:
prečo bol podľa vás včerajší výbor nrsr pre financie a rozpočet čiastočne neverejný? lebo bolo všetko v poriadku z hľadiska vykonaných kontrol na frsr? alobo boli zistenia kontrolných orgánov tak závažné, že nemohli byť publikovateľné minimálne v médiách?
Naposledy upravil srska : 28.02.12 at 21:16
5 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
srska Pozri príspevok
napríklad aby si pochopila:
nie sú implementované moduly podporujúce činnosti kontrolórov + exekútorov (možno k 30.06.2012) = zmeškanie rôznych lehôt (niekomu to vyhovuje).
systém - moduly, ktoré sú v ostrej prevádzke (registrácia + dph) sa upravujú v tzv. produkčnom prostredí (naživo) namiesto v testovacom režime (možnosť prístupu do databáz rôznym, možno aj neoprávneným osobám).
nejde napr. systém vies (kontrola dodaní a dopytov v rámci eú)
systém nie je stabilný (dnes ide 1, 2 nejde, zajtra pôjde 2 a nepôjde 1) atď.
takto sa nedá pracovať a nie je to vina tých ľudí, ktorí so systémom denno denne pracujú.
a naviac sú tu zavádzajúce stanoviská mikloša + hutníka, že všetko ide ako má, pričom realita je úplne iná s ktorou súhlasí výbor nrsr, poslanci po prieskume, nkú + kontrola z úradu vlády aj prezident. takže na záver: je to celé choré a to čo ide na 10% stálo doteraz spolu 30 melónov

a ešte doplním:
prečo bol podľa vás včerajší výbor nrsr pre financie a rozpočet čiastočne neverejný? lebo bolo všetko v poriadku z hľadiska vykonaných kontrol na frsr? alobo boli zistenia kontrolných orgánov tak závažné, že nemohli byť publikovateľné minimálne v médiách?
Mať ja takú moc, tak za toto by niekto a niektorí veľmi konkrétni ľudia štátu poriadne cvakali (mám na mysli toho a všetkých tých, kto sa na tom riadne nabalil keď zobral nekresťanské peniaze za nič - za niečo, čo vôbec nie je funkčné) - Uvediem príklad veľmi jednoduchý : Ak by som si kúpila novú práčku, ktorá by mi neprala, asi by som ju nehladkala a nechválila aká je pekná, ale reklamovala a žiadala buď celú náhradu späť alebo novú funkčnú.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Dobrá či zlá správa ?

V stredu Smer-SD navrhne vyzvať vládu, aby okamžite predložila novelizáciu daňového poriadku parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Strana zároveň navrhuje posunúť termín na podávanie elektronického daňového priznania na 1. január 2013. Ak sa tak nestane, Smer-SD predloží 30 podpisov poslancov, ktorými požiada o zvolanie mimoriadneho rokovania parlamentu s nimi navrhnutými bodmi

Viac ...http://www.topky.sk/cl/1000051/13012...alnom-rozklade
Pre mňa bude posunutie termínu dobrou správou Počkám si na to do stredy.
0 0
Načítať ďalšie