Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Dnes ma veru tento článok poriadne rozčúlil. EZU skutočne fungovalo na strane používateľov a mám pocit, že pre mňa úplne bezproblémovo. To, že sa nedali podať poznámky k UZ? to mi veru nevadí, tie sú raz ročne.

To, že sa im niečo nepreklopilo a nevedia s daným systémom fungovať daniari? Tak to je problém ich, resp. toho, že stará firma sa nevedela dohodnúť s novou firmou, aby všetky údaje preklopili. A prečo by aj? veď sa zmenila vláda a peniažky z toho budú mať! Neplytvá sa tak troška z našich peňazí?

A prečo by sme mali platiť za el.podávanie? Zo zákona aj v dnešnom znení, je povinnosť podávať elektronicky SV a dokonca všetci by sme mali podávať všetko elektronicky od 1.1.13 (i keď je schválená novela zákona daň.poriadku - ešte som ju v zbierke nenašla). To akože všetky subjekty (minim.tie, kt. podávajú SV) budú musieť za to platiť??

áno, áno, hlavne že "ideme zjednodušiť podnikateľské prostredie"
zjednodušujú :
1. zábezpeky na DPH - aj tým, kt. v živote nepodnikali a nemali nedoplatky, tak ich považujú za rizikových?! Kde je prezumpcia neviny??
2. zníženie povinnosti byť mesačným DPH od 100.000
3. zaplatiť si za elektronické podávanie?!!!

Dnes je polovica novembra, a ešte všetky zákony, kt. majú platiť od 1.1.13 nie sú v zbierke! Kedy si ich máme stihnúť naštudovať? a stihnúť všetky zmeny aplikovať?

A akože dajú subjektom, kt. majú EZU informáciu o tom, že žiaľ od 01.01.2013 nebudú danú službu môcť využiť? Alebo subjekt rýchlo bude v januári pracovať (vieme všetci, aké je to perné obdobie) a keď konečne pôjde niečo odoslať, tak mu to nepôjde a "nestihne" si vybaviť ich nový systém?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

No ale fakt krajšie slovo neviem najsť " hovädá" a je mi je to jedno či to niketo nahlási.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

účtovník 007 Pozri príspevok
Konečne sa zase pár krát do mesiaca prejdem po meste. Ak toto prejde, ja cca. 100 Eur za prístup na elekt.podávanie nedám. Darebáci.

http://ekonomika.sme.sk/c/6603842/da...ilion-eur.html
AK chcú dane, nech platia oni, národ sa na ich hlúposti už naplatil dosť, nie?
0 0
KatarinaNR KatarinaNR

KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

znamená to, že sa to cez e-dane a podpísať zepom už nebude môcť???
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Tweety Pozri príspevok
AK chcú dane, nech platia oni, národ sa na ich hlúposti už naplatil dosť, nie?
ja zase poviem tak, ak chcú peniaze, radšej budú riešiť ľudia ZEP, nech peniaze idú do súkromných rúk a nie do štátu (to bude moje odporúčanie)
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

KatarinaNR Pozri príspevok
znamená to, že sa to cez e-dane a podpísať zepom už nebude môcť???
sme.sk píše takto: .... alebo podpíšu novú zmluvu o prístupe do aplikácie eDane. Ročný prístup bude stáť 116 eur, trojročný 160 eur, doteraz to bolo zadarmo.....

ja to chápem tak, že eDane chcú spoplatniť

0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

grammatika Pozri príspevok
ja zase poviem tak, ak chcú peniaze, radšej budú riešiť ľudia ZEP, nech peniaze idú do súkromných rúk a nie do štátu (to bude moje odporúčanie)
keď by odstavili eTax a boli by spoplatnené eDane - aká výhra?
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Tiež som to tak pochopila ako píše "grammatika" peniaze do súkromných rúk, keď dostanú súkromníci, prečo by nemal dostať aj štát. Fuj, hanba.
Normálne dám návrh do parlamentu Daň že mám ešte práce....alebo som mala.
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

srska Pozri príspevok
keď by odstavili eTax a boli by spoplatnené eDane - aká výhra?
toť veru žiadna, ale akože, ak niekto investoval do ZEP, tak hádam bude môcť ďalej podávať? či? tu je asi všetko možné...
asi by som už poslala pánovi ministrovi aj premiérovi faktúru, nech mi ho teda preplatia
Naposledy upravil grammatika : 15.11.12 at 07:23
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Téma bola založená 19.5.2011. KEJKA a dan klikli na vyriešené-nevieme kedy presne, ale jedno je isté, ani k 1.1.2013 nie je nič isté.
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Ja to tomu teraz fakt nerozumiem
1. od kedy je teda povinnosť podávať všetko elektronicky od januára 2013 alebo januára 2014?

2. ja podávam priznania ešte na základe starej dohody s DU, cez eDane pošlem, vytlačím a poštou pošlem krycí list ( priznávam, bola som lenivá, všetko nechávam na poslednú chvíľu, tak som neriešilia identifikátor)
čo mám teraz robiť? vybaviť identifikátor, aby som mohla v januári podať všetko po novom alebo sa na to vykašlať keď v januári bude treba aj tak vybavovať všetko nanovo?

Ak toto všetko schvália a bude to spoplatnené, ale bude možnosť im DP doručovať aj osobne , ako píšu na SME tak im z princípu nič nezaplatím a aspoň sa raz za mesiac prejdem
0 0
calimero1 calimero1

calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

tweedle Pozri príspevok
Ja to tomu teraz fakt nerozumiem
1. od kedy je teda povinnosť podávať všetko elektronicky od januára 2013 alebo januára 2014?

2. ja podávam priznania ešte na základe starej dohody s DU, cez eDane pošlem, vytlačím a poštou pošlem krycí list ( priznávam, bola som lenivá, všetko nechávam na poslednú chvíľu, tak som neriešilia identifikátor)
čo mám teraz robiť? vybaviť identifikátor, aby som mohla v januári podať všetko po novom alebo sa na to vykašlať keď v januári bude treba aj tak vybavovať všetko nanovo?

Ak toto všetko schvália a bude to spoplatnené, ale bude možnosť im DP doručovať aj osobne , ako píšu na SME tak im z princípu nič nezaplatím a aspoň sa raz za mesiac prejdem
To je pravda, ale ja som si EZU vybavil kvoli suhrnnym vykazom. Rocne "exportujem" do Ciech tovar za 250 € a kvoli tomu mam platit 116 € za nejaky pristup do vysahaneho systemu?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Na školení vraveli , že povinnosť sa presúva na 1.1.2014 . Takže ešte majú čas vymyslieť nejaký super perfiš zákon a niekoľkokrát to zmeniť .
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Zita5 Pozri príspevok
Na školení vraveli , že povinnosť sa presúva na 1.1.2014 . Takže ešte majú čas vymyslieť nejaký super perfiš zákon a niekoľkokrát to zmeniť .
veď to, že oni majú časuuu, a my čakáme na definitívny zákon, možno sa dočkáme do 31.12.12 a môžme na silvestra študovať všetky zmeny...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

môžete mi prosím odpovedať aj na moju 2.otázku, lebo fakt som z toho jeleň
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

tweedle Pozri príspevok
môžete mi prosím odpovedať aj na moju 2.otázku, lebo fakt som z toho jeleň
čakať, ako všetci
0 0
jmparazit jmparazit

jmparazit je offline (nepripojený) jmparazit

Volal som ohľadne zrušenia EZU na DU. Odpoved: To počujem prvý krát.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
jmparazit Pozri príspevok
Volal som ohľadne zrušenia EZU na DU. Odpoved: To počujem prvý krát.
Snáď si nečakal, že to budú vedieť skôr, ako 2.1.2013???
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KatarinaNR Pozri príspevok
znamená to, že sa to cez e-dane a podpísať zepom už nebude môcť???
Katka, ja si myslím, že my čo máme ZEP už predsa teraz používame e-Dane a ja myslím, že nás sa to nedotkne. U nás sa nič meniť nebude. Tí, ktorí využili "možnosť zadarmo" (však to aj tak z daní nás všetkých) asi budú mať problém.... Aspoň teda ja tomu tak rozumiem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
grammatika Pozri príspevok
toť veru žiadna, ale akože, ak niekto investoval do ZEP, tak hádam bude môcť ďalej podávať? či? tu je asi všetko možné...
asi by som už poslala pánovi ministrovi aj premiérovi faktúru, nech mi ho teda preplatia

Aj môj osobný názor je taký, že tí čo máme ZEP, nemalo by sa nás dotknúť.
0 0
Načítať ďalšie