Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
už to tu niekde bolo, len hlásim, že chybu ešte neodstránili. Dnešné podania cez eDane majú na portáli označenie
Dan z prijmu - pravnicke osoby (platna od 1.1.202012 za zdaňovacie obdobie 2011)
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Mna by zaujimala jedna veta v tomto linku z drsr
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...oznamky_uz.pdf

je napisana veta Z dôvodu, že poznámky sa nedajú doručovať elektronickou formou, je potrebné ich na daňový úrad
doručiť osobne, alebo ich poslať poštou.


cez ezu idu ako priloha... ale v tomto linku z drsr (je to link z odborne danove informacie dan z prijmu nedavno pridany presny datum neviem) je pisane ze teda poznamky sa nedaju posielat elektronicky...

tak potom neviem akceptuju cez ezu poznamky? netreba ich nosit? nemate prosim niekto info?

dakujem
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

KEJKA Pozri príspevok
....treba napísať aj cez čo si podala, podľa mňa EZU, nie?


v e-dane to nejde , len v EZU.
Tie prílohy sa nedajú poslať samostatne? Ako mám postupovať v EZU, ak som už podala priznanie, ale zabudla som na prílohu (Potvrdnie zamestnávateľa)?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
samostatne som to tiež skúšala, ale nenašla som cestu. Ešte sa len chystám, ale podám DPPO znova ako opravné a priložím poznámky, takto to vyriešim.
Možno do správy v DPPO napíšem že opravné DPPO je bez zmeny a podávam ho výlučne s cieľom doručiť poznámky, ešte neviem.
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

ja som tak zabudla tiež priložiť poznámky, vytlačila som ich a zaniesla na podateľnu, povedala, že všetko ostatné šlo elektronicky, len toto som zabudla doložiť a pani povedala, že ok.
Prosím ale mám jeden problém v súvahe elektronicky - v riadku 54 mám z minulého roku mínusovú hodnotu, ano mala som si to opraviť vtedy, neopravila, ale minulý rok to išlo bez problémov, teraz mi výkaz nejde vôbec odoslať, čo mám spraviť ked minuloročné údaje meniť nemôžem? Dakujem za rady!
Posielala som to cez EZU, ešte ma napadá, že to pošlem cez eDane,tam by mi to prešlo? a zvyšok cez EZU, bude v tom asi trochu chaos......
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ved podaj za minulý rok opravené ešte raz na tlačive platnom pre rok 2010 cez EZU a za rok 2011 tak budeš mať väzbu na tieto dodatočné. Nie je to celkom správne, ale ved nevstupuješ do účtovníctva, len opravuješ súvahu. a chyba nie je významná.
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

Sarlotka Pozri príspevok
Mna by zaujimala jedna veta v tomto linku z drsr
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...oznamky_uz.pdf

je napisana veta Z dôvodu, že poznámky sa nedajú doručovať elektronickou formou, je potrebné ich na daňový úrad
doručiť osobne, alebo ich poslať poštou.


cez ezu idu ako priloha... ale v tomto linku z drsr (je to link z odborne danove informacie dan z prijmu nedavno pridany presny datum neviem) je pisane ze teda poznamky sa nedaju posielat elektronicky...

tak potom neviem akceptuju cez ezu poznamky? netreba ich nosit? nemate prosim niekto info?

dakujem
Dnes som bola na Du v TN a pani správkyňa mi povedala, že aj ked som ich poslala cez prílohu DP treba ich doniesť písomne.
2 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

vjejka Pozri príspevok
Dnes som bola na Du v TN a pani správkyňa mi povedala, že aj ked som ich poslala cez prílohu DP treba ich doniesť písomne.
To snáď nie...
Dopyt sa poslať nedá a jednotlivé DU si tvrdia svoje.
Naozaj vytláčate už odoslané Poznámky a nosíte ich na DU v papierovej forme?
0 0
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

minulý týždeň som tam niesla samostatné poznámky, lebo som ich zabudla priložiť, ale vtedy mi nepovedal nikto, že aj tak ich treba doniesť v papierovej forme, myslím, že som jej aj povedala, že ostatné som pripojila, ale dnes tvrdila iné. Mne sa jedná o tri firmy, to vytlačím raz-dva, horšie je to, že človek ozaj nevie čo má urobiť.
1 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Anja111 Pozri príspevok
To snáď nie...
Dopyt sa poslať nedá a jednotlivé DU si tvrdia svoje.
Naozaj vytláčate už odoslané Poznámky a nosíte ich na DU v papierovej forme?
myslím, že ak je potvrdenie z EZU, že boli odoslané, tak budú musieť si ich písomne alebo telefonicky vyžiadať, aby sme ich doplnili, ak im nepríde v poriadku.
Ja som v prílohe posielala aj potvrdenia o zdaniteľnej mzde (DP FO B), to im nebudem nosiť, len ak vyzvú....
Tie poznámky už musím zaniesť, keďže som sa pýtala ....
5 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

JAJA11 Pozri príspevok
myslím, že ak je potvrdenie z EZU, že boli odoslané, tak budú musieť si ich písomne alebo telefonicky vyžiadať, aby sme ich doplnili, ak im nepríde v poriadku.
Ja som v prílohe posielala aj potvrdenia o zdaniteľnej mzde (DP FO B), to im nebudem nosiť, len ak vyzvú....
Tie poznámky už musím zaniesť, keďže som sa pýtala ....
Presne tak som uvažovala aj ja.
Ďakujem za reakciu.
1 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

vjejka Pozri príspevok
minulý týždeň som tam niesla samostatné poznámky, lebo som ich zabudla priložiť, ale vtedy mi nepovedal nikto, že aj tak ich treba doniesť v papierovej forme, myslím, že som jej aj povedala, že ostatné som pripojila, ale dnes tvrdila iné. Mne sa jedná o tri firmy, to vytlačím raz-dva, horšie je to, že človek ozaj nevie čo má urobiť.
Myslím si, že ani oni to nevedia... Pre istotu sa kryjú...
Ďakujem za reakciu.
1 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

JAJA11 Pozri príspevok
Tie prílohy sa nedajú poslať samostatne? Ako mám postupovať v EZU, ak som už podala priznanie, ale zabudla som na prílohu (Potvrdnie zamestnávateľa)?
samostatne sa to v EZU neda
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Z prečítaného som pochopila správne? DP typ B + výkazy o MaZ a PaV podávam elektronicky, nakoľko mi to ponuka umožňuje....Ak potrebujem odoslať napr. rodné listy detí, či potvrdebie o príjme manželky ( ak ide o odpočet na ňu ), tak tieto prílohy naskenujem a pošlem v EZU ako prílohy napr.ako obrázky? Koncovku súboru napr. JEPG? ....zoskenujem, vyhľadám a odošlem? Ide mi o prílohy k DP FO typ B, snáď ma niekto pochopí......
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Ja som to robila presne tak isto.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
Ďakujem za reakciu, máme skučne takto postupovať?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

otázka Pozri príspevok
Ďakujem za reakciu, máme skučne takto postupovať?
A prečo nie? Pokiaľ sa dá súbor pripojiť a dostanete potvrdenku o odoslaní dokladu?
Myslím, že je to tak myslené, ja som to robila tiež tak
1 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
chcem sa uistiť, pretože dnes všetko môže byť aj naopak.....

otázka: posledný termín riadneho podania DP je pondelok 2.4.2012 aj v prípade elektronického podania..................?

(samozrejme čítal som aj § 49..)
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ekopo Pozri príspevok
chcem sa uistiť, pretože dnes všetko môže byť aj naopak.....

otázka: posledný termín riadneho podania DP je pondelok 2.4.2012 aj v prípade elektronického podania..................?

(samozrejme čítal som aj § 49..)

áno posledný termín je 2. 4. 2012 aj v prípade elektronického podania.
1 0
Gong Gong

Gong je offline (nepripojený) Gong

:-)
ahoj, ja mám zep-ko, a chcela by som tiež podať prílohu k dpfo potvrdenie o príjme, to sa dá len cez EZU? a musím sa tam registrovať? nestačí registráciu, ktorú mám, nedá sa mi otvoriť, preto sa pýtam, inak by som to vyskúšala. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie