Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
expotech expotech

expotech je offline (nepripojený) expotech

JAJA11 Pozri príspevok
Nerozumiem, prečo chcete robiť dohodu na seba, ako nepodnikateľa? A aké DIĆ to vlastne potom máte?
Dohodu na seba chcem preto, aby som mohla aj svoje DP A poslať elektronicky... No a DIČ mi povedali na DU, keď som sa ich pýtala, ako mám vypisať dohodu. Vraj všetci (aj nepodnikatelia) máme už na DU pridelené DIČ. Ja som doteraz nebola nikdy SZČO, stále len závislá činnosť a DP A, ale asi im to v systéme priraďuje aj nejaké DIČ.
..tiež som bola prekvapená
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a nie je to DIČ tvoje rodné číslo?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

expotech Pozri príspevok
Dohodu na seba chcem preto, aby som mohla aj svoje DP A poslať elektronicky... No a DIČ mi povedali na DU, keď som sa ich pýtala, ako mám vypisať dohodu. Vraj všetci (aj nepodnikatelia) máme už na DU pridelené DIČ. Ja som doteraz nebola nikdy SZČO, stále len závislá činnosť a DP A, ale asi im to v systéme priraďuje aj nejaké DIČ.
..tiež som bola prekvapená
Skús vystaviť dohodu na rodné číslo...
3 0
expotech expotech

expotech je offline (nepripojený) expotech

nie, nie to RČ, je to DIČ - 107335xxxx. Pre istotu som to overovala ešte aj telefonicky u inej pani z DU a rovnako mi to potvrdila..
0 0
expotech expotech

expotech je offline (nepripojený) expotech

to ma nenapadlo..
..ale skúsila som teraz a tiež mi to vypisuje, že "Pre zadané DIČ nie je možné vystaviť dohodu"
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

expotech Pozri príspevok
nie, nie to RČ, je to DIČ - 107335xxxx. Pre istotu som to overovala ešte aj telefonicky u inej pani z DU a rovnako mi to potvrdila..
Oni vám ho len teraz dali? Dnes tam všetko dlho trvá, možno ešte neaktualizovali tú databázu a vaše DIČ sa tam nedostalo... Skúste 1-2 dni počakť a uvidíte...
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
>> Oznámenie

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.


Dobre tomu rozumiem, že ostatní platitelia DPH doterajší majú povinnosť od 1. 4. 2012 predsa len ? Zmena sa naozaj týka iba hore vymenovaných ?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Economic Pozri príspevok
>> Oznámenie

Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
Ak sa daňový subjekt stane platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začnú pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.


Dobre tomu rozumiem, že ostatní platitelia DPH doterajší majú povinnosť od 1. 4. 2012 predsa len ? Zmena sa naozaj týka iba hore vymenovaných ?
A čo tak vypichnúť podstatné :
Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 29.2.2012 bola v NR SR schválená novela zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, ktorou sa postup doručovania podaní elektronickými prostriedkami uvedený v § 14 zákona posúva na 1. januára 2013.
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Môj oznam je okopírovaný zo stránky drsr.sk. Tam to takto je napísané, skús pozrieť, prosím. Potom je tam zmätočný oznam. To nie je môj výmysel !
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ale tak ako to uvádzajú na stránke FRSR to skutočne pôsobí tak, že uvedený oznam sa vzťahuje len na budúcich platiteľov DPH, čo sa stanú platiteľmi po 1.4.2012.Ja to tiež tak chápem z toho oznamu ako Economic.

Bolo by ich treba na to upozorniť.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Takže nie som sama čo som to takto pochopila. A to už nik nerozmýšľa aký oznam na verejnosť uverejnia že sa to týka obrovského počtu daňovníkov ?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Ale tak ako to uvádzajú na stránke FRSR to skutočne pôsobí tak, že uvedený oznam sa vzťahuje len na budúcich platiteľov DPH, čo sa stanú platiteľmi po 1.4.2012.Ja to tiež tak chápem z toho oznamu ako Economic.

Bolo by ich treba na to upozorniť.
čo od nich očakávate, keď nevedia informovať o základných veciach: http://www.porada.sk/t179307-p2-nove...ml#post2005341
1 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Na Slovensku všetko možné
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Economic Pozri príspevok
Môj oznam je okopírovaný zo stránky drsr.sk. Tam to takto je napísané, skús pozrieť, prosím. Potom je tam zmätočný oznam. To nie je môj výmysel !
ale tá prvá časť platí asi pre všetkých. Ja aspoň tomu rozumiem tak. Tie ďalšie riadky sa týkajú špeciálne tých čo sa ešte len stanú platiteľmi....
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

JAJA11 Pozri príspevok
ale tá prvá časť platí asi pre všetkých. Ja aspoň tomu rozumiem tak. Tie ďalšie riadky sa týkajú špeciálne tých čo sa ešte len stanú platiteľmi....
Presne toto som sa snažila vypichnúť v príspevku č. 2409.

Prvá časť platí pre súčasných platiteľov DPH, t.j. § 14 od 1.1.2013.
Druhá časť sa týka budúcich platiteľov DPH, t.j. tiež od 1.1.2013.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Čiže s môjho momentálneho chaosu jedno zhrnutie. Oznam je zmätočný a držíme sa schváleného znenia, že

vlastne aj prvá časť aj druhá časť zmeny, a teda aj starí aj noví platitelia podávajú všetko elektronicky od 1. 1. 2013

napriek zmätočnému oznamu.
0 0
johny18 johny18

johny18 je offline (nepripojený) johny18

Nema niekto informaciu, kedy a ci vobec budu v EZU aj vykazy? Premyslam ci klientov, ktorym som podal DP cez EZU, dat vykazy, nech si ich idu na DU odniest osobne.
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (tlač. 619)

Čl. III

Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 331/2011 Z. z., zákona č. 332/2011 Z. z., zákona č. 384/2011 Z. z., zákona č. 546/2011 Z. z. a zákona č. 69/2012 Z. z. sa mení takto:


§ 165a znie:
„ § 165a

(1) Podľa § 13 ods. 5 druhej a tretej vety postupuje správca dane, ktorým je colný úrad pri správe daní podľa osobitného predpisu33) od 1. januára 2013 a podľa § 14, § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2013.


(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.“.


zdroj: http://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Downl...x?DocID=365663
Naposledy upravil avalik : 07.03.12 at 17:35
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

johny18 Pozri príspevok
Nema niekto informaciu, kedy a ci vobec budu v EZU aj vykazy? Premyslam ci klientov, ktorym som podal DP cez EZU, dat vykazy, nech si ich idu na DU odniest osobne.
info: vyvíjajú snahu - to je tvarožkova verzia.
reálne info: nikto nedá
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

1Dara Pozri príspevok
Vládny návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 25/2006 Z. z. o verejnom obstarávaní a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov (tlač. 619)

Čl. III

Zákon č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 331/2011 Z. z., zákona č. 332/2011 Z. z., zákona č. 384/2011 Z. z., zákona č. 546/2011 Z. z. a zákona č. 69/2012 Z. z. sa mení takto:


§ 165a znie:
„ § 165a

(1) Podľa § 13 ods. 5 druhej a tretej vety postupuje správca dane, ktorým je colný úrad pri správe daní podľa osobitného predpisu33) od 1. januára 2013 a podľa § 14, § 32, § 33 ods. 1 a 3 a § 56 sa postupuje od 1. januára 2013.


(2) Ak sa daňový subjekt stal platiteľom dane z pridanej hodnoty po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 mu vznikne od 1. januára 2013. Ak daňový poradca, advokát alebo zástupca za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty a tento zástupca nie je daňovým poradcom alebo advokátom, začali pri správe daní daňový subjekt zastupovať po 1. apríli 2012, povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 14 im vznikne od 1. januára 2013.“.


zdroj: http://www.nrsr.sk/web/Dynamic/Downl...x?DocID=365663
http://www.porada.sk/t188563-p2-elek...ml#post2005239
0 0
Načítať ďalšie