Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Usporiadat
Téma je uzavretá.
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Toto už bude stačiť???
Siemens Pack pre ZEP (KC + SSCD + čítačka) 3
Platnosť 1 rok 76,67 € 92,00 €
Platnosť 2 roky 96,67 € 116,00 €
Platnosť 3 roky 116,67 € 140,00 €
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
truch Pozri príspevok
Toto už bude stačiť???
Siemens Pack pre ZEP (KC + SSCD + čítačka) 3
Platnosť 1 rok 76,67 € 92,00 €
Platnosť 2 roky 96,67 € 116,00 €
Platnosť 3 roky 116,67 € 140,00 €
Áno, toto stačí. Potom už len zvládnuť inštalácie ovládačov a prípade potreby podpisový komponent, xml plugin a podpisovú politiku.
Naposledy upravil domenico.office : 11.08.11 at 10:32
4 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

To zvládne náš správca siete
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
takže len ten certifikát
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Jedna otázočka, keď mám napr. tri firmy, ktorým budem podávať priznania ja, tak podľa príspevku č.223 si bude musieť každá jedna zaplatiť ten Siemens Pack pre ZEP? A ešte k tomu aj nejaké inštalačné práce? Alebo stačí, keď si to kúpim ja? Už teraz je v tom chaos, som zvedavá, čo bude v januári, a koľko ľudí o tom nebude ani vedieť...
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
mizu24 Pozri príspevok
Jedna otázočka, keď mám napr. tri firmy, ktorým budem podávať priznania ja, tak podľa príspevku č.223 si bude musieť každá jedna zaplatiť ten Siemens Pack pre ZEP? A ešte k tomu aj nejaké inštalačné práce? Alebo stačí, keď si to kúpim ja? Už teraz je v tom chaos, som zvedavá, čo bude v januári, a koľko ľudí o tom nebude ani vedieť...
Stačí jeden ZEP. Na základe plnej moci na elektronické podávanie, môžeš za viacero subjektov podávať dokumenty v prospech DRSR.
3 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

domenico.office Pozri príspevok
Stačí jeden ZEP. Na základe plnej moci na elektronické podávanie, môžeš za viacero subjektov podávať dokumenty v prospech DRSR.
je to limitovane za kolko subjektov mozem podavat na jeden ZEP?
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
nika.sum Pozri príspevok
je to limitovane za kolko subjektov mozem podavat na jeden ZEP?
Nie je to ničím obmedzené.
3 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

domenico.office Pozri príspevok
Stačí jeden ZEP. Na základe plnej moci na elektronické podávanie, môžeš za viacero subjektov podávať dokumenty v prospech DRSR.
Ďakujem, takže keď si to kúpim napr. na tri roky, zaplatím podľa toho príspevku 140 € + asi niečo za inštalačné práce, keďže si to neviem urobiť a je jedno, či budem mať 10 alebo len jedného klienta, za ktorého by som podávala daňové? Dá sa to dať za tú cenu asi len na jeden PC, keby som to chcela na tri, tak by som musela za každý zaplatiť zvlášť, alebo existuje niečo také ako sieťová verzia? Len problém je v tom, že tie PC nebudú navzájom prepojené. A ako to potom funguje, treba aby klient zaniesol na DU nejaké splnomocnenie pre mňa na tieto úkony? Jój, už vidím, že to bude rušný rok .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
mizu24 Pozri príspevok
Ďakujem, takže keď si to kúpim napr. na tri roky, zaplatím podľa toho príspevku 140 € + asi niečo za inštalačné práce, keďže si to neviem urobiť a je jedno, či budem mať 10 alebo len jedného klienta, za ktorého by som podávala daňové? Dá sa to dať za tú cenu asi len na jeden PC, keby som to chcela na tri, tak by som musela za každý zaplatiť zvlášť, alebo existuje niečo také ako sieťová verzia? Len problém je v tom, že tie PC nebudú navzájom prepojené. A ako to potom funguje, treba aby klient zaniesol na DU nejaké splnomocnenie pre mňa na tieto úkony? Jój, už vidím, že to bude rušný rok .
Môžu sa potrebné komponenty nainštalovať aj do 3 PC. Záleží potom už iba od registračnej autority, akú má cenu za inštalácie, či na počet PC alebo práca inštalácie napríklad za hodinu.
Čo sa týka PM a registrácie samej na DÚ záleží od dohody s klientom. Môže to urobiť účtovníčka, môže to tak isto urobiť aj klient. Záleží na dohode.
Len to teda zhrniem : Na DÚ sa predkladá plná moc, registračný formulár a kópia či už výpisu z OR danej spoločnosti alebo kópia Osvedčenia o živnostenskom oprávnení.
3 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
mizu24 Pozri príspevok
Ďakujem, takže keď si to kúpim napr. na tri roky, zaplatím podľa toho príspevku 140 € + asi niečo za inštalačné práce, keďže si to neviem urobiť a je jedno, či budem mať 10 alebo len jedného klienta, za ktorého by som podávala daňové? Dá sa to dať za tú cenu asi len na jeden PC, keby som to chcela na tri, tak by som musela za každý zaplatiť zvlášť, alebo existuje niečo také ako sieťová verzia? Len problém je v tom, že tie PC nebudú navzájom prepojené. A ako to potom funguje, treba aby klient zaniesol na DU nejaké splnomocnenie pre mňa na tieto úkony? Jój, už vidím, že to bude rušný rok .
Sieťová verzia neexistuje, inštaluje sa vždy do lokálneho počítača, aj keby bol zapojený do siete. Cena, ktorú si vypichla je cena za vystavenie certifikátu s platnosťou na tri roky a bezpečné zariadenie (vo forme USB zariadenia). Inštalácie a hlavne cenu si dohodni s konkrétnou Registračnou autoritou.
1 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Ďakujem krásne za info domenico.office aj Economic, veľmi ste mi pomohli. Idem sa hodiť na hľadanie tej Registračnej autority niekde na východe, aby sme to mali blízko.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
mizu24 Pozri príspevok
Ďakujem krásne za info domenico.office aj Economic, veľmi ste mi pomohli. Idem sa hodiť na hľadanie tej Registračnej autority niekde na východe, aby sme to mali blízko.
Aj tu nájdeš: http://zep.disig.sk/index.php?id=163
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

domenico.office Pozri príspevok
jéééj, super akurát som pozerala ich stránku, ale celkovú nie len pre ZEP, toto je lepšie
Dííííík!!!
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Keď si vybavím ZEP na podávanie DPH priznaní, môžem potom aj súhrnný výkaz /SV/ posielať so ZEP - treba to nejako ošetriť na DU keď teraz posielam SV cez dohodu /bez ZEP/. Myslím, či treba na DÚ zrušiť dohodu alebo sa s tým už po vybavení ZEP nemusím zaoberať? Ďakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
AdaMtiM Pozri príspevok
Keď si vybavím ZEP na podávanie DPH priznaní, môžem potom aj súhrnný výkaz /SV/ posielať so ZEP - treba to nejako ošetriť na DU keď teraz posielam SV cez dohodu /bez ZEP/. Myslím, či treba na DÚ zrušiť dohodu alebo sa s tým už po vybavení ZEP nemusím zaoberať? Ďakujem
Po nadobudnutí ZEP je možnosť prejsť z komunikácie bez ZEP na komunikáciu so ZEP. Túto informáciu stačí registrátorke DÚ iba oznámiť.
Naposledy upravil Economic : 15.08.11 at 14:19
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
AdaMtiM Pozri príspevok
Keď si vybavím ZEP na podávanie DPH priznaní, môžem potom aj súhrnný výkaz /SV/ posielať so ZEP - treba to nejako ošetriť na DU keď teraz posielam SV cez dohodu /bez ZEP/. Myslím, či treba na DÚ zrušiť dohodu alebo sa s tým už po vybavení ZEP nemusím zaoberať? Ďakujem
Len doplním: V časti Správa certifikátov je tlačidlo Chcem používať ZEP v komunikácii..., kliknutím na tlačidlo je užívateľ vyzvaný na podpísanie správy pre Daňovú správu. Odoslaním tejto správy je do systému používateľa pridaný certifikát. Od tohto momentu je možné všetky sprístupnené dokumenty podpisovať ZEP-om a nie je potrebné predkladať daňovému úradu krycí list a prvú stranu podania do piatich pracovných dní.
5 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

ďakujem
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Prečítala som celú tému, noo..... postrach Denis Je na Porade niekto ako Registračná autorita ?Však ani neviem odkiaľ mám začať .
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Zita5 Pozri príspevok
Prečítala som celú tému, noo..... postrach Denis Je na Porade niekto ako Registračná autorita ?Však ani neviem odkiaľ mám začať .
Tiež mám hlavu v smútku z toho.. A bolo to už vlastne schválené? Na drsr som hľadala dáky zákon okolo toho a nič som nenašla. Alebo som zle hľadala?
0 0
Načítať ďalšie