Zavrieť

Porady

Elektronické podávanie daňových priznaní od 1. 1. 2012

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Dovolila by som si upozorniť všetkých, ktorí sú platitelia DPH na povinnosť od 1. 1. 2012 podľa § 14 Daňového poriadku platného od 1. 1. 2012 na povinnosť podávať daňové priznania elektronicky podpísané zaručeným elektronickým podpisom v súlade § 32 citovaného poriadku. Netreba si túto povinnosť nechávať na poslednú chvíľu, aby zase neskolabovala daňovácka stránka.

Dopĺňam dňa 22.10.2011 na žiadosť zadávateľky
:
text z pôvodného príspevku zo dňa 19. 5. 2011 : """v súlade § 32 citovaného poriadku."
ruším aby to nebolo zmätočné a nerobilo problém.
a doplňujem, že zmeny v problematike samotného elektronického podávania priniesla novela zákona č. 331/2011 19. 10. 2011, ktorá platí od 1. 1. 2012 a
podľa novely je možné elektronické podávanie aj bez ZEP na základe dohody s DÚ a nevzťahuje sa iba na podávanie DP k DPH ale podávanie všetkých podaní u platiteľov DPH. Čo je veľmi dôležité doplnenie pôvodnej témy.
Naposledy upravil Dav : 23.10.11 at 15:59
Téma je uzavretá.
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

truch Pozri príspevok
Dnes som robila výplaty, skúsila som poslať prehľad cez EZU a prešiel mi bez problémov, mám aj potvrdenku. Teraz však neviem, či je to OK, keďže sa cez EZU už vraj podávať dokumenty nedá Myslíte, že je to v poriadku, alebo to mám poslať ešte raz?
DRSR opäť a zase niečo robí, zrejme to tak bude stále Portál sekcie daňovej Finančného riadeľstva SR je momentálne nedostupný z dôvodu aktualizácie aplikácií portálu.
Za dočasné obmedzenia sa ospravedlňujeme. Portál bude znovu dostupný 3.12.2012 o 12:00 hod.
keď máš potvrdenku, tak je to ok (zazálohuj)
1 0
sesi sesi

sesi je offline (nepripojený) sesi

Ahojte, chcela by som sa opýtať používali sme vo firme EZU mali sme dohodu s daňovým úradom a certifikát na podpisovanie dokumentov. Keď EZU už nebude a budeme musieť posielať dokumenty cez E-dane bude treba doručovať prednú stranu + vyhlásenie na daňový úrad ako to bolo kedysi??
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

sesi Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa opýtať používali sme vo firme EZU mali sme dohodu s daňovým úradom a certifikát na podpisovanie dokumentov. Keď EZU už nebude a budeme musieť posielať dokumenty cez E-dane bude treba doručovať prednú stranu + vyhlásenie na daňový úrad ako to bolo kedysi??
Nebude treba doručovať krycí list
1 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

ahojte,prosim Vas,ako je to s tou elektronickou registraciou-maju ju povinnost všetci platcovia DPH od 1.1.2013,alebo sa to posunulo do r. 2014? dakujem pekne vopred
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

tak, a sme v starych dobry casoch DITEC-u a NOVITECH-u. dnes som sa pokusil prvy-krat prihlasit do eTax-u a vytvorit si preddavky a skoncilo to nasledovne:


Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.
Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov.



Aspon jedna pozitivna informacia je, ze nenabrali odvahu vypnut EZU, na hlavnej stranke DRSR.SK je oznam:

Elektronické podávanie dokumentov cez aplikáciu EZU bude možné do 31.12.2012.
Naposledy upravil xMen : 03.12.12 at 11:34
8 0
Katka1010 Katka1010

Katka1010 je offline (nepripojený) Katka1010

Sme platca DPH. Chcela som sa dnes zaregistrovat ale na stranke drsr.sk uz nevidim tu moznost..viete mi pomoct?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

xMen Pozri príspevok
tak, a sme v starych dobry casoch DITEC-u a NOVITECH-u. dnes som sa pokusil prvy-krat prihlasit do eTax-u a vytvorit si preddavky a skoncilo to nasledovne:


Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.
Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov.



Aspon jedna pozitivna informacia je, ze nenabrali odvahu vypnut EZU, na hlavnej stranke DRSR.SK je oznam:

Elektronické podávanie dokumentov cez aplikáciu EZU bude možné do 31.12.2012.
Cez EZU mi dnes prešlo podanie bez problémov, až sa desím toho, čo nás čaká s e-Taxom a E-daňami
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Katka1010 Pozri príspevok
Sme platca DPH. Chcela som sa dnes zaregistrovat ale na stranke drsr.sk uz nevidim tu moznost..viete mi pomoct?
Ak nemáš identifikátor, treba ísť na DÚ a spísať dohodu o elektr. podávaní dokumentov.
0 0
Katka1010 Katka1010

Katka1010 je offline (nepripojený) Katka1010

uz nie je mozne si tu dohodu vytlacit cez net?musi to podpisat statutar?
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

tibor1000 Pozri príspevok
ahojte,prosim Vas,ako je to s tou elektronickou registraciou-maju ju povinnost všetci platcovia DPH od 1.1.2013,alebo sa to posunulo do r. 2014? dakujem pekne vopred
posúvam
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
xMen Pozri príspevok
tak, a sme v starych dobry casoch DITEC-u a NOVITECH-u. dnes som sa pokusil prvy-krat prihlasit do eTax-u a vytvorit si preddavky a skoncilo to nasledovne:


Nastala chyba v komunikácii medzi klientom a servrom. Momentálne nie je možné dokončiť požadovanú operáciu.
Operáciu je možné opätovne zopakovať stlačením klávesy F5, alebo kliknutím na ikonu obnov.



Aspon jedna pozitivna informacia je, ze nenabrali odvahu vypnut EZU, na hlavnej stranke DRSR.SK je oznam:

Elektronické podávanie dokumentov cez aplikáciu EZU bude možné do 31.12.2012.
vyskúšal som Etax, akoby zázrakom som sa prihlásil pod novým prideleným ID a našiel som si tam dokonca aj firmy z EZU.
Ale celé je to aj tak veľký krok späť
0 0
janasim janasim

janasim je offline (nepripojený) janasim

tiež som sa prihlásila, mám tam preklopené všetky subjekty, ale keď som chcela pozreť podané dokumenty, tak hláška " že výberovým podmienkam nevyhovuje žiaden záznam "... ale písali že bude možné si to pozreť.. tak neviem či niekde robím chybu
0 0
xMen xMen

xMen je offline (nepripojený) xMen

janasim Pozri príspevok
tiež som sa prihlásila, mám tam preklopené všetky subjekty, ale keď som chcela pozreť podané dokumenty, tak hláška " že výberovým podmienkam nevyhovuje žiaden záznam "... ale písali že bude možné si to pozreť.. tak neviem či niekde robím chybu
dokumenty z EZU bohuzial bolo pravdepodobne nad silu spominanych firiem premigrovat, takze v "novom" eTax-e uz nie su k dispozicii, aj toto sa moze stat v 21. storoci, v IT, ale iba na Slovensku :-(
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

xMen Pozri príspevok
dokumenty z EZU bohuzial bolo pravdepodobne nad silu spominanych firiem premigrovat, takze v "novom" eTax-e uz nie su k dispozicii, aj toto sa moze stat v 21. storoci, v IT, ale iba na Slovensku :-(
treba ich poslať doštudovať na ef stu časť - veľké systémy
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

ekopo Pozri príspevok
vyskúšal som Etax, akoby zázrakom som sa prihlásil pod novým prideleným ID a našiel som si tam dokonca aj firmy z EZU.
Ale celé je to aj tak veľký krok späť
eTax-absolútne sa nedá porovnať s profesionalitou EZU, to bolo pekne prehľadné,ľahká orientácia v daň.subjektoch, kedykoľvek náhľad spätne podaných dokumentov, ja by som niekoho ale strašne nakopala do .........
ja myslím že minimálne dva kroky späť, dokedy budú s nami takto cvičiť!!!
0 0
Badko Badko

Badko je offline (nepripojený) Badko

vikinka Pozri príspevok
eTax-absolútne sa nedá porovnať s profesionalitou EZU, to bolo pekne prehľadné,ľahká orientácia v daň.subjektoch, kedykoľvek náhľad spätne podaných dokumentov, ja by som niekoho ale strašne nakopala do .........
ja myslím že minimálne dva kroky späť, dokedy budú s nami takto cvičiť!!!
Už ste aj niečo posielali, ja som sa aj prihlásila aj mám daňový subjekt správny ale neviem ako mám pokračovať keď chcem poslať prehlad za 11 mesiac
Vie niekto?
0 0
BRK BRK

BRK je offline (nepripojený) BRK

Tiež som dostala e-mail s prihlasovacími údajmi (predtým som mala EZU), ale nechce ma prihlásiť. Prihlasujem sa na stránke drsr, v pravo hore - prihlásenie... Dám ID používateľa + heslo, ktoré som dostala v e-maily a stále mi píše ... prihlásenie zlyhalo.
Čo robím zle? ďakujem
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BRK Pozri príspevok
Tiež som dostala e-mail s prihlasovacími údajmi (predtým som mala EZU), ale nechce ma prihlásiť. Prihlasujem sa na stránke drsr, v pravo hore - prihlásenie... Dám ID používateľa + heslo, ktoré som dostala v e-maily a stále mi píše ... prihlásenie zlyhalo.
Čo robím zle? ďakujem
a mne prihlásenie funguje - tých čo boli v ezu a teraz sú v eTax-e
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

tibor1000 Pozri príspevok
ahojte,prosim Vas,ako je to s tou elektronickou registraciou-maju ju povinnost všetci platcovia DPH od 1.1.2013,alebo sa to posunulo do r. 2014? dakujem pekne vopred
posuvam prosim
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Badko Pozri príspevok
Už ste aj niečo posielali, ja som sa aj prihlásila aj mám daňový subjekt správny ale neviem ako mám pokračovať keď chcem poslať prehlad za 11 mesiac
Vie niekto?
Áno,skúšala som podať prehľad,ale vypísalo mi to chybu, zatiaľ to nejde, prehľady za 11/12 podávam cez EZU, je možne ho používať do 31.12.2012
0 0
Načítať ďalšie