Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
..chcem podať teraz prehľad cez eDANE, ale jednoducho to nejde.......pri aktualizácii kričí neprístupný súbor......no a sme doma....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
..chcem podať teraz prehľad cez eDANE, ale jednoducho to nejde.......pri aktualizácii kričí neprístupný súbor......no a sme doma....
je nová verzia 1.1.0.9 a funguje. hlavná novinka - výber typu podpisu - je na eDane281112_05.jpg
Naposledy upravil srska : 28.11.12 at 15:23
eDane281112.jpg  
eDane281112_01.png  
eDane281112_02.jpg  
eDane281112_03.jpg  
eDane281112_04.jpg  

eDane281112_05.jpg  
eDane281112_06.jpg  
1/1
6 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

srska Pozri príspevok
je nová verzia 1.1.0.9 a funguje
Tiež mi vypisuje tú chybu č. 404.
Budem posielať až zajtra posledný prehľad. Dúfam, že to bude fungovať.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

srska Pozri príspevok
je nová verzia 1.1.0.9 a funguje
...funguje....možno, neviem, dnes som ešte EZU využila.....ale už teraz mám strach, čo budem robiť pred Vianocami.... ...sa mi stiahla aktualizícia eDane, ale vypľulo to na mňa otázku s Proxy serverom čosi šveholí. Aj som si pozrela manuál, ale vôbec tomu nerozumiem.... Mám všetky kolonky nechať prázdne a len fajočku pri tej poslednej otázke a odkliknúť? ...ja som fakt len čistý užívateľ ... a vôbec, sú 2 dni pred skončením EZU, na stránke už mesiac oznam, že info dostaneme e-mailom a stále nič neprišlo.....teda aspoň mne.....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Aljok Pozri príspevok
Tiež mi vypisuje tú chybu č. 404.
Budem posielať až zajtra posledný prehľad. Dúfam, že to bude fungovať.
odklikni to zopárkrát na OK a bude ok
1 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
srska Pozri príspevok
je nová verzia 1.1.0.9 a funguje. hlavná novinka - výber typu podpisu - je na eDane281112_05.jpg
Vypadlo tlačidlo podpísať.....ostalo odoslať.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
skúsil som ignorovať hlásenie (404), čo sa ja samozrejme podarilo, ale odoslať bez ZEPU sa nedá!
a mám tú verziu 1.1.0.9 - podľa mňa nestiahlo všetko čo malo.....
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

ekopo Pozri príspevok
skúsil som ignorovať hlásenie (404), čo sa ja samozrejme podarilo, ale odoslať bez ZEPU sa nedá!
a mám tú verziu 1.1.0.9 - podľa mňa nestiahlo všetko čo malo.....
vyskúšam odoslanie prehľadu ale bude to so zep
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Už to ide. Aktualizácia bez problémov, funguje aj časť bez ZEP-u
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

srska Pozri príspevok
vyskúšam odoslanie prehľadu ale bude to so zep
so zep to fachá ok prehľad podpísaný a odoslaný
edane_new.png  
4 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ide to už aj bez ZEPU , len stále ma štve, že akceptačný list z eTaxu si musím krkolomne ukladať - mám ho v schránke správ, nie je tam možnosť uložiť .... , robím viac firiem v EZU nebol problém.....
....ale mám pocit, že v exponovaných obdobiach to bude ešte sranda....
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

ekopo Pozri príspevok
ide to už aj bez ZEPU , len stále ma štve, že akceptačný list z eTaxu si musím krkolomne ukladať - mám ho v schránke správ, nie je tam možnosť uložiť .... , robím viac firiem v EZU nebol problém.....
....ale mám pocit, že v exponovaných obdobiach to bude ešte sranda....
Prečo? Pozri postup v mojom príspevku č. 2862. Alebo bez ZEPu máte iný systém?
1 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
ano, postup som pozrel aj predtým.......ale je to aj tak zložité, pretože ak napr. podávam pre 15 subjektov, tak každého musím najskôr otvoriť a preklikať sa k výsledku ktorým je ponúknutý súbor na uloženie v xml formáte (fakt neviem prečo). Prečo jednoducho nedajú možnosť uložiť dokument priamo na hlavnej obrazovke v schránke správ??? Lebo? V EZU to bolo určite jednoduchšie a potvrdenka v pdf. pri uložení súboru som sju mal hneď. Čiže ak nechcem uloženie v xml tak si to musím cez tlač uložiť do pdf. time is money.....
môj názor: eTax je celkove krok späť.....ale to je iná pesnička, prognóza: systém bude padať pri načítávaní aktualizácií v exponovaných obdobiach - z toho dôvodu nebudem môcť využiť eDane. Bodaj by som sa mýlil
1 0
adra22 adra22

adra22 je offline (nepripojený) adra22

Dobrý večer
len sa chcem opýtať doteraz som podávala cez EZU a teraz správne tomu chápem že si mám stiahnúť e dane? To je ten subor ktorý je uverejnený na drsr.sk? Ďakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
adra22 Pozri príspevok
Dobrý večer
len sa chcem opýtať doteraz som podávala cez EZU a teraz správne tomu chápem že si mám stiahnúť e dane? To je ten subor ktorý je uverejnený na drsr.sk? Ďakujem
ano
dostaneš nové heslo - pokyny od DRSR mailom.
0 0
AdaMtiM AdaMtiM

AdaMtiM je offline (nepripojený) AdaMtiM

Zdravím všetkých.
Ešte stále neschválili / teda ani včera?/ ten posun povinného elektr. podávania pre dph-čkarov od 2014? Ďakujem
0 0
ecompka ecompka

ecompka je offline (nepripojený) ecompka

Ako vám to ide, ked ešte neposlali to ID? Dnes už EZU nejde a ja potrebujem poslať ešte výkaz za október??? Môžem poslať cez e-dane aj bez toho prístupového hesla? Ved dnes to ešte malo ísť???
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Už rozosielaju ID a nové heslá. Ja som ich už dostal 12, len neviem ktoré patrí ktorému klientovi. (lebo to v maily samozrejme nie je uvedené)
1 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hlavne, že nezabudli dodať, aby sme si to láskavo skontrolovali a overili....aby náhodou oni neboly tí , čo opakovane sú "nedovyvinutí ", jemne povedané.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Zoltán Kovács Pozri príspevok
Už rozosielaju ID a nové heslá. Ja som ich už dostal 12, len neviem ktoré patrí ktorému klientovi. (lebo to v maily samozrejme nie je uvedené)
Dobrý deň,
dovoľujeme si Vám oznámiť, že Finančná správa SR pristúpi s účinnosťou od 01.12.2012 k ukončeniu prevádzky aplikácie Elektronický zber údajov (EZU).
Používatelia tejto aplikácie boli automaticky migrovaní do systému Autorizovaných elektronických služieb Portálu sekcie daňovej Finančného riaditeľstva SR ( www.drsr.sk) pri zachovaní jednotlivých podmienok pre elektronické doručovanie dokumentov za daňové subjekty v zmysle uzatvorených dohôd o elektronickom doručovaní.
Vaše autentifikačné údaje pre prihlásenie na Portál sekcie daňovej Finančného riaditeľstva SR alebo pre elektronické podanie dokumentu prostredníctvom aplikácie eDANE sú nasledovné:

ID používateľa: 1234567

Heslo: ABcd1ef2

Identifikačné a kontaktné údaje o používateľoch boli do systému Autorizovaných elektronických služieb (AES) automaticky prevzaté z aplikácie EZU.
Odporúčame Vám overiť ich správnosť a kompletnosť prostredníctvom aplikácie "Môj profil" po prihlásení v autorizovanej zóne portálu, prípadne ich aktualizovať.
Zároveň odporúčame všetkým používateľom, aby z bezpečnostných dôvodov prostredníctvom aplikácie "Môj profil" vykonali aj zmenu hesla.
Bližšie informácie o vykonávanej migrácii používateľov systému Elektronický zber údajov (EZU) nájdete na Portáli sekcie daňovej Finančného riaditeľstva SR ( www.drsr.sk). V prípade akýchkoľvek technických problémov nás kontaktujte prostredníctvom informačnej linky na čísle 048 / 4317 222 alebo na e-mailovej adrese podporaedane@financnasprava.sk.
S pozdravom Technická podpora používateľov
Portálu sekcie daňovej Finančného riaditeľstva SR
Kompetenčné centrum finančných operácií
Finančné riaditeľstvo SR – Sekcia daňová
Wolkerova ul. 34
974 04 Banská Bystrica
Slovenská republika
tel.: +421 48 4317 222
mailto: podporaedane@financnasprava.sk




0 0
Načítať ďalšie