Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

od včera máme predlžený zep, išla som odoslať dph a vypísalo mi že neodoslané, otvorila som si etax je tam správa certifikátov, ale neviem ako ho tam pridám? poradí niekto? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

prosím Vás ako tam mám pridať nový certifikát, kliknem na priradiť a nič sa nedeje? tak asi budem musieť utekať na poštu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
prosím Vás ako tam mám pridať nový certifikát, kliknem na priradiť a nič sa nedeje? tak asi budem musieť utekať na poštu?
Neplatný KC vymazať a na miesto neho pridať nový (akože ním podpísať by to malo pýtať pre úspešné pridanie do systému a musí byť samozrejme vopchatý dnu)
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no neplatný som vymazala ale pridať mi nejde, klikám na priradiť a nič?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
no neplatný som vymazala ale pridať mi nejde, klikám na priradiť a nič?

token máš v PC ?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

čo to je
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
čo to je
Predsa ZEP alebo kvalifikovaný certifikát na ktorom je uložený podpis
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ano mám zastrčený v pc
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

neviem prečo mi to nejde, ale radšej utekám na poštu a potom to budem riešiť, dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

dnes skúšam znova, mám usb v počítači, dám priradiť certifikát a nič mi nenaskočí žiadna tabuľka na potvrdenie, kde je chyba?
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

sybila3 Pozri príspevok
dnes skúšam znova, mám usb v počítači, dám priradiť certifikát a nič mi nenaskočí žiadna tabuľka na potvrdenie, kde je chyba?
Netreba ten certifikát uložiť aj do PC? Ja síce nemám takýto ZEP, ale keď som ho mala na karte, tak musel byť uložený aj v PC. Mala som k tomu program od poskytovateľa ZEPu
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

sybila3: dnes to caka aj mna... len mam este par veci, kt. chcem poslat so starym certifikatom a potom sa povenujem zmene na novy... tak sa pripadne pokusim pridat foto navod ;-)

jaja11: ja mam ZEP na citacke... ono to vyzera ako USB kluc, ale v skutocnosti to je citacka sim kariet (vnutri je strcena ) ... a nemusi byt v pc ulozene... aspon neviem o tom, ze by som taky ukon robila...

ja aktualne riesim predlzenie certifikatu ale zaroven zmenu z jedneho pc na druhy... a aj to ma dnes caka dorobit... len to nechcem spravit skor ako nedorobim rozrobene, aby som kvoli tomu nestala s podaniami...
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Ja som dnes nazrela do mojej schránky -podania daňového subjektu- a stále tam mám len priznania DPH:
Riadne daňové priznanie vzor 2012 18.4.2012 I. štvrťrok 2012 3659808/2011 Daň z pridanej hodnoty
Riadne daňové priznanie vzor 2011 16.1.2012 IV. štvrťrok 2011 2894226/2011 Daň z pridanej hodnoty
Ešte vždy mi tam chýba DPPO, súvaha, výkaz ziskov a strát. Máte už spracované od drsr aj tieto podania?
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

tuším znovu pripravím webinár na tému - zep a jeho využitie v styku s finančnou správou

Naposledy upravil srska : 26.04.12 at 07:54
4 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Žabinka Pozri príspevok
Ja som dnes nazrela do mojej schránky -podania daňového subjektu- a stále tam mám len priznania DPH:
Riadne daňové priznanie vzor 2012 18.4.2012 I. štvrťrok 2012 3659808/2011 Daň z pridanej hodnoty
Riadne daňové priznanie vzor 2011 16.1.2012 IV. štvrťrok 2011 2894226/2011 Daň z pridanej hodnoty
Ešte vždy mi tam chýba DPPO, súvaha, výkaz ziskov a strát. Máte už spracované od drsr aj tieto podania?
Ja u niektorých subjektov mám už i DP PO + výkazy a u niektorých vôbec, ako keby som ich nepodala, podľa mňa nestíhajú spracovávať všetky doklady a bude im to chvíľu trvať....
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
dnes skúšam znova, mám usb v počítači, dám priradiť certifikát a nič mi nenaskočí žiadna tabuľka na potvrdenie, kde je chyba?
Podľa všetkého v PC nie je naištalovaný, alebo zle nainštalovaný D.Signer Xades, podpisová politika, alebo stránka drsr je otváraná v inom prehliadači, ako internet explorer.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

skús podľa tohoto návodu, prikladám link na stránku porady, kde mi Rozalka a srska pomohli pri podobnom probleme:
http://www.porada.sk/t183849-p22-zia...hody-drsr.html
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

Od marca 2012 mame podpisanu dohodu o elektronickom dorucovani, chcela som posielat cez ezu prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti za mesiac marec, ale bohuzial mi to nejde. Viete mi prosim poradit postup ako by sa to dalo, neviem kde robim chybu. Vyplnim prilohu c. V., dam skontrolovat, potvrdim ale do prehladu si nic nenatiahne,v prehladoch sa to ukazuje ako ze je to vytvorene, ale odoslat sa neda. Za kazdu radu vopred dakujem
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

skusme na to ist postupne :-) vytvorene podanie mate predpokladam, asi mate pripraveny XML subor z uctovnickeho softveru, alebo bude vytvarat formular manualnym vstupom, teda budete ho rucne zapisovat ?

Hanka Pozri príspevok
Od marca 2012 mame podpisanu dohodu o elektronickom dorucovani, chcela som posielat cez ezu prehlad o prijmoch zo zavislej cinnosti za mesiac marec, ale bohuzial mi to nejde. Viete mi prosim poradit postup ako by sa to dalo, neviem kde robim chybu. Vyplnim prilohu c. V., dam skontrolovat, potvrdim ale do prehladu si nic nenatiahne,v prehladoch sa to ukazuje ako ze je to vytvorene, ale odoslat sa neda. Za kazdu radu vopred dakujem
0 0
Hanka Hanka

Hanka je offline (nepripojený) Hanka

xMen -formular vytvaram rucne.
0 0
Načítať ďalšie