Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aktaK Pozri príspevok
ja to velmi vítam, a som presvedcená, ze nie som jediná,
1 x do mesiaca navstivit vrámci prechádzky DU a odovzdat DP a prehlad nie je pre mna problém a k tomu peciatka z podatelne to istí ))...
i ked nepochybujem o tom, ze je obrovske mnozstvo uctovnikov, ktorým vyhovuje elektronicky system podavania, to rozhodne nespochybnujem...
z mojho pohladu je najlepsie, ak má kazdý moznost vybrat si, ci podat elektronicky, resp. na papieri, aspon min. este dalsie 2-3 roky... resp. az dovtedy, pokial sa bude dat ozaj spolahnut na sw na drsr...
aktaK, ako poraďáčku ťa uznávam ale: je 2012 a je hanbou posielať podania a to nielen na dú v papierovej forme
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

a teda je nastaveny SW tak, aby zvladol bezproblemovo ten velky tlak?
lebo vykazy za odvody zo mzdy do SP a VsZP posielam elektronicky temer 1 rok, tam som zatial ziadnu zradu nezazila, ale diskusií ohladom danovej stránky tu akosi stále len pribúda...teda ako to je?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aktaK Pozri príspevok
a teda je nastaveny SW tak, aby zvladol bezproblemovo ten velky tlak?
lebo vykazy za odvody zo mzdy do SP a VsZP posielam elektronicky temer 1 rok, tam som zatial ziadnu zradu nezazila, ale diskusií ohladom danovej stránky tu akosi stále len pribúda...teda ako to je?
súhlasím ale to nie je našou hanbou
k sp a zp - pozor, tam je to čo sa týka napr. mv roztiahnuté na 30 dní
0 0
aktaK aktaK

aktaK je offline (nepripojený) aktaK

srska, mozno sa pustim buduci rok do elektronickeho odosielania DP, potom ta oslovím, ak budem potrebovat pomoc, no neviem, ci budes mat so mnou trpezlivost xixi....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

aktaK Pozri príspevok
srska, mozno sa pustim buduci rok do elektronickeho odosielania DP, potom ta oslovím, ak budem potrebovat pomoc, no neviem, ci budes mat so mnou trpezlivost xixi....
ak ja nie, tak domenico.office ju bude mať určite - je oveľa lepší expert - robí to denno denne
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
srska Pozri príspevok
aktaK, ako poraďáčku ťa uznávam ale: je 2012 a je hanbou posielať podania a to nielen na dú v papierovej forme
Ach jaj ......
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
Ach jaj ......
zitka, treba prečítať aj #2744
a nie je to hanba? toľko prešustrovaných peňazí na unitas
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
srska Pozri príspevok
zitka, treba prečítať aj #2744
a nie je to hanba? toľko prešustrovaných peňazí na unitas
beriem späť prepáč , ja som to inak pochopila
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zita5 Pozri príspevok
beriem späť prepáč , ja som to inak pochopila
nič sa nedeje
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

chcela by som sa opýtať, podala som cez e-dane výkaz na dú, podpísala ZEP, kde je možné si túto skutočnosť pozrieť, že to aj naozaj odišlo, a dostali do na dú? Ďakujem
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

KatarinaNR Pozri príspevok
chcela by som sa opýtať, podala som cez e-dane výkaz na dú, podpísala ZEP, kde je možné si túto skutočnosť pozrieť, že to aj naozaj odišlo, a dostali do na dú? Ďakujem
Po prihlásení sa na portál FS v časti Schránka správ - tu máte správy o overení ZEP prípadne akceptácii podania cez ZEP.

V ďalšom si zvoľte výber subjektov - Podanie dokumentov - Elektronické podanie DP - Vyhľadaj - zobrazí sa zoznam podaní...
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Jozef, ďakujem veľmi pekne za radu, len ešte jeden problém mám. aké heslo použijem pri odoslaní? mám jedno, ktorým sa prihlasujem do svojej schránky na drsr, a OUD, ale ani jedno keď zadám, vypisuje mi: použitý podpisový certifikát sa nezhoduje s profilom používateľa
kde môže byť chyba?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to potom nie je problém s prihlásením, ale s inštaláciou certifikátu - pozri si, zopakuj, čo a ako si inštalovala.
0 0
jozefIK jozefIK

jozefIK je offline (nepripojený) jozefIK

KatarinaNR Pozri príspevok
Jozef, ďakujem veľmi pekne za radu, len ešte jeden problém mám. aké heslo použijem pri odoslaní? mám jedno, ktorým sa prihlasujem do svojej schránky na drsr, a OUD, ale ani jedno keď zadám, vypisuje mi: použitý podpisový certifikát sa nezhoduje s profilom používateľa
kde môže byť chyba?
Ja používam ID a heslo také, ktoré používam na prihlásenie do systému eTAX ...teda na portáli FS vpravo hore ...a cez to sa dostanem ku svojim správam a všetkým DP....
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

takže, som v e-tax a v správe certifikátou, nemám žiadny, takže tam bude problém, akým spôsobom pripradiť certifikát do e-tax?
ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
chcela by som sa opýtať, podala som cez e-dane výkaz na dú, podpísala ZEP, kde je možné si túto skutočnosť pozrieť, že to aj naozaj odišlo, a dostali do na dú? Ďakujem
ak si podpísala a odoslala, musela sa ti zobraziť správa o úspešnom odoslaní, alebo chyba, Ak si však odoslala, tak certifikát musel byť v poriadku

KatarinaNR Pozri príspevok
takže, som v e-tax a v správe certifikátou, nemám žiadny, takže tam bude problém, akým spôsobom pripradiť certifikát do e-tax? ďakujem
ano, tam by si mala mať platný certifikát, ale ak nemáš, tak podľa mňa nemohlo fungovať podanie ani cez e-dane.
musíš tam mať možnosť priradiť certifikát, ak nie, tak pozri celú tému - sú tu návody, prípaden help na drsr - tiež je tam postup, prípadne aj návod certifikačnej autority, či ako sa to volá, a napokon je tu ešte domenico......a iní experti.
2 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

Kejka, už som pri odoslaní potvrdila áno, a tá tabuľka nakonci čo sa zobrazuje, že bolo odoslané, ja tam mám nebolo odoslané, pre problém, ktorý som už vyššie spomínala. Áno kontaktovala som už domenica aj srska :-))
ďakujem vám za rady
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zaregistrovali ste už niekto oficiálne potvrdenie odloženia el. zasielania na 1.1.2014?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

To by zaujímalo aj mňa....
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
janaGT Pozri príspevok
zaregistrovali ste už niekto oficiálne potvrdenie odloženia el. zasielania na 1.1.2014?
28.9. 2012 bola schválená novela Daňového poriadku, kde v § 165b Prechodné ustanovenia účinné od 30. decembra 2012 je spomenuté
(3) Podľa § 14 sa postupuje od 1. januá
ra 2014

§ 14

(1) Povinnosť doručovať podania elektronickými prostriedkami podľa § 13 ods. 5 finančnej správe má
a) daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty,
b) daňový poradca za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
c) advokát za daňový subjekt, ktorého zastupuje pri správe daní,
d) zástupca neuvedený v písmenách b) a c) za daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty, ktorého zastupuje pri správe daní.

www.rokovania.sk/Rokovanie.aspx/BodRokovaniaDetail?idMaterial=21555
12 0
Načítať ďalšie