Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vážený používateľ programu ALFA,

venujte prosím pozornosť informácii, ktorá sa týka elektronického doručenia Výkazu o majetku a záväzkoch na daňový úrad cez aplikáciu EZU.

Ak ste z programu ALFA verzie 18.14 exportovali Výkaz o majetku a záväzkoch pre daňový úrad (XML), pri jeho importe do aplikácie EZU vzniká chybové hlásenie "The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request".
Chyba vzniká vtedy, ak nie sú vo Výkaze o majetku a záväzkoch na 1. strane vyplnené všetky telefónne a faxové čísla. Aplikácia EZU nevie spracovať prázdny údaj.
Riešenie 1
Na 1. strane Výkazu o majetku a záväzkoch musia byť vyplnené všetky telefónne a faxové čísla, preto do príslušných políčok doplňte údaje. V prípade, že nemáte faxové číslo, doplňte nulu (pozri obrázok).
Výkaz exportujte do formátu XML, následne ho importujte do aplikácie EZU a odošlite. Nepotrebné telefónne a faxové čísla môžete pre odoslaním v aplikácii EZU vymazať.

Riešenie 2
Výkaz o majetku a záväzkoch odošlite cez aplikáciu eDane.
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dnes ma audítor zneistil, nakázal mi DP poslať poštou do 31.3., nakoľko ešte prezident nepodpísal novelu zákona, je to tak, nestíham teraz sledovať ...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

janaGT Pozri príspevok
dnes ma audítor zneistil, nakázal mi DP poslať poštou do 31.3., nakoľko ešte prezident nepodpísal novelu zákona, je to tak, nestíham teraz sledovať ...
DP určite do 2.4., nemá to nič so zmenou zákona, toto platí už dlho...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
podával som DP k DPH cez EZU a išlo ma rozhodiť, keď mi skoro pri každom priznaní hlásilo chybovú hlášku v zmysle, že r. 4 nie je súčinom r. 3 x0,2 . Pritom matematicky sú to väčšinou 1-2 centové rozdiely. Našťastie podanie prejde....
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

janaGT Pozri príspevok
dnes ma audítor zneistil, nakázal mi DP poslať poštou do 31.3., nakoľko ešte prezident nepodpísal novelu zákona, je to tak, nestíham teraz sledovať ...
zo stránky DRSR
Finančné riaditeľstvo SR oznamuje, že dňa 9.3.2012 nadobudol účinnosť zákon č. 91/2012 Z. z. zo dňa 29.2.2012, ktorým sa posunula povinnosť doručovania podaní elektronickými prostriedkami finančnej správe vyplývajúca z § 14 zákona č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na 1. januára 2013. To znamená, že povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami finančnej správe má od 1.1.2013
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

janaGT Pozri príspevok
dnes ma audítor zneistil, nakázal mi DP poslať poštou do 31.3., nakoľko ešte prezident nepodpísal novelu zákona, je to tak, nestíham teraz sledovať ...
pošli ho do hada - zákon nadobudol účinnosť dňom vyhlásenia t.j. 9.3.2012
1 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

podala som dnes 2 DPFO B aj s výkazmi o M a Z a P a V a všetko prešlo v pohode, kontrolujem si to zatiaľ popredu cez e-dane.k jednému som priložila aj dve .pdf prílohy. Som happy.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

msa Pozri príspevok
podala som dnes 2 DPFO B aj s výkazmi o M a Z a P a V a všetko prešlo v pohode, kontrolujem si to zatiaľ popredu cez e-dane.k jednému som priložila aj dve .pdf prílohy. Som happy.
Kde sa dá v e-daniach priložiť pdf príloha?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
msa Pozri príspevok
podala som dnes 2 DPFO B aj s výkazmi o M a Z a P a V a všetko prešlo v pohode, kontrolujem si to zatiaľ popredu cez e-dane.k jednému som priložila aj dve .pdf prílohy. Som happy.
....treba napísať aj cez čo si podala, podľa mňa EZU, nie?

JankaO Pozri príspevok
Kde sa dá v e-daniach priložiť pdf príloha?
v e-dane to nejde , len v EZU.
0 0
rommy rommy

rommy je offline (nepripojený) rommy

Ahojte poraďáci, keď mám identifikátor a dohodu o elek.odosielaní s firmou, môžem aj tak podať jej daňové priznanie s prílohami osobne??? alebo už musím iba elektronicky všetko?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môžeš buď osobne, alebo poštou, alebo elektronicky, ako sa rozhodneš.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Ako sa podáva príloha (potvrdenie o príjme) cez e-dane?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
heja3 Pozri príspevok
Ako sa podáva príloha (potvrdenie o príjme) cez e-dane?
V e-Daniach takáto možnosť nie je. Dolož buď e-mailom, faxom, poštou
0 0
SPECTRUM SPECTRUM

SPECTRUM je offline (nepripojený) SPECTRUM

A na aký mail sa dajú odoslať prílohy napr. potvrdenia ? Diky
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Economic Pozri príspevok
V e-Daniach takáto možnosť nie je. Dolož buď e-mailom, faxom, poštou
A môžem podať DP+výkazy a potom s krycím listom aj potvrdenie o príjme - nebude to podané neskoro?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no tak som všetky poznámky vytlačila, pekne sme sa s klientom stretli podpísali sme, on to vložil do obálok a poslal poštou. To sme rovno mohli poslať všetko, ked nie sú schopní na e-Dane sprevádzkovať aj podanie príloh, podobne ako na EZU.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja som cez EZU podala všetko - DP FO aj DP PO aj s prílohami - potvrdenie o príjme a v prípade PO - poznámky ...bez problémov ... s identifikátorom
1 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ešte som to neposlala (cez EZU), ale chystám sa poslať DPPO a do prílohy som chcela dať poznámky. Myslíte, že poznámky nemôžem poslať ako prílohu? Je potrebné poznámky vytlačiť a poslať poštou?
Keď som posielala cez EZU DPFO B, do prílohy som dala potvrdenie od zamestnávateľa ...
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

BRK Pozri príspevok
Ešte som to neposlala (cez EZU), ale chystám sa poslať DPPO a do prílohy som chcela dať poznámky. Myslíte, že poznámky nemôžem poslať ako prílohu? Je potrebné poznámky vytlačiť a poslať poštou?
Keď som posielala cez EZU DPFO B, do prílohy som dala potvrdenie od zamestnávateľa ...
kludne mozete dat ako nestrukturovane prilohy vsetky Vase poznamky - dajte to ako obrazky (JPG) alebo PDF-ko, pripadne ODT (OpenOffice). podla mna je najlepsie cez OpenOffice spravit PDF-ko a to tam dat.
3 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Trvalo mi to trochu dlhšie ... po čase som si opäť prečítala príspevok od Kejky a už som pochopila, o čom písala.
ďakujem
0 0
Načítať ďalšie